Dacia Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Este in partea dreapta a masinii deasupra la cureaua de la alternator .
    In poza se vede o portiune din curea !
    Incerc sa fac o poza mai clara .

    Comment


    • #62
      chiar te rog
      "cromul este placerea mea"
      "cui nu-i place , valea"

      Comment


      • #63
        vedeti ca sunteti off topic

        Comment


        • #64
          acum lasa-l sa spuna ce trebuie ,a inceput sa zica de asta ce sa-i fac
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • #65
            Poze pata de ulei la motor 1.4 Mpi
            Attached Files

            Comment


            • #66
              este de la capacul de distributie la prima vedere ,garnitura ceva
              "cromul este placerea mea"
              "cui nu-i place , valea"

              Comment


              • #67
                Eu cred ca e hiba la servo...Vezi nivelu' la uleiu de servo.

                Comment


                • #68
                  Eu sunt curios de ce nu au bus rez de gpl in locul rez de benzina, ca daca ia doar 5l de benzina la 1000 km, atunci nu e nevoie de un rez prea mare pt benzina ....
                  Don't touch! Never ever steal
                  Unless you're in for the kill

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by golanu
                    Eu sunt curios de ce nu au bus rez de gpl in locul rez de benzina, ca daca ia doar 5l de benzina la 1000 km, atunci nu e nevoie de un rez prea mare pt benzina ....
                    pt ca daca vrei sa mergi pe benzina oricand poti sa o faci ,sau daca se defecteaza pe gpl poti reveni pe benzina sau invers si pt ca asa au fost proiectate atunci si merg acum fara alte modificari ,alte proiectari
                    "cromul este placerea mea"
                    "cui nu-i place , valea"

                    Comment


                    • #70
                      salutare tuturor

                      e prima data cand scriu si eu pe acesat forum. mi-am montat instalatie gpl pe logan si am facut vreo 800km sunt multumit deocamdata sa vedem in continuare. sper sa nu fie probleme.
                      instalatia am l\cumparato de la practiker din timisoara iar montajul a fost facut de o firma autorizata care lucreaza cu firma auto gaz. deocamdata ata
                      o sa mai revenin. drumuri bune sa aveti

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by melkus
                        e prima data cand scriu si eu pe acesat forum. mi-am montat instalatie gpl pe logan si am facut vreo 800km sunt multumit deocamdata sa vedem in continuare. sper sa nu fie probleme.
                        instalatia am l\cumparato de la practiker din timisoara iar montajul a fost facut de o firma autorizata care lucreaza cu firma auto gaz. deocamdata ata
                        o sa mai revenin. drumuri bune sa aveti
                        bine ai venit ,daca ai ceva nelamuriri poti sa ma intrebi eu am gpl de vreo 3000km
                        "cromul este placerea mea"
                        "cui nu-i place , valea"

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by BRUTUSANF
                          bine ai venit ,daca ai ceva nelamuriri poti sa ma intrebi eu am gpl de vreo 3000km

                          salut! iara eu
                          saptamana asta trebue sa merg la verificarea de 1000 de km cati bani trebuie sa am la mine sau doar verifica etanseitatile?

                          Originally posted by melkus
                          salut! iara eu
                          saptamana asta trebue sa merg la verificarea de 1000 de km cati bani trebuie sa am la mine sau doar verifica etanseitatile?

                          nu am avut probleme pana acum si sper sa nu am. masina merge bine am ajuns si la 150 km pe ora in drum spre sibiu ca acolo e drumul mai bun ca in timis.tinad cont de faptul ca am vazut la o emisiune auto ca la o viteza de 150km pe bord reali sunt vreo 140 si ceva.
                          in concluzie sunt multumit de achizitia facuta
                          Last edited by andrei; 16 October 2007, 14:28.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by melkus
                            salut! iara eu
                            saptamana asta trebue sa merg la verificarea de 1000 de km cati bani trebuie sa am la mine sau doar verifica etanseitatile?




                            nu am avut probleme pana acum si sper sa nu am. masina merge bine am ajuns si la 150 km pe ora in drum spre sibiu ca acolo e drumul mai bun ca in timis.tinad cont de faptul ca am vazut la o emisiune auto ca la o viteza de 150km pe bord reali sunt vreo 140 si ceva.
                            in concluzie sunt multumit de achizitia facuta
                            ma bucur ca esti multumit si sa ai parte de instalatie cat si de masina
                            la 1000 de km nu trebuie sa dai nimic este gratis cel putin la mine nu am dat nimic ,oricum mai mult de 10 min nu te tine ca o pune pe calculator sa vada daca merge in paralel cu cel de benzina
                            deci cred ca nu o sa-ti ia bani ,eu nu am dat
                            iti doresc bafta si astept vesti de la tine
                            "cromul este placerea mea"
                            "cui nu-i place , valea"

                            Comment


                            • #74
                              Salut !
                              Voi ati fost la verificare cu inst de gaz la 1000 km ????
                              Pe mine m-au chemat la 10000 km sau un an de zile de la data cumpararii automobilulul !!!! Inst. mea de gpl este montata din fabrica si poate de aici aceasta diferenta ???

                              Apropo : am 4000 de km cu inst de gpl
                              Last edited by givali; 16 October 2007, 21:23.

                              Comment


                              • #75
                                La instalatiile montate din fabrica te duci pentru revizia masinii la 10.000 km sau 15.000 km. La cele montate aftermarket mi se pae ca trebuie sa te duci la 1000 km.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google