Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am alimentat cu 46.93 litri de GPL de la Lukoil Fundeni si am facut 435km in Bucuresti. Rezulta un consum de 10.7 l/100km.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Ultimul consum 9.2% in Bucuresti acum o saptamana !

      Comment


      • Nici pe benzina nu scot 9.2 l/100km. Ai mers doar intre 12 si 5 dimineata?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • chiar vorbeam cu niste cunostinte de cat le consuma masinile. sub 10 in oras , benzina sau gpl rar gasesti (logan sau chiar alte marci cu motoare de 1.4-1.6) oricat ar fi de mic consumul dat de producator.
          eu deocamdata , cu cauciucuri de iarna si talpa mare am undeva la 12-13 consum in oras...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Originally posted by leutzul View Post
            Ultimul consum 9.2% in Bucuresti acum o saptamana !
            Ce-i drept la consum nu scad si nr. de km. parcursi pe benzina ! Doar nr. de km. parcursi dintre 2 alimentari pe gaz. De la gol la gol si am bagat 10l pentru a face consumul !
            Iarna trecuta am avut un consum de 10.5 l cand era frig dar nu era zapada pe jos!

            Comment


            • Pai nimeni nu cred ca socoteste sutele de metri pe care ii mergi pe gaz pana se incalzeste motorul, hai 1 km maxim maxim, ca poate mai sta si la ralanti pana se dezgheata geamurile. la consumul de gaz eventual mai adaugi si benzina consumata.

              Comment


              • Exact. Si anul trecut in decembrie am iesit consum pe DN2 8% pe gaz. Este singura data cand am putut sa fac consumul extern de la gol la gol. Am alimentat 20 litri de gaz, am plecat la Buzau si m-am intors in Bucuresti. Fix cand am facut 250 km. a piuit si a trecut pe benzina. Mentionez ca am mers aprox. cu 100km/h !

                Comment


                • Alimentat gaz de la Lukoil Fundeni
                  Cu 29 L am mers 250 km urban Bucuresti
                  Rezulta un consum de 11,6% - anvelope de iarna , mers mereu la orele de varf
                  Last edited by Rey91; 29 November 2013, 22:54.
                  sigpic

                  Comment


                  • Iti urmaresc consumul de ceva timp Rey , mi se pare mie sau iti creste consumul cam mult? Poate datorita vremii...?!
                    sigpic

                    Comment


                    • Asta am observat si eu. s-a cam marit de cand a venit frigul
                      sigpic

                      Comment


                      • Si nu e normal? Vroiati sa scada? Unul din consumurile reale...
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • E normal , daia nici nu ma mir de consum )

                          Alimentat gaz de la Lukoil Fundeni
                          Cu 29 L am mers 280 km din care :
                          140 km extraurban
                          140 km urban Bucuresti
                          Rezulta un consum de 10,3%
                          Last edited by Rey91; 2 December 2013, 21:30. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • Cu un plin de GPL (47.18 l) am facut 535km. 400 km in afara si 135 km in Bucuresti. Rezulta un consum de 8.8 l/100km.

                            Dupa 2000 km a scazut si o linie la benzina. Cu "testul ceasului" imi arata ca mai am in rezervor 10 l, iar in urma cu 2000 km imi spunea ca am 15 l. Deci, ~5 litri de benzina consumati in 2000 km.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Alimentat gaz de la Lukoil Fundeni
                              Cu 36 L am mers 340 km urban Bucuresti
                              Rezulta un consum de 10,6%
                              sigpic

                              Comment


                              • consum gpl mixt 10% alimentat mai tot timpul de la bulrom..mi se pare un gaz bun.voi de unde mai alimentati?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google