As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    exista o oferta f buna pt vizitat tarile balcanice daca mergi cu trenul..deci poti sa vizitezi nu numai grecia ci serbia,muntenegru,turcia,bulgaria,macedonia cu un singur bilet .poti calatori la cuseta pt un confort mai bun.pretul incepe de la 51 de euro pt tineri sub 26 ani .este inclusa si calatoria in tara rezidenta pana la granita dus-intors.ai si reduceri la anumite atractii turistice,hoteluri.

    Comment


    • #32
      Multumesc pentru sfaturi !!!!! Imi cer scuze ca nu am mai trecut se citesc, dar am fost plecat cu treaba! ... Sper sa reusesc sa fac drumul si sa nu am probleme cu greve si chestii de genul acesta !!!! ... Daca mai aveti sfaturi sau ati fost recent pe acolo astept in continuare mesaje! ... Cand ma intorc o sa povestesc si eu celor care doresc sa mearga pe acolo !!!!

      Comment


      • #33
        Va salut .
        Pentru cei care merg spre Thassos se pare ca se poate iesi din BG si pe la Zlatograd!!!
        Scurteaza destul drumul si cica ar fi liber . Iar gpl aveti in GR in Xanthi ....aveti link mai sus .Drumuri bune
        PS : Si eu in septembrie as vrea sa fac un drum pana acolo!

        Comment


        • #34
          Cu combustibilu' s-a clarificat,
          dar pe politistii bulgari care stau la panda cum i-ati evitat , cei care ati condus prin Balgaria ?

          Comment


          • #35
            Mergi corect...... nu au treaba cu tine. Daca incepi sa alergi....banu isi urmeaza cursu!!

            Comment


            • #36
              Harta Statii GPL Grecia

              Dupa lungi cautari am gasit o harta care cred ca va ajuta pe multa lume in privinta statiilor de GPL din Grecia
              A place to share, publish and download. Free POI (places of interest) databases from all over the world for all the popular navigation systems. IGO 8, garmin, tomtom


              Drum bun

              Comment


              • #37
                Holla !!!! Plec maine noapte in Grecia,la Paralia Katerini! Mai vine careva ?

                Comment


                • #38
                  Bucuresti - Germaia ..... o zi o pierzi in Romanica.
                  Bucuresti - Grecia am plecat noaptea la ora 4 si am ajuns acolo la ora 17.
                  Atentie in Bulgaria ca stau cu radarele la tot pasul. De preferat fa plinul in Bulgaria deoarece este mai ieftina benzina. Nu uita de Vigneta in Bulgaria 7 euro / 7 zile
                  In Grecia nu ai nevoie de vigneta.

                  Drum bun!
                  real power..... diesel power by

                  Comment


                  • #39
                    Holla !!!! M-am intors din Grecia dupa o escapada pe cinste!!! Am facut drumul dus-intors prin Serbia cu trecere pe la Drobeta Turnu-Severin!!!! Daca va intereseaza amanunte, va stau la dispozitie!!!! Cat despre Logan ... s-a comportat exemplar in situatiile in care am fost ... si au fost! A rezistat foarte bine la drum si la conditiile de caldura de acolo iar in Grecia am folosit masina in drum la Meteora si la Waterland-ul de la Salonic (Thessaloniki). Sunt super-incantat de alegerea facuta cand am cumparat aceasta masina! CHIAR MERITA GPL-UL PE LOGAN!!!! ... Ok ... suficient pentru acum! ... Ne revedem pe forum cu cei care sunt interesati de amanunte !!!!!!

                    Comment


                    • #40
                      Pentru cei care au fost in Grecia pina la Igumenitsa,cam cite plinuri de gpl au facut,daca stie cineva?

                      Comment


                      • #41
                        Am fost si eu vara trecuta in Grecia pana pe insula Zakinthos. Nu am plecat cu golanul meu caci nu am AC, am fost cu un wv. Pe autostrada am intalnit o SuperNova care fugea de rupea,numere de romania. Cand am plecat din vacanta de pe feribot cobora un logan pe insula Zakinthos tot numere de romania. Deci daca aveti AC putei pleca fara nici o grije,consumabile schimbate la timp. Atasez poze cu SuperNova si Loganul .
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Pe directia Spania cum sunt statiile GPL, in ce tari gasim si in care nu, poate si o comparatie privind pretul, bineinteles daca a fost careva, am vazut in posturile anterioare ca in Italia au ajuns unii!
                          ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                          Comment


                          • #43
                            Dacă ai paşaport, de la tine din Bucureşti, treci frontiera la sârbi pe la mine pe la Severin pe podul de la Porţile de Fier 1 (acolo se trece cu buletinul). În Serbia găseşti gaz fără probleme poţi plăti cu cardul de credit la benzinăriile mari e mai ieftin ca la noi în jur de 2,7 lei pe litru îţi vine, ultima dată când am luat gaz de la ei era 59 de dinari /l, 100 de dinari/euro. Mergi spre Zagreb/Croaţia acolo vezi că nu ai gaz decât la intrare în Croaţia şi apoi doar la ieşire, dar Croaţia e mică, o treci cu o butelie. NU intri în Zagreb, ţii spre Ljiubliana/Slovenia, găseşti fără probleme gaz acolo şi acolo e 0,7 euro/l şi mergi aşa până la Trieste în Italia, unde găseşti gaz tot aşa la orice staţie de carburant şi e cam 0,7-0,8 euro/l. Acolo faci spre Milano şi apoi spre graniţa franceză la Ventimiglia, treci în Franţa unde de asemenea găseşti gaz şi apoi te îndrepţi pe Coasta de Azur şi apoi spre Perpignan, unde ai să treci în Spania. În Spania nu ai gaz. Dacă ai s-o iei pe Ungaria, Austria,Germania, Franţa, Spania, e mai lung drumul (faci traseul pe net) dar în Austria nu ai gaz în Germania ai. În Ungaria ai de unde să iei gaz.
                            Autostrada sârbilor e varză, în rest e ca masa. De plătit taxe de drum se plăteşte la barieră mai puţin în Slovenia care îţi ia 15 euro pe 7 zile. Italia şi Franţa te rup cu taxele, Spania tot aşa. În Italia am plătit pe 600 de km 33,5 euro. Cam atât are să te coste traversarea Italiei, Franţa că e mai mare are să te coste ceva mai mult. În Franţa ai să zăpăceşti urcând Alpii şi apoi ai să te dezmeticeşti coborându-i.
                            Last edited by bleumineral; 14 September 2011, 17:55.

                            Comment


                            • #44
                              Multumesc pentru informatii, bine dtaliat.
                              Nu stiu de ce totusi cei mai multi folosesc ruta prin Ungaria-Austria-Italia-Franta ?! Insa ce ma interesa acum am aflat.
                              ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                              Comment


                              • #45
                                Îţi spun eu de ce. Autostrăzile ungurilor sunt mai bune şi pe ruta aceea nu ai nevoie decât de cartea de identitate când treci graniţa la unguri. Pe cealaltă rută ai nevoie de paşaport între Serbia şi Croaţia şi între Croaţia şi Slovenia. Însă drumul e mai lung, pierderea este exclusiv de timp că în rest cheltuiala e aproximativ aceeaşi, ce scazi la combustibil plăteşti la taxa de drum în Slovenia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google