As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Pentru mine Grecia e destul de departe, cu masina pierd mult timp pe drum.
    De-aia tu preferi Mamaia, am înțeles.

    Faci drumul din 2 bucăți și nu e chiar așa solicitant. Acum, fiecare cum prefera.

    Comment


    • Nu prefer bre Mamaia, prefer Creta, da' din auzite, ca inca n-am ajuns acolo, am in plan.
      Grecia pentru mine inseama relaxare, admir stilul lor, de-i doare-n bascheti de orice.
      Drumul pana-n Grecia il fac dintr-o bucata daca-s fi doar eu cu nevasta, dar pentru junior e obositor, de aia o halta la Sofia e potrivita.
      Acum, cu aeroplanele astea low cost, biletele mai ca bat carburantu' pana-n Grecia.
      Last edited by mr.K; 20 November 2016, 18:06.

      Comment


      • Da' mai pune la socoteala și inchirierea unei mașini pe perioada sejurului, ca nu te văd genu' care zace 7 zile pe o singura plaja în Grecia.
        Așa ca, iesi sensibil mai scump cu varianta avion. Un mare plus e timpul de drum pe care-l scutești, e adevărat.
        Pana în Creta, clar avion, nici nu încape discuție. Faci pana la 3 zile altfel, din care 1 pe ferry.

        Comment


        • K, io de zgarcit ce sunt, anul viitor tot la greci o sa ma duc
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Ne vedem acolo, ca ma apuc si eu de economii.

            Comment


            • Originally posted by andreyi View Post
              Da, mai studiez, deja am intrat pe softpedia, parerile sunt impartite. Ma gandeam la Agios Nikitas ca locatie de cazare, daca gasesc ceva pe-acolo.
              Pana la urma am gasit cazare in Ponti, Vassiliki, pentru 9 nopti, am discutat cu proprietarul, sper sa iasa ceva. Voi merge cu masina personala, in rest, sper sa fie ok si sa-mi ajunga banii. Poate mai bagati niste recomandari pentru atractiile principale de pe insula.

              Comment


              • La ce bani ai gasit cazarea per noapte?

                Comment


                • Pe 1 Iulie plecam in Thassos -Skala Potamia 45 € pe noapte.drumul il vom face in MCV 1.5 dCi 90 cp


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • E ok. Cam asa am dat si eu negociat anul trecut, pe 12 nopti, a 2-a jumatate a lui iulie - full sezon, tot Skala Potamia.
                    Anul asta, Skiatos a iesit castigatoare, mers din 2 bucati, cazare intermediara, cu acelasi 1.4 empei 62cp, obosit.

                    Comment


                    • As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

                      Va rog si eu o recomandare unde sti mai fost in Grecia si a fost faina cazarea. Tot cum masina vreau sa merg si eu. Multumesc!
                      Last edited by CristiZ; 31 January 2017, 08:07.

                      Comment


                      • possidi paradise. dar preturile...in iulie ajungi la 1800 all-inclusive.
                        simantro beach halkidiki, 1380 euro 4 persoane all-inclusive (21-30iunie). din review-uri si din discutii cu cativa care-au mai fost pe-acolo, e super ok pt familie cu copii.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Eu unu' nu recomand AI in GR, nicaieri. E pacat, mancarea e dementiala la taverne, in plus, AI e slab in GR chiar si la 4*. Cel mult pachet de cazare cu mic dejun.
                          Cine e adeptu' AI, are TR la dispozite sau BG ptr. buget mai restrans.

                          Comment


                          • Eu unu' nu recomand AI in GR, nicaieri
                            Nici io . Nu e vorba doar ca esti legat cu lantul de poarta hotelului, dar grecii sunt destul de zgarciti in ce priveste AI.
                            In Grecia daca te duci la o plaja faina mai departe de hotel , e pacat sa nu mananci la fata locului si sa pierzi vremea pe drum.
                            Last edited by mr.K; 31 January 2017, 10:42.

                            Comment


                            • Skala Potamia Studio Nina 2 super bine.45 € fara papica


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Ai vreo adresa de email, sau cum ai rezervat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google