Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discrimonarea se face pentru ca in caz de incendiu si incalzirea buteliei, gazul iese din butelie prin supapa de suprapresiune. Si daca in spatiul inchis al parcarii se face local o zona de amestec exploziv.... e mult mai nasol decat in aer liber.
    Cat timp e propietate privata pot alege bine merci cine intra in parcarea subterana (pot interzice orice logan daca vrea muschiul lor). In afara de semnele alea nu am vazut paznici sa usuie masinile cu stikerul de gpl in geam nicaieri.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Ba eu am patit-o intr-o parcare subterana din Suceava, unde la intrare exista un indicator de avertizare ce nu permite accesul masinilor cu GPL. Dupa ce am intrat a venit un paznic si mi-a spus ca nu am voie. Pana la urma a acceptat sa raman dar nu pentru mult timp.

      Comment


      • @Nicu parcarea mica sau mare? Am văzut ca în parcarea mica au senzor de gaz... Nu știu dacă funcționează și la gpl...
        www.loganclub.ro

        Comment


        • Buna ziua !! As dori daca se poate o recomandare ...
          Stiu...cauta in tot forumul...dar fortez putin...
          Am un Logan 1.6 si fac undeva vreo 8-9-10.000 km pe an.
          As opta intre un Tomasetto Stag200 QBox (AGR) si o AGC COMPACT(Supergaz) .
          Sunt din Vaslui...si parca as incerca sa montez in Iasi...ca in Vaslui...
          Un service cu montatori GPL profi in Iasi?
          Multumesc anticipat de raspunsuri...!!

          Comment


          • Suna info tehnic pe site.
            Mai citeste pe aici inainte...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Cam sec..asa...asteptam de la tine "Moog" un raspuns clar...aia...si nu aia...
              Dar sa zici....mai citeste...
              Merci oricum pt efortul de a da un raspuns...
              O zi faina sa ai....sa aveti....!!

              Comment


              • Daca asteptai un raspuns de la moog inseamna ca nu esti un strain de-al forumului si-atunci cam stii despre ce este vorba cu instalatiile gpl si cu userul moog.
                Ti-a spus sa intri pe siteul infotehnic apoi sa suni la numarul de telefon de acolo pentru mai multe lamuriri, dar stim cu totii cat de grea este matematica.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • De pe tel nu scriu nici repede si ar fi mult de povestit...
                  Nu cumperi o sacosa, e ceva mai mult de atat...
                  Daca iti spuneam ca s-a scris de zeci de ori pina acum deja puteai sa comentezi.
                  Varianta cea mai usoara, si pt mine, e sa vorbim...
                  In 10min aflu ce stii deja, ce vrei si ce se poate...
                  Te costa convorbirea, si atat... Poti veni la, Iasi, la mine sau nu, te duci la Bacau, Buzau etc e alegerea ta...
                  Eu ajut , dar in limita posibilitatilor...
                  Daca nici asa nu e bine...
                  P.s. ti-am zis sa te informezi putin inainte pentru a citi si parerile altora, sa stii cite ceva despre acest subiect...nu a fost un repros...pe ala l-ai fi simtit bine...
                  Last edited by moog; 28 April 2015, 15:21.
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • Multumesc "Moog"...!
                    Stii ...as prefera sa te sun la urma ...dupa ce voi afla si alte pareri.
                    De ce sa fii ultimul tu...pentru ca sunt sigur ca voi primi din partea ta cel mai profi sfat...sfat ce va fi cireasa de pe tort...!!!
                    Asa ca voi citi forumul ...poate voi mai primi si sfaturi vis-a-vis de ce am intrebat anterior...!!
                    O dupa-amiaza linistita sa ai...!!

                    Comment


                    • Pai asta si iti recomandam, sa mai citesti si alte pareri, discutii etc, sa ai si altceva nu numai ce spun eu...
                      Mai era un motiv pt raspunsul scurt...cred ca deja am vorbit la telefon...dar asta era la coada...
                      Putini pot sa-si dea cu parerea apropo de compararea instalatiilor...majoritatea, 99%, au o singura instalatie...putini sant la a 2a masina sa poata compara 2 instalatii diferite...
                      Iar pasionati, useri, care au tangenta mai multa cu asta sant iar relativ putini...
                      Pt mine a fost si este un hobby...chiar daca de ceva timp sant implicat mai mult in povestea asta...
                      Comparatia o poti face intre cele 2 daca stii ce componente includ, unde le implementezi, etc...si sa mai stii si detalii despre ele...
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • Du-te, omule, la firma din semnatura lui moog. Sigur nu-i mai scump ca la altele, dar baietii stiu ce fac. Pentru ca n-am montat zeci de instalatii la zeci de firme diferite, n-am sa zic ca sunt cei mai buni. Atata doar: sunt foarte buni, foarte atenti, siguri pe ei si lucreaza repede si "curat".

                        Comment


                        • Salutare. Avand in vedere ca acest forum are atâta vechime am zis sa încep sa ma documentez în leg cu instalația GPL în general. Eu am un Chevrolet Noul Aveo 1.4i 101 cai pe care as vrea sa ii pun o imstalatie GPL. Azi am fost la Andrei GPL și mia făcut O ofertă la o instalație tomasetto rezervortoroidal 42l, stag4 Q-BOX injectoare Acr(parcă) jur la 2600 lei . Maine am de gând sa dau o fuga si pana la Agr sa vad ce ofertă imi creează și ei. Sigurul lucru care imi pune piedici ca montatori nu prea lucrează cu Băncile care ai cardurile cumpărături ca asa vreau sa o achit. Am nevoie de părerile voastre în leg cu configurația facuta de Andrei dacă este bună și ce configurație credeți ca se pretează la masina mea. Multumesc.

                          Comment


                          • Nu recomand Andrei GPL.
                            Am avut mici probleme cu instalația și nu au fost/sunt în stare sa mi le rezolve. Aceeași instalatie am și eu și anul trecut a costat 2400 de lei.
                            Mergi mai bine pe mana celor de la AGR, unde poți plăti și în rate cu cardul de cumpărături dacă nu ma înșel.
                            sigpic

                            Comment


                            • Nici eu nu mai recomand Andrei gpl, a inceput sa puna pe altii sa faca reglajele, nu le mai face el .
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Mergi la AGR. oamenii sunt super profesionisti.
                                "Andrei GPL" - de la nume iti dai seama de competenta! "Gigi vulcanizare", "Romeo restaurant", "Vasile Saorma". Numai dintr-astia...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google