Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cll
    replied
    eu am un rezervor toroidal de 52 imi intra in jur de 40-42 l gpl

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    E foarte simplu de calculat, avand in vedere capacitatea de umplere 80% din volumul total al rezerorului de gaz.

    Am rezervor de 59l. Ca sa aflu cat inseamna 80% din volumul total al rezervorului, inmultesc 59 x 0.8 si o sa-mi dea 47.2.

    La mine au intrat maxim 47.18l.

    Leave a comment:


  • iulianscutaru
    replied
    butelie de 40 l, intra 32-33 de litri efectiv

    Leave a comment:


  • VIORE_L
    replied
    poti alimenta cand vrei nu conteaza. bani sa fie...

    Leave a comment:


  • i860
    replied
    Butelie de 61l, primul plin au intrat 50l. La gaz poti alimenta cand vrei sau este indicat sa astepti pana se goleste butelia?

    Leave a comment:


  • leutzul
    replied
    Originally posted by L3on_rgby View Post
    Tocmai am verificat in carte si scrie ca e de 42. Oare conteaza ca e montata la frantzuji si e din 2012 pt euro 5 instalatia? Singura problema o am cu indicatorul de gpl. Uneori imi arata mai mult decat am.
    Nu conteaza din ce an este si de cine e montata ! Mergi la garantie si spune ca in butelie intra 100% si nu 80% !

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Indicatorul de GPL la toata lumea arata eronat este pus asa de orientare numai parerea mea!

    Leave a comment:


  • L3on_rgby
    replied
    Tocmai am verificat in carte si scrie ca e de 42. Oare conteaza ca e montata la frantzuji si e din 2012 pt euro 5 instalatia? Singura problema o am cu indicatorul de gpl. Uneori imi arata mai mult decat am.

    Leave a comment:


  • leutzul
    replied
    Daca e de 42L si iti intra 42L,ai o problema la valva de siguranta din butelie !

    Leave a comment:


  • L3on_rgby
    replied
    In carte imi scrie ca e de 42 rezervorul.

    Leave a comment:


  • Razvy
    replied
    dracula, rezervorul lui e de 52 de litri defapt, de-asta a bagat 42
    Oricum, depinde foarte mult si de presiunea de alimentare. Daca presiunea de alimentare e mare, poti sa ajungi si la 90% din capacitate.

    Leave a comment:


  • draculaflying
    replied
    adica rezervorul e la capacitate de 100%? ciudat eu stiam ca se poate umple doar 80% maxim!

    Leave a comment:


  • L3on_rgby
    replied
    Eu am rezervor de fabrica de 42l in locul rotii de rezerva pe sandero si de cate ori am facut plinul (in tara si strainatate) de la gol au imtrat 42 litri.

    Leave a comment:


  • draculaflying
    replied
    salutare! de cand am gpl cu rezervor Atiker de 54 l mai mult de 38-39 litri nu am reusit sa bag, sa fie vreo problema asta, trebuie umblat undeva? teoretic ar trebui sa pot baga 43 l de la gol, nu??

    Leave a comment:


  • kti
    replied
    Originally posted by D-FENS View Post
    Am facut plinul de 3 ori,nu mi-a intrat mai mult de 33 de litri.Ultima oara au intrat 31 de litri.Am rezervor toroidal,Landi Renzo.
    o lege ,, nescrisa ,, la pompa spune ca daca se incarca cu o cantitate de minus 10 litrii din capacitatea totala este ,,in limite normale,,
    asa ca nimeni nu poate garanta acesta valoare de 80% pt ca depinde de foarte multi ,,factori,, externi
    spr si bafta


    Originally posted by cos123 View Post
    Salut. Butelie turceasca toroidala, 58 l, 48,5 l la prima incarcare. Zi buna.
    merge
    Last edited by kti; 13 July 2013, 21:34. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google