PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce se intampla, sau ce risc daca nu ma prezint la rar in maxim 30 zile ?
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • Daca te opreste in trafic un control RAR, risti retinerea certificatului de inmatriculare si amenda. Daca nu te opreste, nu risti nimic...
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Si cred ca mai este nevoie sa procuri o noua hartie de la firma care a montat instalatia
        Nu ii stiu exact denumirea
        sigpic

        Comment


        • Nu e adevarat.Am facut eu omologarea acum 2 saptamani, la 1 an si putin de la montaj si nu mi-a zis nimeni nimic.
          Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

          Comment


          • Te-a oprit politia vreodata in tot acest timp si nu ti a zis nimic de butelie?
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • M.a oprit politita de mai multe ori, dar nu s.a uitat nimeni sub capota sa isi dea seama de ea, ca de afara nu ai cum sa te prinzi ca am gpl.
              Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

              Comment


              • pentru cunoscatori am o intrebare, ce modificari electrice se fac la montarea unei instalatii gpl ? din cate am studiat problema am observat ca se conecteaza injectoarele gpl la injectoarele de benzina prin legarea pe direct de aceste fire ale injectoarelor de benzina.
                alte operatiuni se mai fac pentru ecu gpl, sau pentru alte componente in afara de alimentarea cu energie electrica?

                Comment


                • Eu nu am vazut sa se lege injectoarele de gaz la firele de la injectoarele de benzina
                  sigpic

                  Comment


                  • pai si atunci cum se efectueaza comunicarea intre ecu gpl si ecu benzina, sau injectoare gpl si injectoare benzina? intreb, nu sunt cunoscator.

                    Comment


                    • PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri


                      Cam asta conine o instalaie GPL
                      Nici eu nu sunt mare cunosctor dar banuiesc ca de injectoarele se ocupa aceasta piesa



                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • sunt de acord cu tine, dar acel ECU gpl trebuie sa fie in tandem cu ECU benzina pentru a folosii corect timpii de injectie.
                        M-am documentat eu vrei 3 ore si am gasit niste filmulete cum se procedeaza! acum in mare am inteles ce si cum!
                        ma intereseaza ceva pareri despre GPL WORLD Deva, daca și-a montat cineva la ei instalatie gpl si cum ii considera (profesionisti sau amatori)
                        eu vreau sa montez o instalatie gpl pe un Opel Astra J Turbo si chiar nu vreau sa-si bata joc de masina. La ei pretul este ok pentru un BRC SEQUENT 32 cu injectoare YNO 3MY9 pret 2800 de lei.
                        Ma intereseaza daca sunt profesionisti!
                        Multumesc anticipat.

                        Comment


                        • Uita de BRC. Pune una la care găsești soft și interfață moca...
                          Vezi ca s-a discutat pe topicul pe care ai mai postat.
                          Caută o schema electrică pe site-ul AC ului găsești... Polacii sunt băieți de treaba...
                          Dacă nici de acolo nu înțelegi și nu faci mulți km uita de GPL
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • Daca este injectie direct e posibil sa ai surprize la pret
                            sigpic

                            Comment


                            • La instalatia GPL am rezervorul de 53 litri toroidal dar nu pot baga decat maxim 41? De ce oare?
                              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                              Comment


                              • Pentru ca orice rezervior GPL se poate umple cu maxim 80% din volumul lui. In cazul tau: 53 x 0.8 = 42.4 l. Esti in grafic.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google