Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizie 1 an 401 RON la AMG Pantelimon. Am avut eu ulei, filtru aer, filtru benzina.

    Comment


    • am facut si eu revizia ieri la GPL
      exorbitantul pret de 5 lei (verificat un filtru si pus inapoi + un test pe computer).
      Excelenta instalatie, n-am ce zice

      revizia normala o sa fie prin nov-dec si o sa coste cam 150 lei maxim....

      Comment


      • Salut colegii .

        Am facut si eu revizia de 85000 (adica de 90k) km.
        Revizie GPL + Revize benzina + alte reglaje .
        deci: ...
        Filtre GPL + manopera - 90 RON- AutoGaz Romania
        Electrovalva plamana defecta si a fost inlocuita - 150 Ron
        Filtre + ulei + manopera - 200 RON Simpotrans Colentina
        Burduf planerata + manopera - 180 RON Simpotrans Colentina
        Reglaj tacheti ( pentru prima oara in 90k ) - 150 RON Simpotrans Colentina
        Total :
        770 RON + 40 RON spaga la GPL si 80 RON la reprezentanta .

        + 4 cauciucuri Uniroyal MS si fulgu ( nepretuite ;) )



        Bafta....
        :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

        Comment


        • La revizia de 20000 km au fost schimbate cele 2 filtre + manopera m-au costat la APAN Braila 230 lei.
          Pofesionisti baietii.
          Last edited by MIKE_MIKE; 22 November 2011, 17:37.

          Comment


          • salutare, va pot oferi o gama larga de filtre gpl pentru mai multe tipuri de instalatii

            daca doriti detalii va rog sa-mi trimiteti un mesaj privat

            nu am voie sa postez link pt ca e considerat reclama

            Comment


            • Cine stie cat costa o revizie la GPL, in special in Braila sau Galati, dar e bun si un pret din alte locuri.
              My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

              Comment


              • filtre de gaz la preturi bune gasiti pe http://gaz-magazin.ro ,iar revizia puteti sa o faceti singuri atata timp cat aveti curaj si indemanare.am facut un tutorial pe tema asta cu schimbul de filtre pentru tomasetto stag 200 pe care il gasiti pe youtube. La instalatia mea gpl un schimb de filtre ajunge in jur de 50 ron cu manopera proprie. eu zic ca este acceptabil,mai ales in vremurile astea.
                Last edited by leopardu; 2 April 2012, 01:09.

                Comment


                • filtrul de stare gazoasa este de tip universal D.12 sau de tip D.14 . iar cel de stare lichida trebuie sa aiba obligatoriu un singur orificiu pe o parte si astupat pe cealalta ? .dupa preturile de pe site ies la o treime din bani platiti in servis la schimb .

                  Comment


                  • pt. Tomasetto filtrul este D.12
                    pt. Landi Renzo filtrul este D.14

                    Comment


                    • Parca-s prea ieftine, frate! Adica, sunt la o treime din ce gasesti in mod normal pe piata, si nu asta ar fi problema, ma gandesc si la calitate. Voi ce spuneti?

                      Comment


                      • Eu am schimbat filtrele de GPL azi si m-a costat 97 RON cu manopera cu tot
                        My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                        Comment


                        • mie nu mi se par suspect de ieftine.am achizitionat anul trecut de la o firma de montaj gpl din braila un set de filtre gpl si am dat pe ele 55 ron (pentru tomasetto),iar pe site m-ar ajunge undeva pe la 40 si ceva de lei cu tot cu transport.eu zic ca cei de pe site au pretul real si ca preturile practicate de service-uri sunt cu mult umflate.acum fiecare crede ce vrea.eu mi-am spus parerea.

                          Comment


                          • Am facut si eu revizia de 60000km. Am fost la http://www.instalatiigplauto.ro/service-gpl.htm pe str. Radovanu, nr.35, Bucuresti. E super baiat Andrei. Am sa ma duc numai la el de acum incolo.
                            Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

                            Comment


                            • mai bine ziceai ce ti-au facut si cat a costat...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Am facut si eu la ei anul trecut o recalibrare a instalatiei de GPL dupa ce sarise in aer consumul- 50 RON. Masina mea merge bine. Andrei mi s-a parut si mie un tip ok. Ii recomand si eu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google