Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rezolvat miros GPL

    Mirosul de GPL provenea de la un colier cam de 1 inch ce nu strângea bine localizat sub capotă spre geam . A fost schimbat ân garanție.

    Comment


    • Buna seara! Ma puteti ajuta cu un sfat in privinta unei instalatii, si a unui montator priceput de prin zona mea, pentru masina din semnatura (VW Golf 5 Plus 1.6 MPI, Cod motor BSE). Nu ma intereseaza cel mai bun pret, vreu cel mai bun raport pret calitate. Multumesc!
      Last edited by bebe_s; 17 July 2017, 23:08. Reason: Informatii incomplete

      Comment


      • Ai Nord servvice parca pe la tine.
        Tomasetto Qbox sau STAG 200 , inj ACW01 , toroidala de 55l
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Salut Moog, nu am auzit de nord service, am fost la gplvalcea.ro, autonet se numesc, ei monteaza landi, mi au recomandat landi evo plus parca...

          Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

          Comment


          • Aia sunt in Craiova...scuze
            Pune Tomasetto...sau altceva la care sa gasesti soft la liber...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Ok, ramane intrebarea unde? Tu esti in pitesti?

              Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

              Comment


              • Iași.
                În Pitești îl ai pe Radu... Lpg expert. Ro
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • Ok, am vazut ca in Valcea ar fi Marshal, care sunt colaboratori AGR, ei monteaza Tomasetto si Prins, dar nu am gasit pareri vizavi de ei, pana la urma as merge si la pitesti...

                  Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Salut, trebuie sa fac ITP si mi-a expirat rezervorul GPL. Am instalatie Landi Renzo (rezervor toroidal mod at02 630x220) unde as putea sa gasesc mai ieftin in Constanta? Sau de pe net cu montaj in Constanta

                    Comment


                    • Intră pe Rarom unde găsești lista cu service urile de la tine. Cauta pe cele cu Landi Renzo...
                      Sună și vezi prețul...
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • soft și hard pentru conectare la LR Omegas 3

                        Găsesc soft și hard pentru conectare la LR Omegas 3 ? Ce parametri mai e nevoie să iau de pe eticheta originală ca să știu ce soft și hard îmi trebuie ? Mulțumesc.

                        Comment


                        • E topic separat apropo de softuri... S a discutat...
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • Salutare! Am zis sa revin cu câteva impresii, am montat tomasetto stag 4 cu injectoare Hana, montajul l-am fcut la Marshall Rm Vâlcea 3200 cu rezervor toridal de 47 litri parca, Sunt mulumit de montaj, maina merge bine, singura problema pe care o am este ca e un miros de gaz în main atunci când sta, am verificat i vine de la butelie, am mers la ei i au verificat îmbinarile i au zis ca nu sunt pierderi, i ca n-au simit nimic cât a stat maina acolo, treaba e ca au montat butelie de exterior, i multivalva este afara, deci nu îneleg de la ce ar putea fi...
                            O sa merg luni din nou la ei, o sa le las maina mai mult timp, între timp dac avei ceva preri mi ar fi de ajutor.
                            PS. Ma gândeam sa lipesc o folie peste butelie, ce zicei, e o idee proasta?

                            Trimis de pe al meu VTR-L29 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Dacă într-adevăr miroase a gaz ai o scăpare în fața, conductă, vaporizator, furtunase...
                              Ar mai fi varianta gaz nears pe evacuare...
                              De sub mașină ar fi cam greu sa ajungă înăuntru dar e bine de verificat... Ca ultima opțiune...
                              Te ai spart in figuri Stag 4 cu Hana...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • Salut moog, la motor nu miroase, si gaze nu prea cred, pt c nu miroase imediat ce o opresc, doar dup minim o ora...

                                Trimis de pe al meu VTR-L29 folosind Tapatalk

                                si e clar ca vine din zona buteliei si se propaga in restul masinii pt ca atunci cand ridic acel capac de lemn ce separa compartimentele, acolo se simte cel mai rau...
                                Si cel mai acut se simte dimineata dupa ce a stat masina peste noapte...

                                Cat despre "spart" ce sa zic, am luat ce recomanda lumea ;)
                                Last edited by bebe_s; 5 August 2017, 10:15. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google