Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am masina tot din 2008 dar din luna Iunie si am 3 ani garantie - fara Extenso
    sigpic

    Comment


    • Pe gpl masina are garantie un an. cel putin eu atat am avut.
      Mywrc: sa ne zici si noua unde ai facut revizia.

      Comment


      • Salutare...
        Paropo de garantie a fost 1 an jumate ... la orice GPL....indiferent ca este din 2007.2008sau 2009...ok
        2.... Am fost la AutoGAZ Romania ... undeva in Bucuresti pe sos. Oltenitei ... vreau sa spun ca sunt super multumit pentru treaba pe care mi-a facut-o baiatu respectiv ... adica cu simt de raspundere , avand in vedere ca am venit la mine si m-a intrebat : Tu nu cumva ai pierderi de antigel ? ceea ce eu avem ... si i-am raspuns ..DA ! ... Cica hai vino cu mine sa-ti arat... si mi-a aratat 2T-uri care sunt montate de la instalatia de GPL LRZ care erau din plastic si explicandu-mi ( bla, bla ) ...ca atunci cand se incalzeste motoru , p'acolo curge ... Am fost intrebat de sefu de Service daca doresc a mi se schimba aceste T-uri ... si am fost d'acord... in concluzie Sunt foarte multumit de acest service :
        Filtrele de GPL + manopera au facut 174 RON ... IAR 2 T-uri ( din "antimoniu" care au facut 8 RON -bucata ... deci per/total = 190 RON / factura si 25 RON la baiatu' ...
        + ca am mai si citit p'undeva pe forum p'aci...ca acele 2 T-uri care trebuiau schimbate la DACIA se estima undeva la 100 RON ambele ... + manopera cat o mai fi fost...
        Recomand cu placere....


        Bafta si sa auzim d'bine.
        :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

        Comment


        • eu am gpl din fabrica si am avut 2 ani de garantie
          My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

          Comment


          • Originally posted by irinell24 View Post
            Pe gpl masina are garantie un an. cel putin eu atat am avut.
            Mywrc: sa ne zici si noua unde ai facut revizia.
            La 1.4 gpl din fabrica, cumparata in 2007, eu am avut garantie un an si jumatate fara limita de km. !!!!

            Comment


            • Givali probabil si eu tot 18luni am avut dar am uitat. Chiar ma gandeam ca 12luni e prea putin sa fii avut.
              mywrc ai platit super bine avand in vedere ca eu sunasem la dacoserv si cei de acolo miau spus ca ma costa vreo 350 de lei. Ma gandisem sa-mi cumpar filtrele eu si sa ma duc la un mecanic priceput sa mi le schimbe. Dar la cat sant ele in jur de 150 de lei mai bine ma duc la AutoGaz si-mi fac cei de acolo o revizie cum trebuie.
              Ps ti-au reglat si culbutorii??? Sau ce au mai facut pe la ea???
              Last edited by irinell24; 12 March 2010, 14:30.

              Comment


              • Mie mi-au reglat culbutorii cand am avut probleme cu ea-1.4 MPI+GPL (se oprea la ralanti) si tot atunci mi-au pus si testerul pe masina, in rest din 30.000 in 30 schimb/curatat filtre .......

                Comment


                • Salutari
                  Trebuie sa ajung la revizia de 40 000, cam dupa Paste.
                  Stie careva ce se schimba? Treaba cu , culbutorii trebuie sa o fac si eu...mi-a recomandat un amic,zice ca am zgomot mare la motor.
                  si ce preturi or mai avea ?
                  AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                  Comment


                  • Te sfatuiesc sa faci revizia la Pitesti !!!! NU te duce la IATSA Voinesti ca sunt cam slabi si nu au nici soft pentru gpl ( sau cel putin asta vara nu aveau cand am facut eu revizia de 30 mii km la gpl ). Iti recomand sa dai intai un telefon pentru progaramare si poti sa intrebi si in ce consta revizia si sa ceri un deviz estimativ, sa sti la ce sa te astepti ....

                    Comment


                    • Originally posted by irinell24 View Post
                      Givali probabil si eu tot 18luni am avut dar am uitat. Chiar ma gandeam ca 12luni e prea putin sa fii avut.
                      mywrc ai platit super bine avand in vedere ca eu sunasem la dacoserv si cei de acolo miau spus ca ma costa vreo 350 de lei. Ma gandisem sa-mi cumpar filtrele eu si sa ma duc la un mecanic priceput sa mi le schimbe. Dar la cat sant ele in jur de 150 de lei mai bine ma duc la AutoGaz si-mi fac cei de acolo o revizie cum trebuie.
                      Ps ti-au reglat si culbutorii??? Sau ce au mai facut pe la ea???



                      Salut...da intradevar ,am platit destul de bine fata de o reprezentanta ... + ca au si soft de LadiRenzo ...
                      La culbutori nu a umblat... din cate am inteles eu ...acestia se vor regla in momentul cand nu mai merge klumea ..nu are rost sa desfac motorul fara sa aibe nimic...corect? ...


                      PS. nici AutoGAZ nu a avut softul pentru GPL-ul din fabrica ...dar se pare ca au facut rost de el .. ....

