Abtibild GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    cereti la orice montator, e moca. eu am stag (dadeau niste abtibilduri cat juma' de masina) si am cerut la un montator LR. acum am unele mici si dragute, abia se observa.

    Comment


    • #32
      Originally posted by razvanamza View Post
      cereti la orice montator, e moca. eu am stag (dadeau niste abtibilduri cat juma' de masina) si am cerut la un montator LR. acum am unele mici si dragute, abia se observa.
      Montatorul mi-a dat 2 abtipilduri care se lipesc pe interiorul geamului, eu vroiam unul care sa-l lipesc pe exterior. Am dat comanda la o firma , ma costat 10 lei si la facut la ce dimensiune am vrut eu ! L-am lipit pe interiorul usitei rezervorului de benzina sub cel cu benzina 95 sau 98 !

      Comment


      • #33
        dupa ce s-a terminat montajul doamna de la birou m-a chemat ca sa imi dea toata documentatia necesara ocazie cu care am primit si 2 abtipilde dragute cum zicea cineva mai devreme

        Comment


        • #34
          Originally posted by leutzul View Post
          Montatorul mi-a dat 2 abtipilduri care se lipesc pe interiorul geamului, eu vroiam unul care sa-l lipesc pe exterior. Am dat comanda la o firma , ma costat 10 lei si la facut la ce dimensiune am vrut eu ! L-am lipit pe interiorul usitei rezervorului de benzina sub cel cu benzina 95 sau 98 !
          Si pt ce ai facut chestia asta ?
          Impartaseste cu noi sa nu murit de curiozitate...
          Pe cele 2 primite le-ai lipit de parbriz/luneta?
          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

          Comment


          • #35
            Originally posted by moog View Post
            Si pt ce ai facut chestia asta ?
            Impartaseste cu noi sa nu murit de curiozitate...
            Pe cele 2 primite le-ai lipit de parbriz/luneta?
            Nu le-am lipit nicaieri pe cele 2 primite de la montator, le tin cu restul de acte.
            Cum este abtipildul cu tipul benzinei(95 sau 98) pe usita de la rezervor, sub el am pus cel cu GPL.

            Comment


            • #36
              Si eu am primit cand mi-a dat actele 2-3 actibilde cu GPL, am intrebat daca e obligatoriu sa le lipesc si mi-a spus ca nu, deci eu unul nu o sa le lipesc...

              Comment


              • #37
                salut mie nu mi-au dat niciun abtipild montaj facut la prosperanta Pitesti

                Comment


                • #38
                  Originally posted by cosmos View Post
                  salut mie nu mi-au dat niciun abtipild montaj facut la prosperanta Pitesti
                  Dute la ei sa-ti dea 2 abtipilduri sunt incluse in chitul instalatiei. Ori au uitat, ori ...

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by leutzul View Post
                    Nu le-am lipit nicaieri pe cele 2 primite de la montator, le tin cu restul de acte.
                    Cum este abtipildul cu tipul benzinei(95 sau 98) pe usita de la rezervor, sub el am pus cel cu GPL.
                    Si pt ce ai facut chestia asta?
                    sa nu uiti ca mergi pe GPL ?

                    Apropo, credeti ca autocolantele cu GPL sint optionale ?
                    Sint obligatorii ...in caz de accident si nu numai, sa se stie cu ce se confrunta...
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by moog View Post
                      Si pt ce ai facut chestia asta?
                      sa nu uiti ca mergi pe GPL ?

                      Apropo, credeti ca autocolantele cu GPL sint optionale ?
                      Sint obligatorii ...in caz de accident si nu numai, sa se stie cu ce se confrunta...
                      Din acelasi motiv pentru care este pus abtipildul cu benzina de 95 sau 98 in acelasi loc !

                      Comment


                      • #41
                        Ai vazut auzit de mai multe calitati de GPL? Cu cifra octanica diferita ?
                        Asa o fi prin Bucuresti...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by moog View Post
                          Ai vazut auzit de mai multe calitati de GPL? Cu cifra octanica diferita ?
                          Asa o fi prin Bucuresti...
                          Doar pur informativ, daca nu te-ai prins !

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by leutzul View Post
                            Din acelasi motiv pentru care este pus abtipildul cu benzina de 95 sau 98 in acelasi loc !

                            ca sa nu ii bage cineva benzina in rezervorul de gpl
                            fost 1.4 MPI / GPL
                            actual 1.0 SCE

                            Comment


                            • #44
                              S-a mai schimbat vreo lege cu abţibildurile astea? Eu mi-am pus azi GPL şi mi l-am lipit pe geam, dar arată urâât. Ştiţi ceva cât de obligatorii sunt şi mai ales la ITP şi la RAR dacă trebuie puse?

                              Comment


                              • #45
                                eu le tin in buzunarul de la usa,pt ca cei care mi-au montat gpl-ul mi-au dat abţibilduri mari nu mi-au dat mici si se vad aiurea. Nu s-a legat nimeni ca nu le am lipite.
                                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google