Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sal am si eu o dacie 1310 ....pe carburatie...are si gpl....la instalatie nu am mai schimbat nimik de vro 3 ani...nici macar un filtru si merge ok ...am facut in 3 ani vro 80 de mii...stiu ca are un filtru mik la plaman...despre instalatia de gpl la logan ..care e mai sofisticata nu stiu cum sta treaba...poate imi explica cineva..cate filtre are......ca sunt interesat...as vrea sa imi iau un logan 1.6 si cu gpl .....

    Comment


    • trebe sa schimb shi filtre d GPL la logan >>>??????

      ca yo nu am schimbat nici un filtru de GPL!!
      Last edited by andrei_d; 18 January 2010, 16:58. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by andrei_d View Post
        trebe sa schimb shi filtre d GPL la logan >>>??????

        ca yo nu am schimbat nici un filtru de GPL!!
        da filtrele de gpl dupa logan se schimba la 15000 sau 20000km in functie de anul in care ai cumparat masina. uitate in carnetul de intretinere sau revize ca nu stiu cum ii zice mai exact si scrie acolo la cati km trebuiesc schimbate. Sant 2 filtre: unu de faza lichida si altul de gazoasa daca nu ma insel. Rog un coleg sa ma corecteze daca am gresit cu ceva. Toate cele bune!!!
        PS Unii dintre colegi le shimba la un nr mult mai mare de km. Acum e alegerea fiecaruia.
        Last edited by irinell24; 18 January 2010, 17:13.

        Comment


        • pai io nu am schimbat filtru de GPL doar de filtru de aer si ulei ??
          si am 37 000 KM >> ii vreo problema

          Comment


          • Masina mai e in garantie? Daca da, ai pierdut garantia, daca nu nu e nicio problema, dar ai putea sa schimbi totusi filterele, costa 150 ron amandoua.

            Comment


            • S-au mai ieftinit filtrele????????

              Comment


              • La Buzau sunt cel putin doua magazine auto care comercializeaza filtre Landi Renzo la pretul de 150 ron ambele.

                Comment


                • ...sal schimbarea litrului ..sau filtrelor de gaz...este necesara dintr-un singur motiv...o sa te trezesti ca nu o sa iti mai mearga masina corect...nu mai tine relantiu.....se intrerupe gazul...in mers....el poate sa tina si 30 de mii si 40 de mii ....dar firma de gpl nu garanteaza fuctinarea lui decat 15 20 de mii km....

                  Comment


                  • am facut revizia de 30000, la star service tulcea...
                    trebuie sa schimb cele doua t-uri de la instalatia de gpl,care vin cu antigel spre plaman
                    eu le am din fabrica din plastic, iar acum sunt din alama sau bronz, habar n-am
                    cine poate sa-mi spuna de unde sa le iau si cat costa?

                    Comment


                    • a facut cineva resoftarea la logan 1.4 pe gpl? se simpte vreo diferenta?
                      My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                      Comment


                      • A mea era softata dinainte...trage f bine pe gpl ;)

                        Comment


                        • Are cineva idee la câti km sau la câti ani se face schimbul de ulei de la cutia de viteze si antigelul?

                          Comment


                          • Maine ma duc sa fac reviza la GPL... am un Logan din 2oo8 cu GPL din fabrica ... am 45000 km am cam depasit cu 5ooo km revizia...dar...ata este....
                            Am renuntat la principiu sa-l fac la dealer autorizat Dacia , pentru ca sunt destul de scumpi..cel putin astia din Bucurest... Ultima revizie la GPl m-a costat in jur la 350 ron ... acum am sunat si m-am programat si costul total cu tot cu manopera este de 170 Ron ... Sper ca lucrurile sa decurga ok... O sa revim maine cu impresii despre manopera... .. va rog sa-mi dati indicatii / sfaturi cu privire la Revizie...daca aveti si stiti...adica trebuie recalibrata , nu trebuie , trebuie pusa pe tester sau altele...

                            bafta...
                            :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                            Comment


                            • pt 180 lei ai renuntat la 1-2 ani ramasi de garantie ?
                              sigpic

                              Comment


                              • Pentru 180 Ron ... nu renuntam daca nu iesise masina deja din garantie ... are 2 ani si cva masina ...si 50000 km...asa ca a iesit la termen si nu la KM... fara probleme sau incidente...


                                alte intrumari ? cva ?cva?


                                servus.
                                :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google