Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cos123 View Post
    @piroman - Salut. Iarta -ma ca te plictisesc, cum ai calculat consumul pe gaz ? Ai adaugat un procent la prezumtivul consum pe benzina ? Sau ai facut o medie bonuri pe kilometri ?
    Nu ma plictisesti. Am facut media km/litri consumati de pe bonuri. Voi mai reveni cu consumuri.

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      Da. O sa mai auzi si denumirea de "check engine".
      Multumesc !
      Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

      Comment


      • Am si eu o problema legata de GPL . Am mers cu masina pana am ramas fara gaz (a trecut singura in benzina) dupa care am mai mers cativa km pe gaz schimband la ~2000 rpm deoarece daca acceleram mai tare trecea pe benzina . Problema este ca (sau asta as vrea sa ma lamuriti ) am fost sa alimentez si spre surprinderea mea au intrat 49.5 l in conditiile in care rezervorul are 52 l si pana acum de cate ori am alimentat nu au intrat mai mult de 44l . Este posibil sa fi aparat probleme la instalatie sau a fost pompa "aranjata" ?
        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
        sigpic

        Comment


        • Probleme pot fi la multivalva de siguranta (sau cum i-o zice) care nu da voie sa se incarce rezervorul mai mult de 80%, dar nu te impacienta pana nu mai verifici treaba asta de minim 2 ori.
          Ai alimentat de la vre-o statie dubioasa sau de la una cunoscuta?

          Comment


          • Am alimentat de la Agip .
            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
            sigpic

            Comment


            • Brasov - Budapesta - Bratislava - Praga - Berlin - Zingst si retur, pe autostrazi 130-150 km/h, in rest regulamentar
              Attached Files
              http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

              Comment


              • asa dani... si ?
                crezi ca ala e consumul de GPL? te inseli amarnic

                Comment


                • la acest consum se mai adauga aceea marja de 1-1,5L /gpl in plus.(cu toate ca a rulat cu viteze de 130-150 km/h e posibil sa fie mai mult de 2L inplus la 100km)
                  Ar veni cam 9% e un consum ok.
                  (Eu acum ceva timp am venit de la mioveni-bucuresti-mioveni-curtea de arges-mioveni si am consumat 42 litri de gpl,dar pe autostrada am rulat cu 130 km/h.....atunci am avut consum de 13% gpl)
                  Numai bine.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • Originally posted by dani55wss View Post
                    Brasov - Budapesta - Bratislava - Praga - Berlin - Zingst si retur, pe autostrazi 130-150 km/h, in rest regulamentar
                    Salut dani55wss, în primul rând instalația de GPL este montată în fabrică sau după. Un coleg și anume Augustin-Yng chiar a scris o marjă de 1-1,5 l / gpl în plus și îi dau dreptate. Instalația este din fabrică? sau ulterior. Dacă este după, scuză-mă nu poți avea acest consum, iar imaginile atașate îmi par ar fi consum pe benzină. Sper să mă înșel eu. De cât timp ai GPL pe mașină? Eu sunt un client fidel al instalațiilor de GPL. Dar așa consum crede-mă eu unul nu am avut: ”Felicitări”
                    sigpic

                    Comment


                    • Deci, instalatia (Tomasetto) are 3 saptamani de cand este pe masina, a fost montata la 102.500 de km si acum am aproape 110.000

                      Pe Brasov - Otopeni imi arata 6% mers cat de cat dupa lege.

                      Plin la plin, alimentat la aceeasi pompa, in 300 km am bagat gaz de 68 de lei, cu 3 lei litrul inseamna 22,5 litri adica un consum real de 7,5%.
                      Deci se adeveresc cele spuse mai sus...

                      Data viitoare tin toate bonurile de gaz sa vad exact cat am bagat ! (pe Germania ma refer)
                      http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                      Comment


                      • lasa pe germania, fa consumul in tara, ca si eu in germania am scos 7.2 la 170 km/h top speed si viteza medie claculata de CB era pe la 115.
                        si asta pentru ca dincolo de granitele noastre se foloseste combustibil bun, nu cu apa si alte cele ;)

                        Comment


                        • Miercuri am un drum de Cluj, revin cu consumul...
                          http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                          Comment


                          • Salut.
                            ieri am fost la bucuresti.Am rulat pe autostrada cu peste 125 km/h si am pe ceas un consum de 7.4+2l gpl=9.5l
                            Voi reveni cu filmarea
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Alimentat de la Lukoil Fundeni
                              Cu 200 lei....adica 70 L am mers 656 km urban București
                              Rezulta un consum de 10,6%
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google