Razbunare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am pus de aia ..sanatoasa din fibra cu o coda sa stea pisica in ea.am cumparat lopata aia pentru muschii mei.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #17
      Atunci n-ai probleme cu ea...da' oricum, vb. ta, toti "saracii" cu masini da lux, n-au un pol in buzunar sa-si ia o lopata. Mai degraba din comoditate, lasa ca au altii mai fraieri, de ce sa car io dupa mine, e rusinos sa rulezi fin pa calea Victorie si sa se distinga pe geamu' din spate al limouzinei o coada de lopata...zau asa.
      Last edited by Kojak; 5 February 2014, 18:59.

      Comment


      • #18
        destul de ok baietii din filmare. am facut si eu un gest destul de urat acum 2 ani, pe zapezile acelea mari. a nins, ne-am facut loc de parcare in fata firmei (ploiesti). dimineata urmatoare locurile ocupate. nicio problema, am deszapezit altele si am lasat stergatoarele ridicate masinilor gasite. a treia dimineata si mai multe masini-scrajnet de dinti. iar stergatoare ridicate dar degeaba. a patra zi deja treceam la strada urmatoare cu lopetile. am deszapezit dar cand i-am ridicat stergatoarele unei solenza i le-am dat putin pe spate (indoit bratul suficient de putin sa il poata readuce usor la starea initiala).
        s-au lecuit baietii. era din ciclul "ce prosti sunt aia si ce destepti suntem noi sa parcam pe locurile lor". masinile apartineau unei institutii care se afla la vreo 300 m de firma. iarna asta am avut locuri libere din plin.

        Comment


        • #19
          Din toate masinile alea, tocmai la o amarata de solenza te-ai gasit si tu sa-i indoi stergatoru'...cand puteai oricand sa alegi "un bolid de lux".

          Comment


          • #20
            am parcat si eu in locul altuia...erau 2 locuri libere pe o raza de vreo 500 m ( nu exagerez ). stiam ca e locul cuiva, cel putin banuiam, asa ca am lasat nr de tel, dar daca tot analfabetul are masina acu, nu stie sa citeasca probabil, mi-a ridicat stergatoarele si la cel de la pasager mi-a saric arcusorul si siguranta ce-l tine. Va dati seama a 2 a zi dimineata cand sa plec la munca ce bucuros eram mai ales ca si ploua. asa ca degeaba mai lasi si nr de tel in ziua de azi , ca ciobanul tot cioban e. Da' probabil ca vazuse nr de BT si a zis sa ma arda putin. Asta referitor la postul unui coleg cu cartea de vizita
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #21
              Arculetu' ala nu sare decat daca-l fortezi cu o surubelnita...

              Comment


              • #22
                MARTOR OCULAR. Va reamintim, daca ati fost martorul unui eveniment care poate deveni o stire, trimiteti-ne imaginile pe adresa martorocular@realitatea.net sau pe portalul REALITATEA.NET, la rubrica Martor ocular.  

                Comment


                • #23
                  niste inapti. ce vina are masina ca soferul e un idiot.
                  ii ridici usor un stergator, ii lipesti ceva pe parbriz, etc.
                  probabil sunt basinosi cu mentalitatea ca am parcat eu acolo in ultimii 2 ani, deci e locul meu. NU fraiere, e al tau cand il ai inchiriat, in rest e al primariei si e la liber.
                  am facut 4 locuri de parcare la negru in iarna asta.
                  nu era problema daca mai faceau si altii. dar nimeni nu curata niciun loc pe principiul ca nu e inchiriat, i-l ia lumea. asta e viata la bucale iarna. get over it. ia lopata si sapa.

                  Comment


                  • #24
                    daca fiecare ar da un loc de parcare ar fi loc... dar nu pe locul celalalt ci in gradini ca in multe locuri sunt gradini.
                    faza cu stergator rupt am vazut si eu...ca a tras de el desi nu trecea de capota...
                    eu am loc platit si il mai gasesc ocupat asa ca nu ma mir la astea neplatite.

                    Comment


                    • #25
                      Ce-mi place ca daca aia cu locuri inchiriate erau plecati cand a nins, nu au dat zapada sa o parcheze acolo, au lasat masina pe locurile unde parcam noi, restul lumii si asteapta dezghetul/primaria. Daca il dezapezeam eu insa nu cred ma lasa sa parchez acolo !
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #26
                        ahahaaaahahaha.....

                        am vazut si de astia pe la bloc....
                        din pacate, cum zice unu... traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

                        Comment


                        • #27
                          N-o fi fost inchiriat locul, dar moral, nu te duci si iei de-a gata, frate. Pune mana pe lopata si fa-ti!

                          LOCUL ALA NU S-A DESZAPEZIT SINGUR!

                          Cu masina n-ai nimic, proprietarul nu ai de unde sa-l iei, inghiti in sec, dai din umeri si pleci, ca asa e in Romania.

                          Nu mai bine ii desumfli toate 4 cauciucurile (ca sa nu fii marlan sa i le intepi in lateral, ca sa se pishe pe ele)?
                          Mi-as lua liber a 2-a zi ca sa-l vad de la balcon cum cara 4 cauciucuri la vulcanizare.
                          Last edited by mr.K; 13 February 2014, 16:45.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by mr.K View Post
                            Nu mai bine ii desumfli toate 4 cauciucurile (ca sa nu fii marlan sa i le intepi in lateral, ca sa se pishe pe ele)?
                            Mi-as lua liber a 2-a zi ca sa-l vad de la balcon cum cara 4 cauciucuri la vulcanizare.
                            Epic fail!
                            Poate are omu' in masina un compresor d-ala mic si nu mai face niciun drum la vulcanizare. Ce-i drept dureza ceva sa umfli 4 caucioace care-s pa janta (peste 1 ora) da-n final iti faci treaba cu el.

                            Si vezi sa nu-ti iei ziua aia libera fara plata ca ai kkt buzunaru' daca nu face ala drumuri la volcanizare
                            Last edited by Kojak; 13 February 2014, 21:57.

                            Comment


                            • #29
                              Handicapatii astia n-au nici lopata in masina, darmite compresor. Bine, le tai valva, sa dea dracii in el de nervi.

                              Comment


                              • #30
                                dupa fapta si rasplata

                                si dupa ce pleaca, parchezi masina ca sa stie cu exactitate pe cine raspalteste la randul lui (ochi pt ochi......).
                                Nu e frumos nici din partea lui si nici ok sa-l sactionezi prea dur.
                                ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google