Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Misto preturi, pe la Tg. Mures la Petrom e 2.77.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • Salutare, vin cu update la preturi de la Buzau.
      Rompetrol iesire Bucuresti: 2.42 ron
      Lukoil iesire Bucuresti: 2.29 ron
      Alascom: 2.15 ron.
      Transposil Gaz, iesire Ploiesti: 2.15 ron.
      Veniti la Buzau sa alimentati. Multa bafta!

      Comment


      • Nu fac reclama, nici antireclama. Totusi, parca, ar fi de evitat Transposil Gaz. La 50 m. de ei sunt cei de la Total Gaz, cu acelasi pret, de regula. Am alimentat de la ambele statii cu aceeasi cantitate, dar cu gazul luat de la cea de-a doua am parcurs distante sensibil mai mari. Altceva nu vreau sa zic, e doar parerea mea. Sa le tina Dumnezeu la toti obiceiul... La cel cu scazutul preturilor, ma refer.

        Comment


        • Originally posted by spulbercris View Post
          Pe de alta parte, la Braila si Galati, gpl- ul costa ca pe litoral, adica de la 2.74 pana la 2.99, si asta la Rompetrol si partenerii.
          Fiindcă aici e mafie. Oare ăia de la "concurenţă neloială" nu se autosesizează? Cred că e timpul să facem nişte sesizări... ce ziceţi, dragi brăileni/gălăţeni?
          Last edited by ursamajor; 17 September 2015, 10:21.
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • Eu i-am mai zis lu' ala "din deal" (Gaspeco) de la intrare din Braila dinspre Galati ca la Bucuresti/Buzau aproape ca se rotunjeste spre 2 lei, si la noi spre 3.
            Gandeste-te ca daca taximetristii nu maraie nimic, ca doar mai ajung si prin alte zone unde gazul e mai ietin, ca in Braila cred ca sunt majoritatea pe GPL, noi ce sa mai zicem. Sa-i ia dr... cu preturile lor cu tot.
            Cel mai mic pret la GPL e in Galati, Lukoil, insemnand 2,57 cu tot cu reducerea de 15 bani, dar nu ajung mereu pe-acolo.

            Comment


            • La Braila mai tot timpul am avut preturi la carburanti mai mari decat in toata tara , nu stiu de ce , poate ca este un oras suuper bogat si noi nu stim.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Regretabil ce se intampla in Braila...

                Comment


                • Explicația e simplă, și n-are a face cu nivelul de trai, care la Brăila e printre cele mai joase, excepție șauroii: mafioții din Brăila sunt înțeleși cu ăia din Galați (inclusiv la nivel de Lukoil, Mol, Rompetrol, tații mafioților) ca să nu poți să alimentezi de aproape la preț concurențial. Taximetriștii trec în Moldova și iau de acolo GPL cu 1 leu jumate și benzină la 3 lei jumate.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • La mine e mai comic. la MOL Radauti, GPL-ul era pe 16.09 la 3.19 ron litrul, iar la MOL Suceava 2.59, aprox 30 km distanta dintre aceste doua localitati.

                    Comment


                    • Lukoil Prelungirea Ghencea: 2.34 lei/llitru

                      Comment


                      • Salutare, pret gpl la:
                        Rompetrol Lacu' Sarat: 2.77 ron
                        Rompetrol Galati Micro 21: 2.72 ron
                        Lukoil Adjud: 2.45 ron
                        Lukoil centura Focsani: 2.39 ron

                        Comment


                        • Salut, la Buzau lucrurile stau cam, asa:
                          Rompetrol iesire Bucuresti: 2.34 ron
                          Lukoil: 2.29 ron
                          Alascom: 2.19 ron
                          TransGaz iesire Ploiesti: 2.20 ron.
                          Sa fiti iubiti si la mai multi kilometri.

                          Comment


                          • Da, la Buzau preturile, cam de o saptamana, stationeaza. Dar au fost si mai mici, in urma cu ceva timp, nu foarte demult. Coborasera la unele statii sub 2 lei (Alascom: 1,97 lei, TransGaz: 1,99 lei). Bineinteles ca minunea nu a durat nici 3 zile...

                            Comment


                            • LukOil / Promotie / Club LukOil

                              Din Bucuresti, intrebare intrebatoare : LukOil au cardul acela de fidelitate (discount 15 bani / litru la GPL !! - foarte interesant, iesi foarte bine) - e bun gazu' lor, stiti ceva?
                              Adica sunt si ei genul care fac ghidusii "la pompa" sau nu?
                              Multumiri

                              Comment


                              • Eu de obicei bag de la Lukoil și nu am avut probleme. Dar nici nu am stat da văd dacă ma fură...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google