Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • schimba tu filtrele de gpl sau daca ai drum pe la pitesti dute la atelierul lui alexys si faci si o revizie la instalatia gpl.....Eu doar la el schimb filtrele gpl 1 data pe an de regula primavara si cu aceasta ocazie fac si revizia la instalatia gpl si sunt foarte multumit .
    "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

    Comment


    • ce parere aveti de nord service din craiova

      Comment


      • eu la ei am montat instalatia milano.......si vai de capul lor....se spune ca sunt cei mai buni din craiova....dar ei au monatato si nui dadeau de cap pana am fost la radu la pitesti si ia dat de cap a stat 2 zile pe capul ei si masina merge impecabil si acum. La primavara voi vb cu el sa ma duc sami schimbe filtrele si sa mi mai faca regrajul. nordservis te ia cu altele cai aprinderea cai bujiile .... le schimbi si tot asa...nu se uita sa vada ce are...

        Comment


        • Dute la Radu la Pitesti ....lasa-i dracu in pace pe aia de la craiova ca habar nu au pe ce planeta traiesc....
          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

          Comment


          • pana acum merge..pe viitor poate ajung.o sa incerc sa fac o interfata sa vad cum e setata.daca nu fac reviziile pierd garantia?

            Comment


            • eu am vazut cum lucreaza toti la craiova si cum lucreaza radu, firele sunt inadite cu lipituri coliere la toate furtunele.... la craiova nu vei vedea asa ceva, iar daca esti din slatina ai pana la pitesti 70 km si pana la craiova 50km

              Comment


              • Originally posted by VIORE_L View Post
                daca nu fac reviziile pierd garantia?


                Da.Pierzi garantia .Dar la cat te umfla aia la fiecare revizie la inst GPL nu o sa ai nici o problema daca o pierzi....Vorbesc de garantia la inst de gpl...garantia la masina ,daca este noua , nu o pierzi ...
                "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                Comment


                • masina nu e in garantie decat instalatia.multumesc pt raspunsuri.

                  Comment


                  • Am sarit peste revizia de un an jumate,in acest caz pierd garantia?Ma apropii de ce-a de doi ani si ce se schimba ca la sevice trebuie sa stau calare pe motor ca mecanicii nu vorbesc nimic parca sunt muti,va multumesc.

                    Comment


                    • reviziile se fac la 15 000 de km sau sase luni in functie de nr de km iti schimba si filtrele,mai regleaza ce e de reglat.

                      Comment


                      • Revizia trebuie facuta obligatoriu la montator sau o pot face la un alt service autorizat inscris in cartea instalatiei gpl ?

                        Comment


                        • reviziile poti sa le faci la orice unitate service trecuta in cartea de garantie ca vorba aia acestea se platesc si bauiesc ca nu le strica un ban in plus.

                          Comment


                          • Intreb deoarece pe la montator nu mai calc si se apropie revizia de 15000 km si n-as vrea sa pierd garantia instalatiei....

                            Comment


                            • Pauloo
                              dar de ce zici ca nu mai treci pe la montator?
                              unde ti-ai montat instalatia?

                              Comment


                              • Am facut azi revizia de un an jumate la instalatia GPL Tomasetto. la 50,800 km totali.
                                -Control auto -6 lei.
                                -Revizie instalatie GPL-60 LEI.
                                -GPL set filtru revizie -16,90lei.
                                -GPL filtru capsulat -21 lei, SUNT PRETURI FARA TVA.
                                =103,90
                                + TVA 24,94= 128,84 LEI -revizie GPL un an jumate.
                                Pun aceste preturi ca o informatie pentru posesorii de GPL.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google