As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K Katerini e o localitate, iar Paralia e alta localitate. cerceteaza mai amanuntit ;)
    Cum zici tu, pe mine nu ma intereseaza zona in prezent. Fiecare ia de pe forum ce crede ca ii foloseste, ca sa se descurce onorabil intr-o discutie ulterioara.

    Comment


    • Kojak...daca te iei dupa muste...stii unde ajungi, nu?


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Keep walking...

      Comment


      • johnnie, in mod normal la tine. Scuze ca am raspuns in locul lui si ma bucur ca e plin de off-topic pe aici.

        Comment


        • am vazut si LefKada si Thassos si altele.. tot cu loganul.. colegul de mai sus are dreptate Lefkada, mai ales statiunea Nidri mi-a ramas in suflet. nu acelasi lucru pot sa-l spun de thassos. lefKada are niste plaje super. dar intr-adevar nu te sfatuiesc sa te duci fara pantofii de apa. daca ajungi in lefkada nu rata si AKatisma... drumul l-am facut di 2 pt. ca eram in concediu. iti recomand pt. pauza Sidirocastro. la 15 km. dupa ce treci in Grecia in stanga pe deal super toate serviciile si oamenii. de traseu ce sa-ti zic ? autostrada de la thesaloniki e tare mai ales in portiunea cea noua, cu f. multe tuneluri

          Comment


          • Buna dimineata!
            La munca


            Acasa
            Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like i860.

            ce bine ar fi daca nu va-ti mai intepa asa...

            Comment


            • Asta e una din cele 10 zile cu soare din an in UK?

              Comment


              • Din cate imi amintesc eu parca la un moment dat era o intersectie- stanga paralia, dreapta katerini (sau invers oricum nu conteaza).
                Am fost o singura data cand eram cazat in Nei Pori si nu mi-a placut.. prea aglomerat si parca prea...romanesc - nu ca asta ar fi un lucru rau - dar parca totul era orientat spre comercial si in speta romani.
                Stau si ma intreb pe unde e mai bine pentru Lefkada: pe Sofia cu intrarea clasica sau pe Makaza...teoretic ar fi mai bine pe Makaza dar daca prinzi coada e naspa...
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • de pe plaja katerini mergi cativa kilometi inainte, se face o intersectie parca in cruce, si katerini este inainte, daca am insel ma scuzati, am fost acu 8 ani totusi
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Asta am gasit
                    Plaja Paralia Katerini

                    Mai putin cunoscut este faptul ca denumirea Paralia Katerini e formata din impreunarea numelui micului port aflat in sud-estul Greciei (Paralia), cu cel al orasului Katerini (capitala prefecturii Pieria) aflata la aproximativ 4 km de plaja Paralia. Desi toata lumea face referire la statiune ca Paralia Katerini, aceasta e alcatuita din doua plaje diferite aflate la o distanta atat de mica incat lumea le ia drept una singura.
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • In Corfu a fost cineva cu masina?
                      Mai intereseaza traseul cat si costurile pentru feribot, taxe etc dar si eventuale sugestii pentru locuri interesante de vizitat.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Personal, in Corfu n-am fost...dar daca nu se arata nimeni pe aici cu info pe care le cauti, iti recomand o lectura usoara in linkurile de mai jos.
                        Cu siguranta o sa gasesti tot ce te intereseaza.



                        combinat cu:

                        Comment


                        • Originally posted by Niki View Post
                          In Corfu a fost cineva cu masina?
                          Mai intereseaza traseul cat si costurile pentru feribot, taxe etc dar si eventuale sugestii pentru locuri interesante de vizitat.
                          Am lucrat in Corfu 6 luni, si pot sa iti spun ca e o insula destul de completa dpdv al activitatilor. Adica zona de centru/nord este mai linistita, mai frumoasa ca peisaje si plaje, dar si putin mai scumpa. Sudul este mai ieftin, cu mult mai mult zgomot, cluburi, tineret de toate nationalitatile. De vizitat ai Corfu Town (Kerkira), plajele din nord (Sidari, Peroulades) si cluburile din sud, in special Kavos. Iti recomand cazarile cu mic-dejun inclus, all-inclusivurile nu prea se merita pentru ca ai foarte multe taverne si restaurante unde se mananca bine si ieftin. Cat despre traseu, eu am mers pe la Makaza apoi autostrada Egnatia Odos pana Igoumenitsa, aprox 20-25 de euro taxe, dar merita. Feribotul nu stiu cat costa pentru ca am lasat masina in Igoumenitsa iar in Corfu m-am deplasat cu scuter/bicicleta inchiriata, parca simti mai bine peisajul asa. Drum bun, vacanta frumoasa si daca mai ai nevoie de alte info ma bucur sa iti pot fi de folos.
                          Last edited by sorin_ush; 14 March 2015, 17:16.

                          Comment


                          • Ce mai patesc romanasii prin Bulgarica.

                            Acest cauciuc este nou nu are 500 km si are 6 cuie luate in timpul mersului la nenorciti de Bulgari STARA ZAGORA drumul nou care duce in Grecia pe la vama Makaza .Ocoliti nenorocirea de Bulgaria si mergeti prin Serbia pe la Turnu Severin .am avut noroc ca nu am oprit si deja alergau dupa mine 10 /12 persoane dati share
                            Sant tigani care nu au avut masina erau pe biciclete si copii alergau pe jos cred ca poti merge prin Serbia
                            Attached Files

                            Comment


                            • pune si sursa pentru mai multe detalii ...
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Facebook.
                                Astea sunt detaliile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google