Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu ştiu ce l.r aveau dar stiu ca au schimbat,poate ai dreptate..eu am pus la ce bani am avut.Piaţa e libera se poate monta orice instalatie.

    Comment


    • Vitriol si-a facut bine temele
      Spre deosebire de foaaarte multi de pe aici...
      Aia cu Valtek pe LR e la aragazele facute direct de Dacia...
      La aftermarket Lovato tin cel putin 120-150k dupa cite se pare multe din ele inca se invart... pt AEB nu stiu ca sant prea "calde"
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • Noroc cu lovato, s-au scos reciproc din rahat. Dar cred ca au omis detaliile privind timpii morti si curentii de actionare ca sa lucreze corect. Cand mi s-au lipit cateva i s-a spus clientului ca nu stie sa mearga cu masina, e imposibil sa se strice, de aia le-a ramas vorba, totodata mi s-a spus ca numai la mine se intampla. Stiind ca alt montator a avut probleme mai mari, cand l-am intalnit l-am salutat cu:
        -Sa traiti domnu ....., cum merg injectoarele la Craiova?
        Raspunsul a fost: -l.r. nu se strica niciodata!, in privirile uluite ale celorlalti participanti la cursurile Autogaz -concurenta cu l.r.
        Probabil niciunul nu a inteles ca de fapt nu faceam reclama la l.r., ci dimpotriva.

        Cat despre astea de A.E.B., firmele concurente au fost atat de impresionate, incat au inceput sa studieze posibilitatea ca pe viitor sa se fabrice injectoare gpl din piese lego. Inca se mai negociaza pentru plata drepturilor de autor.
        Last edited by alexys; 30 January 2014, 21:18. Reason: Automerged Doublepost
        Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

        Comment


        • Curios lucru, pe aici stiu ca au schimbat numai vreo 2-3 injectoare (nu rampa cu totul), si in ultimii 2 ani au montat vreo citeva LR...
          De "particulari" nu discut ca nu fac multi km, dar s-a montat destul pe distributie si taxi...
          Cat despre AEB sa nu avem pareri preconcepute...nu tot ce e metal e bun si tot ce e plastic e de cacao...depinde...
          S-au vazut distributii pe lant care le schimbi odata cu uleiul la 15k...macar curelele tin 60-70k fara probleme...
          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

          Comment


          • domilor
            la mine nu s-a intamplat fenomenul acesta de lipire de care spuneti dar puteti sa imi spuneti si mie cum se manifesta?

            Comment


            • moog, e bine daca s-a schimbat ceva, la mine am schimbat eu cu valtek pe banii mei. Am ramas cu niste rampe uzate moral, le-am curatat si folosit ca sh. Cat despre nelamuririle lui cosminel, omul vine si zice ca nu-i trece pe gpl la rece. De fapt trece si se balbaie sau se opreste.
              De ce, daca s-a rezolvat si alte info, prefer sa las meseriasii sa se descurce cu idei proprii. Nu de alta, dar sunt absolut sigur ca nu toti de pe aici sunt clienti dezinteresati, cum ii atac mai tare, cum fuga la stapan scherlaind...
              Pana acum au fost 3 dovediti, asa ca al patrulea poate ne spune ce gust are zaharelul fiindca a fost ascultator. Si vezi nu mai spune tot direct, ultima oara unul dintre stapani era sa faca atac de cord prin telefon cand m-a sunat.
              Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

              Comment


              • Naspa daca au fost probleme, si nu s-a asigurat garantia...
                Starnit de discutia de aici am vb zilele astea mai in detaliu...2 inj schimbate in rest au fost curatate pe la 120-130k.... primele 11 puse la taxi la aceeasi firma cica au binisor peste 200k...
                Ca poate nu mai merg ca in tinereti se poate, dar inca isi fac treaba...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • In perioada aia probabil s-au cumulat cativa factori, frig, gaz cu parafina si rampa noua cu suprafata de etansare curata, la care adera mai bine parafina. De ce crezi ca exista optiunea de incalzire rampa? La taxiuri nu s-a manifestat, nu apucau sa se raceasca. O sa zici ca gazul era prost, dar aceiasi rampa reusea sa plece mai lin pe lovato, probabil exista o compensare corecta a curentului de deschidere la rece. Sa dai vina pe client, in loc sa incerci sa afli de ce la altii merge, nu e un progres. Dar e mai usor sa tipi ca a ta e cea mai buna, de obicei romanii cred in reclame si promotii.
                  Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                  Comment


                  • Salutare,
                    Urmeaza sa montez si eu o instalatie gpl, de preferat BRC dar as merge si pe Landi Renzo sau Tomasetto daca e cazul.
                    Am primit urmatoarea oferta de la Lasa LPG ECO (a nu se considera reclama):
                    - BRC cu rezervor toroidal 42L - 2500 lei;
                    - Landi Renzo rezervor toroidal 42L - 2350 lei.
                    Intrebarea mea pentru voi este: Stiti ceva de acest service, a montat cineva o instalatie GPL la ei?

                    Multumesc!
                    Last edited by john_faraonu; 5 March 2014, 11:41. Reason: adaugare cuvant

                    Comment


                    • Eu o sa mi montez luna asta pe laguna 1.6 16 v, la Andrei din colentina...2500 lei, rezervor de 52 si nu mai stiu ce chestie ptr poma de benzina..
                      Instalatia Tomesetto, sau Landi Renzo..

                      Comment


                      • As pune BRC la Lasa care e la acelasi pret ca Tomasetto de la Andrei dar problema e ca nu stiu nimic de ei. Chiar nu a trecut nimeni pe la acest service?

                        Comment


                        • BRC-ul e o minune la banii aia, probabil nu e cu INO3. Oricum e mai ok ca altele chiar si cu rampa Rail. Dar vezi cat e si cu INO3, le poti schimba mai tarziu daca vrei Rail neaparat.
                          Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                          Comment


                          • Nu stiu ce injectoare are, nici macar nu stiu ce BRC este. Am dat datele masinii si am primit oferta.
                            Degeaba este ieftina si sa zicem ca ar fi si cu injectoare INO3, daca montatorul nu are experienta pe o astfel de instalatie mai rau ma complic.
                            Am cautat pe net, pe forum-uri si nu am gasit nici macar o persoana care sa fi fost la ei.

                            Comment


                            • de acestia nu am auzit nimic
                              mai bine te duci la Andrei ,macar despre el am mai auzit pe aici.

                              Comment


                              • Originally posted by john_faraonu View Post
                                Nu stiu ce injectoare are, nici macar nu stiu ce BRC este. Am dat datele masinii si am primit oferta.
                                Degeaba este ieftina si sa zicem ca ar fi si cu injectoare INO3, daca montatorul nu are experienta pe o astfel de instalatie mai rau ma complic.
                                Am cautat pe net, pe forum-uri si nu am gasit nici macar o persoana care sa fi fost la ei.
                                Am sunat la cei de la Lasa si am intrebat de BRC si mi-au spus ca ar fi Sequent 24 si cica are injectoare INO3 Apache.



                                Referitor la Andrei, se pare ca nu instaleaza BRC sau nu are pe stoc. Am primit un mail cu oferta pentru Tomasetto STAG4 QBox Impreuna cu injectoarele HANA (făcute în Coreea) si rezervor toroidal interior de 42L la Pretul de 2800 RON.
                                Acum chiar nu stiu ce sa fac, tinand cont ca BRC 100% original cu injectoare INO 3 MY09 nu prea am sanse sa gasesc in Bucuresti, iar Tomasetto mi se pare cam scumpa al 2800.

                                Poate imi dati voi un sfat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google