Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Augustin-Yng View Post
    Salut.
    La cei cu landi renzo[nu stiu cum e la ceilalti] bipuie[pina cind apesi tu pe buton sa taca] si trece instantaneu pe benzina.
    Plus e asta e si ledul portocaliu[functionare pe benzina] si verde cind merge pe gpl.
    Numai bine.
    este o setare pe diagrama care bifata inseamna ca va bipui continu
    debifata va bipui de cateva ori
    la tomassetto palpaie ledul galben pana la realimentare cu gpl

    ,,DE_TOATE,,

    Comment


    • acuma o astept si eu la cotitura, poate-poate se termina sa vad si eu cum e cum a dat putin caldura, cum se termina mai greu butelia, sau cel putin mi se pare mie.

      Comment


      • EU cred ca mi-am luat teapa cu gazul ca la mine se termina mai repede. Am 230 km si deja a trecut pe led-ul rosu.

        Comment


        • Cu un plin de gaz doar 230 km pana pe rosu?Si eu am tot 1.6 dar cu un plin de gaz fac peste 500km extern.
          Consumul aratat de bord(e aproximativ cu cel calculat babeste la un plin) in oras e 9-9,5 iar extern 7,5 -8.

          Comment


          • Parerea mea, fiindca tu esti din Bucuresti creste consumul...si depinde si cum e reglata, pe rosu poti merge si 150 km.
            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

            Comment


            • Salut.
              Azi am trecut pe rosu,deci pina acum am facut 345km(cu tot cu acei km facuti pe benzina,pina trece pe gaz)
              acum ramane sa vedem daca mai astept sa se termine,sau fac plinul[poate scumpesc astia iar gazul]
              Numai bine.
              ps:consum aratat pe cb 7,7%
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • SI mie mi se pare extrem de mult. Stie cineva o reprezentata de incredere in Bucuresti sau prin imprejurimi unde sa merg cu ea la verificat ?

                Comment


                • azi mi s-a terminat si mie gazul, 28 de litri - 250 km. eu zic ca e binisor pt bucuresti. mai merg un pic pe benzina ( parca merge mai frumos, mai rotund pe benzina) si maine bag gaze, pana nu se scumpesc si astea

                  Comment


                  • mie de obicei imi ies cam 350-360km cu 40 l de gaz, deci pe-acolo

                    Comment


                    • Originally posted by Bodanel View Post
                      EU cred ca mi-am luat teapa cu gazul ca la mine se termina mai repede. Am 230 km si deja a trecut pe led-ul rosu.
                      Daca ai instalatie de fabrica eu zic sa te duci cu ea la un tester ca poate ai injectoarele defecte si iti consuma mai mult, dar mai intai mergi cu ea pe gaz pana iti cupleaza pe benzina ca e posibil ca becul rosu sa te tina foarte multi km.

                      Comment


                      • Instalatia e din fabrica. O sa incerc totusi un alt gaz si pe urma merg cu ea. 12% e un consum ok pentru Bucuresti?
                        Last edited by Bodanel; 9 March 2011, 12:23.

                        Comment


                        • da, mai ales daca prinzi si "un pic" de aglomeratie bara la bara.

                          Comment


                          • Hai ca fac un consum cand trec pe benzina. Cei drept ca prind si bara la bara insa nu prea mult.

                            Comment


                            • trebuie sa spun ca eu n-am mai vazut aglomeratie bara la bara de prin toamna. dupa cum cresc preturile, in curand o sa circulam in fiecare zi ca si cum ar fi sambata.

                              Comment


                              • EU tot prind seara si dimineata pe petricani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google