Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eugen suna ma si povestim...este solutie...

    Jeane, ce inseamna garantie la nivel national ? Ca iti pica tigaia la Timisoara si reprezentanta de acolo o repara moca ?
    Pai asa face face toata lumea ... cel putin firmele ce se respecta...
    Sa mai zic ca Agrom si AGR e acelasi lucru ?

    Eugen exista solutie de buget pt ce vrei tu, nu numai Prins...

    I860 : alea nu sant omologate in Romania...
    Last edited by moog; 9 March 2015, 21:36. Reason: Automerged Doublepost
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • vicogeo
      eu unul nu cunosc decat una dintre firmele de care spui tu si anume pe cei de la Buzau -pro gaz
      eu unul am montat la ei 2 masini ,ambele cu landi renzo si totul este ok.

      Comment


      • @moog
        Am uitat ca in Ro sunt legi diferite.

        Comment


        • As merge pe Prins daca nu e un pret exorbitant (adica sa ma duca pana in 1,500 EUR).
          Poate gresesc, dar am eu pasarici pe creier si prefer sa dau un ban dar sa stiu ca am parte de calitate extra (multi ma intreaba de ce dau atatia bani doar pe piese originale ptr masina cand exista AM mult mai ieftine)
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • Degeaba iti iei calitate extra daca montajul nu este...
            Intre producatorii AM gasesti destui care au marfa de calitate...multi produc piesele OEM...
            Nu exista alb si negru, exista si o carutza de nuante intre...crede-ma ca si eu sant la fel de stres...dar nu nebun sa dau cu 20-50% pt sigla sau eventual o minima diferenta de calitate...
            Exista si alte variante bune, cauta discutiile de pe forumul SAAB ...au aia niste motorizari din astea...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Buna seara la toata lumea ... nu am mai postat de ceva vreme... am rezolvat problema mea... iar acum intreb... la shimbul de ulei ... voi ati folosit un anumit ulei (ceva special ptr gpl) sau tot ce ati bagat si inainte de a avea gpl ... ?

              Comment


              • E bine sa scrii pe scurt si ce problema ai avut si cum ai rezolvat-o....
                Poate mai apare cineva cu aceeasi problema.
                Cat despre ulei, nu este special ...un ulei bun da...
                Eu unul , si nu numai merg pe Motul...
                Si LQmoly e ok... Printre putinele care nu se ambaleaza / produc la noi/turci etc...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • Pai problema mea a fost ca la montarea instalatiei gpl si anume o instalatie tomasseto stag 4 qbox pe un logan 1.6 16v dupa o anumita perioada de timp si anume o saptamana am constatat ca incepe sa am pierderi de gaz pe langa diuzele care intrau in galerie...era un fel de ulei ... si incepea sa apare din ce in ce mai mult , am sunat la service-ul din Craiova si a trimis la mine in Drobeta o solutie ... care in urma desfiletarii a fost pusa pe filetul diuzelor , au fost stranse la loc ...apoi am sters cu carpa acolo petele de ulei ..care imi umpluse capacul de la galerie .... si gata ...nu au mai aparut...

                  Eu foloseam si o sa folosesc si de acum incolo numai elf 10W40 ....
                  Last edited by fyste2005; 14 March 2015, 23:43. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Si eu folosesc Motul care respecta norma pentru motorul meu. La diesel folosesc Shell.

                    Comment


                    • @fyste2005 - adica le `a lipit severineanule :P (si eu `s de acolo si o data de mult, stiam pe cineva cu un nickname ca al tau....)

                      Comment


                      • Pai acest nickname imi apartine dintotdeauna ... :P

                        Daca esti si tu din severin si loganist ... cu atat mai bine .. eu sunt singurul si originalul fyste ... Poate reusim sa ne intalnim si sa schimbam pareri ... :P
                        Last edited by fyste2005; 18 March 2015, 19:26. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • De unde pot lua si eu stikerele de gpl ... ca la montaj nu mi le-a dat...

                          Comment


                          • hai noroc

                            pai si ce, tii neaparat sa ti le pui?

                            eu nu le am pus. in unele subsoluri de magazine chiar nu am voie sa parchez: dar ce crezi, parchez afara in ploaie in timp ce toti taximetristii cu gpl sun insubsol? pai nu!

                            Comment


                            • La mine s-a copt de la soare..

                              Comment


                              • Nu stiam ca daca le ai puse ... se vor face discriminari in legatura cu parcarile... lol ..... ma gandeam ca poate ...fereasca Dumnezeu la vreun accident ... pompierii in caz de ceva sa stie cu ce sa actioneze ... apa sau spuma...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google