                      A trecut ~ 1 saptamana si ~1000 km/ceas ...si nivelul apei a ramas la fel... deci in concluzie treaba BUNA ...


                      stima voua ...
                      OFFTOPIC :Rog pe cineva cu suflet buna sa-mi dea si mie un email cand se vor mai tine intruniri la (Bucuresti , Slobozia , Ploiesti sau Buzau ) ...ca eu sunt din Urziceni si-mi vine usor sa ajung ...dar nu stiu cand se tin ... asa ca fac apel la voi sa ma anunte si pe mine print-un e-mail la : mywrc@yahoo.com sau marinescu.florinbogdan@gmail.com ...ca sa vin si eu...
                      :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                      Comment


                      • Mywrc: Mersi pt detalii. In concluzie se merita sa mergi la ei. Cu prima ocazie la ei o sa ma duc si eu. Poate prin aprilie. Mai convins.
                        Last edited by irinell24; 16 March 2010, 00:12.

                        Comment


                        • mywrc

                          Originally posted by mywrc View Post
                          Salut...da intradevar ,am platit destul de bine fata de o reprezentanta ... + ca au si soft de LadiRenzo ...
                          La culbutori nu a umblat... din cate am inteles eu ...acestia se vor regla in momentul cand nu mai merge klumea ..nu are rost sa desfac motorul fara sa aibe nimic...corect? ...


                          PS. nici AutoGAZ nu a avut softul pentru GPL-ul din fabrica ...dar se pare ca au facut rost de el .. ....

                          A trecut ~ 1 saptamana si ~1000 km/ceas ...si nivelul apei a ramas la fel... deci in concluzie treaba BUNA ...


                          stima voua ...
                          OFFTOPIC :Rog pe cineva cu suflet buna sa-mi dea si mie un email cand se vor mai tine intruniri la (Bucuresti , Slobozia , Ploiesti sau Buzau ) ...ca eu sunt din Urziceni si-mi vine usor sa ajung ...dar nu stiu cand se tin ... asa ca fac apel la voi sa ma anunte si pe mine print-un e-mail la : mywrc@yahoo.com sau marinescu.florinbogdan@gmail.com ...ca sa vin si eu...
                          Salut.Poti să-mi dai adresa celor de la autogaz,vreau să mă duc la o mică verificare pt că ledul de la gpl nu stă aprins când merg pe gaz ci se stinge si se aprinde.Am fost la service-ul din Slobozia si nu au făcut nimic altceva decât să-mi ia banii degeaba.

                          Mywrc poti să-mi dai adresa celor de la autogaz ,vreau ra ma duc la o mica verificare pt ca ledul de la gpl nu stă aprins când merg pe gaz ci merge intermitent indiferent că este plinul făcut sau mai gol si parcă consumă cam mult 10%inafară
                          Last edited by lungu Dan; 16 March 2010, 08:37. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by lungu Dan View Post
                            Salut.Poti să-mi dai adresa celor de la autogaz,vreau să mă duc la o mică verificare pt că ledul de la gpl nu stă aprins când merg pe gaz ci se stinge si se aprinde.Am fost la service-ul din Slobozia si nu au făcut nimic altceva decât să-mi ia banii degeaba.

                            Mywrc poti să-mi dai adresa celor de la autogaz ,vreau ra ma duc la o mica verificare pt ca ledul de la gpl nu stă aprins când merg pe gaz ci merge intermitent indiferent că este plinul făcut sau mai gol si parcă consumă cam mult 10%inafară



                            Salut... uite aici adresa de contact : http://www.agrom.ro/contact.htm ...
                            Eu mi-am luat masina de la Internatonal de la Slobozia ... si crede-ma ca-s nishte sarlatani de 2 bani ...in frute cu ingineru lor.. ...au pastrat aceeasi meseriasi de pe vremea lu' Pazvante ... care tot cu ciocanu repara la masini ...
                            In legatura cu consumul... ce sa zic ... si mie mi s-a parut ca s-a cam ridicat consumu de la o vreme .... dar am dar vina pe Termostat ... acu astept sa mai dea putin caldura ... Am facut in jur de 410 KM cu 37 L / GPL ... asta inseamna undeva la 9.02 / % ... ... dar au fost facuti mixt ...adica ~100 km - Bucuresti ... ~100 KM Buzau ... si restu de 210 factui intre Buzau si Bucuresti - Urziceni cu o viteza de 110 km/h ... Astept sa vedem ce se mai intampla...
                            Cand am fost la revizie la GPL ..testerul mi-a spus ca totul este OK ... ca merge in parametrii ... Deci ....
                            Pate mai vine cineva cu idei...cu sa reducem consumu'


                            Bafta.... sa ne zici ce ai facut la AutoGAZ



                            PS: Dan ... esti din Urziceni ?
                            Last edited by mywrc; 16 March 2010, 11:25. Reason: adaugare o intrebare..
                            :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                            Comment


                            • Merci pt adresa de contact a celor de la autogaz.Sunt din Munteni-Buzău.O sa te anunt dacă s-a rezolvat ceva la service.Până acum am facut cele 2 revizii la slobozia cea de 30 si 45mi km.

                              Comment


                              • stie cineva de prin Braila sau Galati cat costa filtrele de gaz si pe unde se pot schimba?
                                My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google