PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu mi-am montat landi Renzo Evo one, cu toroidal de 54 litri.
    M-a costat 2300 lei - cu factura si garantie.
    Montajul l-am facut la Martax Brasov.
    Foarte multumit de montaj.
    Dacia Logan GPL 2005 - 328 copite (remapat de DOC)
    Toyota Prius Hybrid 2002

    Comment


    • Pentru Hunedoara sau Gorj aveți ceva recomandări pentru montarea unei instalații gpl? Multumesc

      Comment


      • Ai la Deva sau Târgu Jiu... Landi Renzo...
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Landi Renzo ...dar ceva firme anume in care sa am incredere sa apelez la ei cu ceva feed-back! ca asa si la Petrosani este o firma si oameni cauta patronii sa ii impuste cu privire la calitatea montarii si calibrarii!

          Comment


          • vezi ca sunt la Deva unii GPL WORLD...

            Comment


            • Am citit in mare parte acest topic si curand voi lua legatura cu Andrei GPL pentru o instalatie tomasetto stag4 cu rezervor toroidal 53l.

              Am o nelamurire. In cat timp trebuie sa ma duc la rar dupa montajul gpl-ului ? Daca ma duc mai tarziu ce se intampla ? Spun asta deoarece am evacuarea rupta. Mai exact la toba intermediara s-a mancat un inel de sudura si imi scoate ceva sunete de acolo. La rar daca ma duc asa cu ea, exista pobilitatea sa nu ma primeasca ?
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • Nu mai știu la ce s-a uitat la mine la RAR, dar așteaptă poate își amintesc și ceilalți colegi. Mi se pare ca nu îți zice nimic de toba...

                Trimis de pe al meu Oneplus One folosind Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Se fac teste de noxe... Cu evacuarea gaurita nu o să iasă...

                  Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • La itp am fost așa cu ea și noxele au ieșit ok.
                    În cat timp trebuie sa ma duc la rar?

                    Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • numai bine gplistii mei si la multi ani! confirm si eu profesionalismul oamenilor lui Andrei de la Alternative Fuel System. in martie se implinesc 3 ani de cand am "bomba" in masina si ma declar f multumit. un alt plus, cel putin cand am montat eu (nu stiu daca mai e valabil azi), a fost ca am putut plati in rate suma cu pricina. ca sa fie si mai clar, atunci lucrau cu o banca de la care aveam un card de cumparaturi. ptr mine, asta a fost un argument suplimentar, fiindca, nu-i asa, una e sa dai 2300 lei banii jos si alta in 6 transe.
                      Last edited by iulianscutaru; 6 January 2016, 15:07.

                      Comment


                      • Originally posted by moog View Post
                        Se fac teste de noxe... Cu evacuarea gaurita nu o să iasă...

                        Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk
                        Și dacă i-au ieșit noxele ok la itp?

                        Trimis de pe al meu Oneplus One folosind Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • A dat spaga; Noxele trebuie sa iasa la RAR, ceea ce nu se intampla cu priza de aer in esapament.

                          Eu il astept pe eugenmanea sa ne zica cum a fost montajul la SAAB.
                          Last edited by einstein1984; 6 January 2016, 16:22. Reason: Automerged Doublepost
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • @Andrei.TMT - in termen de max. 30 zile de la data montarii instalatiei GPL trebuie sa te prezinti la RAR pt. omologare. In Bucuresti poti face omologarea doar la RAR Voluntari cu programare prealabila. Eu am facut programare online si am gasit liber dupa vreo 4-5 zile.
                            In legatura cu problema din evacuare nu stiu ce sa zic deoarece fac si teste pentru noxe si sa nu apara probleme (la mine s-au luat de LED-urile montate in catadioptrii, fara legatura cu instalatia GPL).
                            Ce nu stiu, daca trebuie mers si la Politie pentru a face modificari si in talon - aici poate ne ajuta cineva care a trecut prin asta.
                            Bafta in Noul An tuturor colegilor.

                            Am uitat sa precize ca taxa la RAR este de 180 RON.
                            Last edited by guestx; 9 January 2016, 15:02. Reason: Automerged Doublepost
                            "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                            Comment


                            • Din cate stiu nu este obligatoriu sa se meargă la politie
                              Am am omologat la RAR si cam atat
                              Ulterior am facut si ITP-ul si nu au comantat nimic cei de acolo avand trecută instalatia in carte
                              sigpic

                              Comment


                              • Nici eu nu am fost la politie.

                                Trimis de pe al meu Oneplus One folosind Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google