Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    La mine in motor a pus mecanicu cam 3.7 l si i cam peste joja da a zis ca nu are nimica ca atuncea cand functioneaza motoru uleiu se urca in sus.

    Comment


    • #47
      urca...Dar ce ar fi sa punem 5 litri, sau 1 litru ca e mai convenabil, ca tot urca...
      sigpic

      Comment


      • #48
        LGN GPL 1,4
        Revizie de 1 an la Vaslui
        Ulei Dacia
        Filtru Ulei
        Antigel
        Filtru aer - au uitat sa-l taxeze, nu apare pe factura (hi hi hi)
        Filtre GPL
        Manopera
        TOTL 540 RON
        Doar ba baietii erau un pic cam aerieni. Am fost primului caruia i-au schimbat filtrele. Nici nu stiau pe unde sunt ))). Buna nu ?
        La Caremil Iasi mi s-a s-a spus a revizia costa 750 ron. Deci cred ca s-a meritat drumul pana la Vaslui
        De curiozitate am desfacut filtrul si nu am gasit nimic in el . Hartia filtranta era curata

        Comment


        • #49
          Ieftin... Eu nu am avut timp sa vin pana in vaslui
          Regards,

          Emanuel Sescu

          Comment


          • #50
            Are careva dintre D-voastra carte de service ptr GPL, sau manual ceva la instalatia gpl?
            Adica la cartea mea se spune de revizii doar la benzina si motorina si nu pomeneste nimic despre gpl. am in schimb manual pentr cd player cu toate versiunile mp3, caseta etc si la masina in manual si cutie automata si spalator de faruri etc care nici nu exista acum pe piata, plus centuri pretensionate dar despre ce am cumparat, respectiv un Logan cu instalatie de GPL fabrica...nimic.
            daca are careva, va rog un atasament ,ca cine stie la a mea poate la furat...
            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

            Comment


            • #51
              Am eu cartea.Ce anume te intereseaza?

              Comment


              • #52
                Originally posted by garib1973 View Post
                Are careva dintre D-voastra carte de service ptr GPL, sau manual ceva la instalatia gpl?
                Adica la cartea mea se spune de revizii doar la benzina si motorina si nu pomeneste nimic despre gpl. am in schimb manual pentr cd player cu toate versiunile mp3, caseta etc si la masina in manual si cutie automata si spalator de faruri etc care nici nu exista acum pe piata, plus centuri pretensionate dar despre ce am cumparat, respectiv un Logan cu instalatie de GPL fabrica...nimic.
                daca are careva, va rog un atasament ,ca cine stie la a mea poate la furat...
                Vrei sa spui ca tie nu ti-au dat carte tehnica pentru gpl la achizitionarea masinii ???
                Curios !!! De unde ai luat masina ????

                Comment


                • #53
                  nici eu nu am primit nimic.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by MARCEL:) View Post
                    Am eu cartea.Ce anume te intereseaza?
                    o copie scanata eventual. mersi
                    ptr givali: de la iatsa campulung intrare leresti.
                    am amic care nu a primit cartea la casetofon la sandero...asta e...romania
                    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                    Comment


                    • #55
                      garib1973 ai dreptate ... asta e romania ....
                      Dar cei de la iatsa au avantajul ca detin monopolul in zona >>>>> ca mai apropiata reprezentanta dacia se afla la mioveni !!! Asa ca ei fac legea !!! Nici nu au auzit de folia de protectie pentru volan , husa de plastic pentru scaun sofer >>> se urca mecanicul la volan , murdar de vaselina pe maini si pe salopeta pentru a baga masina pe elevator !!!
                      Am fost o data la ei si mi-a ajuns !!!

                      Comment


                      • #56
                        Salut ! Sunt nou aici.....Am un Logan MCV 1,6 Laureate si ieri masina mea a facut 1 an si......42000 km....vreau sa stiu si eu ce se schimba de obicei la revizia de 45.000 km....
                        Multumesc !
                        "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                        Comment


                        • #57
                          Eu am primit cartea . Cand o sa ajung la Pitesti Garib o scanez eu pe a mea ;) . Ai acolo toate informatiile necesare .
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • #58
                            multam fain...sa vad cum facem, ca o are si Givali si e din oras. Poate ma prind cu el mai repede...oricum nu e super urgent...
                            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                            Comment


                            • #59
                              Revizia de un an... 12.500 km... Am schimbat doar filtrele (aer si cele 2 de gaz). M-a dus 500 lei, dar a fost jale. Am avut de-a face cu niste timpiti. Mi-au montat extrem de greu filtrele am stat vreo 2 ore pentru asta, parca erau incepatori. Plus ca le-au montat invers prima ora de imi piuia comutatorul gaz/benzina. Filtru de aer l-au prins neingrijit lasera CLAMELE DESPRINSE... jale fratilor. Evitati service-ul Nesty, inainte era un super service cu foarte buni meseriasi acum.... Apropo voua ma miroase a gaz inauntru pina se incalzeste masina. Scuzati-ma pentru mesajul prea lung. Oare se mai merita sa te duci cu ea la service?Bafta si multi kilometrii fara incidente.

                              Comment


                              • #60
                                am 9500 km pina acum dar nu a mirosit inca, la cea veche dacie, mai era cate un pic dar doar dupa ce faceam plinul
                                AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google