PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eram doar curios sa stiu de ce tomasetto pe care-l ridicai in slavi acum ceva timp nu mai este no. 1, cel mai bun din galaxie, super mega extra giga instalatie gpl, etc.

    agc nu merge sau nu era pe stoc? ca vad ca nu ai enumerat-o

    Comment


    • De ce exagerezi... eu am zis ca era cea mai buna pret/calitate/fiabilitate/cost reparatii si in primul rand soft neprotejat.
      Ca intre timp au scos STAG 200 de pe piata si au inlocuit cu altele la care mai au ceva de lucru la soft e alta poveste.
      In continuare imi pastrez parerea, mai degraba o instalatie mai simpla, si poate mai putin fiabila, vorbesc de peste 70-90.000km, dar soft si interfata la indemana, decat una super buna dar esti blocat de soft...
      Asta e valabil pt cei ce sant departe de montator, sau montator cu mai putina experienta...
      Am ajutat pe foarte multi remote control pe chestia asta. majoritatea din Ro dar sant vreo citiva si de pe alte meleaguri, disperati de problemele care le aveau, dupa ce s-au dus la montatorii locali luni de zile sa le rezolve problemele...

      Esti ironic degeaba...cum faci o calibrare/diagnoza la o instalatie care are softul protejat, sau MAP-ul e asa de scump ca il are numai montatorul, instalatia nu...
      Cat despre AGC, nu aveam cilindric asa de mare...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • Multumesc mult pentru lamuriri Moog, cer scuze pentru vartejul creat aici, tragem linie cu concuzia, am primit ce mi-am dorit, respectiv cilindric de 90 litri, asistenta la distanta, instalatie+injectoare care sa nu-mi dea batai de cap pana rugineste golanul, montajul s-a facut cu responsabilitate maxima, ieri am facut un drum de 140 km Siret - Botosani si retur, masina se comporta extraordinar, mai mult curaj am sa ma apuc de-o depasire pe gaz decat pe benzina, imi pastrez parerea ca accelereaza o idee mai bine pe gaz decat pe benzina de 95. Daca am pierdut garantia ca am "vizitat" programul de pe leptoc si am dat o calibrare, nu e nici o problema, ce sa pice la instalatie daca o sa schimb filtrele la timp si nu pun gaz de la orice potcovarie ? O sa alimentez numai de la benzinarii serioase. Oricum, curiozitatea mi-a adus pana acum numai beneficii prin economii facute la schimb curea distributie-pompa apa, reglaj culbutori, revizii frane si schimbat orice consumabile. Mai ramane sa pot schimba singurel si filtrele la instalatia de gaz, dar inca nu stiu de care set sa cumpar, lung sau scurt, :-)
        Setul include cele doua filtre necesare unei revizii la instalatia GPL.Elementul filtrant in stare gazoasa din fibra de sticla (nu contine si carcasa din plastic)Si filtrul in stare lichida ce se afla in interiorul reductorului (vaporizator sau popular - plaman)Filtrul lung pt.

        Setul include cele doua filtre necesare unei revizii la instalatia GPL1. Elementul filtrant in stare gazoasa din fibra de sticla (nu contine si carcasa din plastic)2. Filtru in stare lichida ce se afla in interiorul reductorului (vaporizator sau popular - plaman)Filtrul scurt pt. vap

        Daca ar fi la fel de simplu ca la tomasetto stag 200, m-as descurca fara probleme
        Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.

        Comment


        • Salutare colegi!
          De ceva vreme am vazut ca nu a mai postat nimeni ca si-a montat GPL la "Andrei GPL - Bucuresti". Am gasit la ei urmatoarea configuratie: instalatie Tomasetto STAG4 QBOX + injectoare AC W01 + rezervor toroidal interior 53L la pretul de 2400 lei.
          Cum sunt ca firma? (Am vazut ca se mentin pe locul 2).
          Configuratia sus-numita cum vi-se pare?
          Multumiri pentru ajutor.
          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

          Comment


          • Instalație ok.
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Originally posted by moog View Post
              Instalație ok.
              Multumiri pentru raspuns.
              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

              Comment


              • Aceeasi configuratie am instalat-o tot la Andrei GPL. Ii recomand, e a doua astfel de instalatie montata la ei.

