As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu plec saptamana asta in concediu, o sa incerc sa postez aici primele impresii legate de lichiditati

    10% ma bazez si pe card, adica macar motorina sa pot plati cu cardu

    Comment


    • Asta daca o sa gasesti motorina.
      Cand au intrat in greva transportatorii in iulie anul trecut, statiile nu mai aveau carburanti si le aproviziona armata cu cisternele, iti dai seama ca armata nu facea fata.
      Fa plinul chiar inainte de a intra in Grecia, iar acolo cu prima ocazie, completezi ce ai mai consumat.

      Maine fac greva transportatorii maritimi, feriboturile nu circula.
      Last edited by mr.K; 29 June 2015, 10:16.

      Comment


      • astia nu sunt sanatosi la cap. dupa ce ca turistii le tin tara in picioare mai fac si pe niznaii, fara benzina, fara ferry, fara card...

        Comment


        • Deja e oficial.

          Bancile, inchise pana pe 7 iulie. Grecii pot retrage doar 60 de euro pe zi

          Comment


          • Bine ca nu lucrez in Grecia.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Deja se prefigureaza criza de carburanti.
              In cursul acestei saptamani, cand bancile sunt inchise, transportul public in Atena si alte cateva orase elene va fi gratuit, pentru a descuraja cetatenii sa cumpere benzina, intrucat stocurile sunt limitate.

              Comment


              • inca o chestie care vine sa imi confirme ca banu in mana, hard, cash, gheata, pesin e de preferat oricand celui electronic de pe folia cu cip.

                Comment


                • Exact asa ma gandeam si eu, sa fac din nou plinul fix inainte sa intru la greci, cat mai aproape de vama din Makaza, si sigur imi ajunge motorina pana inapoi la bulgari

                  Comment


                  • Tare faza, eu plec pe 8 iulie. Planul meu de drum e sa alimentez GPL sa-mi ajunga pana la Ruse(am inteles ca e mai ieftin GPL in Bulgaria, sper sa fie si acolo mai ieftin ca la noi), apoi iar fuleanu' GPL sau cat intra la Kardjali, si fuleanu' si la benzina daca se nasparleste treaba la greci, si macar ma satur de plimbare pe insula si-mi ajunge si pana in Bulgaria(doar n-o sa stau numai in masina pe insula).
                    Vazui ca preturile in BG ar fi undeva la 2,2 lei GPL si 5.2 lei benzina.
                    Apoi pentru cheltuiala voi pregati cash, card voi folosi doar in BG pentru alimentat.

                    Comment


                    • Andrei asteptam vesti de la tine fiind ultimul care pleci..

                      Comment


                      • pe 14 plec si eu... m-am hotarat ca ultimul plin de motorina, platit cu cardul, sa-l fac in Sandanski; in rest o sa alimentez doar cu bani cash...
                        Last edited by popavlm; 29 June 2015, 23:53.
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • Originally posted by aurelian68 View Post
                          Andrei asteptam vesti de la tine fiind ultimul care pleci..
                          Da, da. Se stie...

                          Comment


                          • Andrei am fost eu weekendul trecut la Albena si GPL u e cam ca la noi- costa 1 leva adica in jur de 2.5-2.6 lei depinde la ce curs iti face conversia banca.
                            La Lukoil e 2.49 RON si ai reducere 0.15 bani deci cost = 2.34 RON- mai ieftin ca in Bulgaria.
                            Oricum nu e diferenta mare- faci plinul GPL plinul benzina la iesirea din Bulgaria si e OK.
                            Benzina in Bulgaria parca pe la 5.8 RON daca nu ma insel.
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • Cam ai dreptate, pai si in Giurgiu sunt cam aceleasi preturi la GPL ca in Bucuresti sau mai mari(in zona mea sub 2,79 lei nu e)? Pana la urma nu conteaza foarte mult, dar o economie cat de mica e, e binevenita.

                              Comment


                              • Nu stiu cat e GPL u la Giurgiu din pacate- poate ne ajuta vreun coleg din zona.
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google