Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    6000 km fara probleme - mai am pana la revizii -de mirosit a GPL nu miroase (si sper sa nici nu se intample ca intru in cladirea DEALER-ului cu masina daca se intampla
    P.S. La functionarea la rece se aude un clantanit ca de avans este de la injectoarele de GPL - m-am cam speriat - dar m-au asigurat cei de la service ca e de la ele (pana cand ajunge motorul la 90 grade functioneaza ca dizelu`
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • #62
      Pentru revizia la 20.000km am platit 385l ei.Sa stiti ca si la Oradea mecanici sunt la fel de comozi,referitor la filtrul lichid gpl merge pana la 30.000km...Cand am citit desfasuratorul de servicii si piese inlocuite de pe factura era trecut si respectivul produs.Am avut o problema cu pierderi de antigel,din cauza colierelor nestrinse suficient dar s-a rezolvat sper.Sa aveti drumuri bune !!!

      Comment


      • #63
        garib 1973.daca vi sambata la stadion (h16) aduc eu o copie la cartea de service gpl
        sigpic

        Comment


        • #64
          Salut !

          Hai ca v-am postat (sper ca va merge) cartea tehnica a instalatiei GPL.
          O sa merg si eu la revizia de un an obligatorie si la cea de 15K tot obligatorie a instalatiei de gaz.
          Am de ales intre dacoserv militari si amat pitesti ! Ambele mi-au zis ca va costa in jur de 65o-7oo RON.
          Voi ce parere aveti care-s mai buni ?
          Bafta multa la toti !
          Attached Files

          Comment


          • #65
            mersi baietii...@CIA nu promit ...sa vad..

            am printat cartea...a iesit bine, sa ne anunti unde ai facut reviziaq ca am si eu cam 11000 si vreau sa o fac tot in pitesti.si la ce bani.
            Last edited by garib1973; 20 February 2009, 21:43. Reason: Automerged Doublepost
            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

            Comment


            • #66
              Originally posted by garib1973 View Post
              mersi baietii...@CIA nu promit ...sa vad..

              am printat cartea...a iesit bine, sa ne anunti unde ai facut reviziaq ca am si eu cam 11000 si vreau sa o fac tot in pitesti.si la ce bani.
              Eu am fost la Daperom in Pitesti ( de acolo am luat masina ) .
              Se misca repede baietii si sunt meseriasi !!!!

              Comment


              • #67
                eu recomand IATSA Stefanesti pt revizie (sunt mecanici vechi cu experienta)
                sigpic

                Comment


                • #68
                  salut givali...
                  ok ionutz... mai am ceva pina la 15k dar vreau sa fiu pregatit, ca sa zic asa.
                  filtre de gaz au baietii de la Statia gpl linga Wolf, Crimbo cu 150 ron originale.(campulung arges)
                  AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                  Comment


                  • #69
                    garib 1973, poti cumpaea materialele de unde sti tu ca sunt mai ieftine ,iar la service platesti manopera si iei iti pun stampila pe cartea de intretinere.
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      ok mesrsi Ionutz, o samai stam de vorba
                      AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                      Comment


                      • #71
                        Ciudat ca intreb : VOI NU AVETI REVIZIA la 20k km ? Eu asa am .
                        1.6 MPi Icy White

                        Comment


                        • #72
                          Ba da, daca te uiti la cartea de benzina, daca te uiti la cea de GPL e ceva la 15 mii. asa ca facem o medie. Ca fapt divers la 8 mii am schimbat uleiul si am gasit in ea doar aprox 2.5l ulei. s-a pierdut cam mult. Ma uit mereu acum la nivel si e ok. Sa fii fost de la rodaj?ca am mers mai mult pe gpl...
                          AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                          Comment


                          • #73
                            din luna martie 2008 cei de la dacia au hotarat ca revizia sa se faca din 20.000 in 20.000km si cea periodica din 2 in 2 ani
                            Last edited by ionut CIA; 25 February 2009, 19:16.
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Si pe GPL tot la 20 scrie Se pare ca-s mai norocos :P. Uleiul acum la 7500km e in limite normale
                              1.6 MPi Icy White

                              Comment


                              • #75
                                esti mai norocos din doua privinte; pe logan2 s-au montat motore 1,6 cu gpl si revizii din 20.000 in 20.000 km
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google