Abtibild GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Abtibild GPL

    Cei de la Autogaz mi-au lipit doua abtibilduri. Unul pe parbriz si altul pe portiera din spate sub logo.
    E obligatoriu sa pastrez alea? Cel din spate arata ca dracu.

  • #2
    Dami-l mie daca nu-l vrei ca eu nu le mai am. Ala din spate e obligatoriu din cate stiu eu.

    Comment


    • #3
      Sunt obligatorii ambele abtipilduri, imediat dupa rar si itp, le-am dat jos ca arata urat.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #4
        sal si eu am montat gpl si nu mi-au pus niciun abtipild si nu m-a intrebat nimeni nici la rar nici la itp

        Comment


        • #5
          si eu am montat gpl, aveam rar valabil pentru 2 ani, am mers la itp dupa 2 ani si mi-a omologat si gpl si nu a intrebat nimic de actibild.
          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

          Comment


          • #6
            eu am fost la RAR Bacau ca-mi expirase itp-ul , mi-au facut si noxele pe benzina si gpl si nu s-au legat de lipsa abtipildelor
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #7
              Eu am intrebat pe cei care mi-au montat gpl-ul si au spus ca nu este obligatoriu doar ca in caz de incendiu prima masina care este izolata sau indepartata este cea cu abtipild gpl.

              Comment


              • #8
                este obligatoriu abtipildul de gpl....dar daca nu il mai aveti va sfatuiesc sa gasiti o imagine cu inscrptia gpl (una haioasa sau una serioasa ) sa o salvati pe PC apoi cu o imprimanta color o scoateti pe hartie foto sau pe hartie autoadeziva si ati obtinut abtipildul .....
                daca aveti un aparat de plasticat puteti plastica imaginea apoi o decupati si o lipiti pe geam cu o pelicula foarte subtire de picatura sau poxipol transparent.....astfel puteti realiza usor orice inscriptie sau remarca haioasa pe care sa o montati pe masina ....
                "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                Comment


                • #9
                  eu le-am pus dupa montare, si s-au uitat la ele cei de la rar cand am facut omologarea, aviz amatorilor care se duc pt omologare sa va dati tot jos de pe masina ce nu este legal, sa nu faceti ca mine m-am dus bou si m-am intors vaca, asta ca o mica paranteza, cred ca au ele un rost de trebuie sa le lipesti, doamne fereste in caz de accident cu descarcerare baga ala clestele pe acolo de mai bubuie ceva (o fi ea sigura dar nu se stie niciodata) asa ca mai bine sa le lipiti mai jos undeva nici sa sara asa in ochi ca sincer nu le lipiti ca va vede nu stiu cine si aveti impresia ca rade cineva de voi ( eu cel putin asa ma gandeam ca uite-l si pasta cu Gpl-u ) Drive Safe

                  Comment


                  • #10
                    mie cei de lla gpl mi-au spus ca nu sunt obligatorii in romania doar in ue

                    Comment


                    • #11
                      Si noi nu suntem in UE?
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • #12
                        suntem dar la noi nu s-a dat aceasta lege ca si multe altele.
                        spre exemplu in tarile ue rca se face pe seria de caroserie a masinii nu pe nr de inmatriculare
                        Last edited by biancamarius5; 23 August 2012, 11:31. Reason: plus

                        Comment


                        • #13
                          Eu am doar pe luneta pus si la omologare mi-a zis inginerul de la RAR ca trebuie si in fata

                          Comment


                          • #14
                            nu mai bine renuntati la gpl sau nu va mai puneti si scapati de stresul cu abtipildu` ?

                            Comment


                            • #15
                              cum de nu ne-am gandit la asta)eu as renunta sa scap de toate celelalte probleme ce le aduce gpl dar parca ma doare inima sa dau atatia bani pe benzina

                              pana la urma este un abtipild la fel ca cel de la rca(ce da bani mai dau romanii la unguri ca nu il au lipit) si nu il lipesc pentru ca nu imi place sa am masina plina de abtipilduri.mai vad la unii colegii istoria masinii in abtipilduri de roviniete si rca.cred ca daca o sa mai fie posesori ai masinii nu o sa mai ramana loc pe parbriz sa vada sa conduca
                              Last edited by biancamarius5; 23 August 2012, 11:48. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google