Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ne-ar ajuta daca ne-ai spune si din ce oras esti.

    Comment


    • Salut Cosmin,mi-am montat instalatia la Euro Auto Service din Constanta pe care nu-i recomand nimanui ,am detaliat pe pe alt topic si nu mai intru in amanunte aici.

      Comment


      • Sunt din Pitesti,instalatia a fost montata la Autopro Mond,Bascov langa sensul giratoriu,reviziile tot la ei sunt facute.

        Comment


        • Salut
          Trebuie sa fac revizia la gaz de 2 ani, instalatia fiind un Landi Renzo. Puteti sa-mi recomandati un service in Bucuresti?
          Revizia de un an am facut-o la Vernesti si baietii au fost super ok, dar acum nu mai am drum in zona si nici timpul necesar.
          Multumesc

          Comment


          • Am facut revizia la 3 ani dupa montaj (tomaseto) (20 000 km dupa ultima revizie)

            Schimbat filtre+verificat instalatie
            Pret: 95 lei .

            Ce ziceti, am iesit bine?

            Si intrucat aveam probleme cu stabilitatea ralantiului si rateuri am ales sa fac si reglajul tachetilor. Erau stranse si evacuarile si admisiile...(35000km de cand e instalatia)

            Reglajul la tacheti nu m-a costat nimic, facut in regie proprie

            Distributia a fost 150 lei(curea+rola)...la 7 ani de viata ai masinii si 48 000km
            Manopera ...30 lei pt tacheti si distributie

            Comment


            • Originally posted by dyngo View Post
              Salut
              Trebuie sa fac revizia la gaz de 2 ani, instalatia fiind un Landi Renzo. Puteti sa-mi recomandati un service in Bucuresti?
              Revizia de un an am facut-o la Vernesti si baietii au fost super ok, dar acum nu mai am drum in zona si nici timpul necesar.
              Multumesc
              Am facut eu revizia de 15.000 km la "Eugen si fiul" in cartierul Damaroaia, 100 lei manopera schimbat cele 2 filtre si o verificare soft !

              Comment


              • Salut. In afara de revizii la GPL se mai face ceva? Si cat costa in Craiova? La cati km se face revizia?
                Revizia indiferent ca e GPL sau benzina se poate face si acasa sau numai intr-un service ( daca trebuie stampila sau ceva de genul ) ?. Multumesc.

                p.s.: Daca masina e GPL+benzina mai trebuie sa fac revizia si la benzina? Daca, de exemplu, din 15.000 km parcurg doar 500 pe benzina.
                Last edited by Golan2; 11 September 2014, 23:01.

                Comment


                • Am o instalatie stag 200 cu aproape 100000km pe GPL. Pana acum am schimbat doar filtrele la instalatia GPL, fara alte probleme- masina merge bine.
                  La km actuali, daca ma duc la reprezentanta, cam ce ar trebui sa verifice si/sau sa schimbe? Mai pe romaneste, la ce sa ma astept si ce sa le cer?

                  Comment


                  • Hirayama
                    la ce reprezentanta te referi mai exact:reprezentanta Dacia sau la service-ul de gaz?
                    la gaz cred ca ar trebui sa schimbi si pistonasele de la rampa

                    Comment


                    • Da, la service-ul de gaz
                      Doar pistonasele? Avand in vedere ce economie am facut, as putea schimba rampa cu totul ( am valtek rosie)- care e diferenta intre cea rosie si cea galbena? ( una are timpi mai mici de injectie parca, nu stiu exact citisem pe undeva si de aceea intreb)
                      Vaporizatorul nu se verifica(membranele etc )? Circuitul de gaz pt etanseitate?
                      Ma gandeam deasemenea sa le cer sa imi goleasca complet rezervorul de gaz, deoarece am observat ca intra mai putin gpl la alimentare

                      Comment


                      • in mod normal da poti sa schimbi rampa cu totul depinde cat de uzate sunt scaunele de la rampa
                        si da se schimba si membranele de la vaporizator

                        Comment


                        • Am facut revizia la instalatia gpl tomasetto (17000 km)filtru din vaporizator a fost 55 ron +un reglaj ca zicea mecanicul ca aveam un consum putin mai mare.

                          Comment


                          • in octombrie anul trecut, am facut revizia de 15.000 de km la andrei gpl unde s-a facut si montajul instalatiei. cost 80 de ron.

                            Comment


                            • salut. am o problema minora, dar va intreb oricum. dupa ultima revizie GPL am observat ca injectoarele tacane rau de tot, adica inainte de revizie se auzea ceva, dar acum parca s-a dublat zgomotul! are vreo legatura cu revizia, filtre etc? am 100mii km la bord, din care 70mii pe gpl. multumesc.

                              Comment


                              • salut cornel! sa stii ca si eu am observat asta, ca zgmomot, desi n-am atatia km pe gpl ca tine. (doar vreo 20.000) poate sa fie si zgomot de la culbutori, poate trebuie reglati, nu stiu, imi dau cu presupusu. sa-si dea cu parerea cei care se pricep.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google