                Comment


                • Eu am experienta cu AGR si imi par cei mai buni de pe piata din Bucuresti.
                  Au si foarte multi clienti, ofera si suport post revizie, post achizitie, post ce vreti voi.
                  Preturile sunt decente. Ex: - revizie pt cazanul cu instalatie Prins - 150 lei.
                  Prompti, profesionisti, capital social mare.

                  N-am sa inteleg niciodata de ce oamenii il cauta pe nea Gica ala priceputu'... Cand exista unii care cu asta se ocupa si inca o fac foarte bine.
                  Pai cum sa ma incred eu in nea Andrei GPL? Un soi de Florea Saorma, Mimi Papuci, Tzolea Haine si tot asa. Sunt curios cat capital social 200 lei are firma lui nea GPL.
                  Pt ca daca se intampla ceva sa va recuperati banii din aia 200 lei.
                  De aia suntem unde suntem, pt ca asteptam golaneala, combinatia, |las' ca-l stiu eu pA nea Mucie care-i bun la d'astea! Ma-nintele-g-i?

                  Comment


                  • Nu stiu cat de Nea Gica este, nu am actiuni la firma lui, mi se rupe de el, dar tradu si mie detaliile alea :

                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      Eu am experienta cu AGR si imi par cei mai buni de pe piata din Bucuresti.
                      Au si foarte multi clienti, ofera si suport post revizie, post achizitie, post ce vreti voi.
                      Preturile sunt decente. Ex: - revizie pt cazanul cu instalatie Prins - 150 lei.
                      Prompti, profesionisti, capital social mare.

                      N-am sa inteleg niciodata de ce oamenii il cauta pe nea Gica ala priceputu'... Cand exista unii care cu asta se ocupa si inca o fac foarte bine.
                      Pai cum sa ma incred eu in nea Andrei GPL? Un soi de Florea Saorma, Mimi Papuci, Tzolea Haine si tot asa. Sunt curios cat capital social 200 lei are firma lui nea GPL.
                      Pt ca daca se intampla ceva sa va recuperati banii din aia 200 lei.
                      De aia suntem unde suntem, pt ca asteptam golaneala, combinatia, |las' ca-l stiu eu pA nea Mucie care-i bun la d'astea! Ma-nintele-g-i?
                      Daca cumva nu stiai, Andrei GPL este ALTERNATIVE FUEL SYSTEM...
                      Deci nu vad care este legatura intre nea Gica ala priceputu' si cei de la firma mentionata???
                      "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                      Comment


                      • Uite ca nu stiam cine-i Andrei GPL... Mi se parea haios oricum numele: "Gigi Trompeta, trompetistul sef."
                        @sam: o firma cu cifra de afacere de 500.000 euro anual si profit zero. Vinde, dar nu cred ca se poate compara cu AGR.

                        Comment


                        • Atata timp cat au reweuri pozitive si sunt destul de bine clasati in Bucuresti cred ca poate apela oricine cu incredere la ei.
                          Eu am montat la ei ei si sunt multumit de lucrare.
                          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                          Comment


                          • Am 85000 km din martie 2014 fara nici o probleme ! Tomasetto stag 4 Q-box. Montat la Andrei GPL.

                            Comment


                            • Pana la urma contează si ce pui pe masina

                              Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu il recomand pe Radu Dobre de la Lpg Green Expert Pitesti.Mi-a montat doua instalatii BRC sequent 24.11 pe un Ford fiesta si pe Renault Megane si sunt foarte multumit atat de calitatea lucrarii cat si de instalatii.Ford-ul are 30000 km de cand are gpl pe el si nu a avut de aproape 2 ani de la montaj nici un fel de problema,iar Renault-ul are aproape 15000 km si 8 luni de la montaj si de asemenea nici o problema cu gpl-ul.Consumul la meganul 2 1.6 16v este cam 10.5 urban,iar afara cam 7.5-8.Rezervorul este de 54L,iar asta vara la drum intins am atins si 580km cu un plin.
                                Last edited by leopardu; 17 December 2015, 05:33.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google