Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • din cate vad proecogas monteaza numai landi renzo, oare filtrele se potrivesc?

    Comment


    • da fara probleme
      au omologare pt landi asta nu inseamna ca nu umbla si la alte tipuri

      ,,DE_TOATE,,

      Comment


      • Salut, nu peste mult timp, si mai am putin pana fac 40.000km, urmeaza sa fac cea de a doua revizie, prima m-a costat ~ 800 Ron, la reprezentanta Dacia din Constanta, iar acum as vrea sa o fac la Tulcea, multe persoane m-au indrumat acolo pentru ca este mai ieftin. A facut cineva o revizie la Tulcea..? si cam cat l-a costat...

        Comment


        • suna la ei si vezi
          star service tulcea ii zice. zi-le ca ai masina de ct, intreaba-i de reduceri si promotii pt noi , din cta.

          eu nu mai fac reviziile la reprezentante, prea cer multi bani pe absolut nimic

          sanatate

          Comment


          • Am masina luata in leasing, numerele sunt de Bucuresti, ma rog, am sa-i sun astazi, putin mai tarzior, am gasit numarul lor de telefon pe net... . Sincer, nici eu nu as face la reprezentante, adevarul este ca cer multi bani, dar sunt obligat sa fac revizia la ei sau la service-uri autorizate de ei (Dacia-Renault).

            Sanatate, mersi pentru ajutor, o sa revin cu noua lista de preturi, promotii reduceri si ce mai indruga ei pe acolo .

            Comment


            • Daca sunteti din Brasov, reviziile le puteti face la MARTAX ,pe stada Harmanului nr.77 ,la iesirea spre Harman .Tel:0268367999

              Comment


              • cat e revizia pentru gaz la martax? de exemplu bujiile sunt cele mai scumpe din brasov la ei.

                Comment


                • eu am dat 140 ron pe revizie, cu schimbul de filtre ,toate verificarile necesare si reglat pe calculator

                  Comment


                  • M-am informat astazi mai bine, revizia la reprezentanta din Constanta este 370 lei, iar la Star Service Tulcea, este 320 lei, cu ulei, filtre, etc, revizia in total ma costa ~600 ron. Se pare ca si cei de la Star Service, si-au marit preturile, asa ca daca aveti chef sa va plimbati si sa dati banii economisiti pe benzina/gaz, mergeti la Star Service... . Pacat ca nu prea ma pot descurca cu munca ca nu mi-ar fi stricat un gratarel in padurea de la Babadag cand veneam de la revizie :d.
                    Sanatate multa.

                    Ps: O sa postez maine cand merg preturile exacte de la revizie. , seara buna.

                    Comment


                    • Stie cineva cum se schimba filtrele la o instalatie Landi Renzo (montata pe Logan din fabrica)? Vreun tutorial?

                      Comment


                      • toate bune si frumoase dar filtru de faza lichida de pe tomasetto nu se potriveste cu cel de pe landi ( cel de pe tomasetto are un senzor legat).
                        in bucuresti la reprezentata stie cineva cat e o revizie ptr tomasetto (reprezentanta numesc pe cei care importa si distribuie instalatiile)

                        Comment


                        • La APAN Braila stie careva care sunt preturile la revizia GPL de 20 000 KM si ce schimba efectiv?

                          Comment


                          • La 20.000 se schimba filtrele GPL, strare lichida si stare gazoasa. Acum, eu nu stiu ce preturi sunt la Braila, dar eu in Buzau atat la 20k cat si la 40k le-am cumparat de la un service care monteaza GPL cu 100 ron ambele.

                            Comment


                            • Vand filtre gpl faza lichida 30 ron,faza gazoasa 45 ron. Pentru instalatiile BRC 130 ron setul. Cine doreste id-ul meu este leo21_br.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google