Filtre Gaz La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indica direcția de curgere a gazului...
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • pai si directia de curgere a gazului nu e dinspre vaporizator spre injectoare?

      Comment


      • Da- la tine a fost pus invers ; trebuie montat cu "sageata" spre rampa de injectie

        Comment


        • Si pot aparea probleme sau il las asa pana la urmatoarea revizie?

          Comment


          • Depinde ; mai important ar fi sa nu te apuci sa-l pui pe asta cum trebuie, deoarece cred ca inversandu-i sensul vei arunca multa mizerie in rampa de injectie

            Cat mai ai pana la urmatoarea revizie? Daca 20-30 lei iti par o avere si masina a mers ok cu el montat asa, poti astepta.....Sau poti cumpara unul si il montezi singur, nu e complicat

            Comment


            • Nu e o avere 30 de lei cat costa ambele filtre , dar ma gandesc ca daca a mers pana acum asa ar mai putea merge o luna, pana la revizie.

              Comment


              • Schimbă și filtrele și atelierul / meseriașul...
                Nu ai să saracesti dacă faci revizia mai devreme cu o luna
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • De unde cumparati filtre de gaz din Bucuresti?

                  Comment


                  • gplshop sau gazmagazin
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Salut, eu am cumparta filtru Certools Polyester faza gazoasa si original Landi Renzo original hartie cu garnitura.
                      Pret total 67 lei cu TVA si livrare inclusa (GLS-16 lei) de RMG shop. Nu le-am montat inca. Am 114 K km cu loganu, a avut numai filtre originale pana acum si gaz bun Petrom sau OMV.

                      Comment


                      • Originally posted by sndclaudiu View Post
                        Salut, eu am cumparta filtru Certools Polyester faza gazoasa si original Landi Renzo original hartie cu garnitura.
                        Pret total 67 lei cu TVA si livrare inclusa (GLS-16 lei) de RMG shop. Nu le-am montat inca. Am 114 K km cu loganu, a avut numai filtre originale pana acum si gaz bun Petrom sau OMV.
                        Am schimbat filtru de stare gazoasă am observat ca filtrul Med original era pus invers cu săgeată spre plămân , am pus filtrul certools de poliester cu săgeată spre injectoare. Sper ca am procedat corect. Filtrul original era foarte curat dar avea 15 k și 1 an vechime.

                        Comment


                        • Poze la 15k gaz petrom și omv Craiova dar numai reprezentanță nu de la parteneri.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Filtrul original este net superior ca produs față de celelalte filtre ieftine pt ca are element filtrant de calitate în formă de sul (multe straturi) față de 1 strat la astea ieftine. Al doilea semn de calitate este sudură elementului filtrant în cartușul de aluminiu, la cele ieftine este ambutisat cred la rece.
                            Moog avea dreptate filtre bune sunt Med, apoi Certools și Cangas.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Am schimbat filtrele gpl la slk si ce diferenta... am sa le schimb la 5k mile de acum.

                              Comment


                              • Originally posted by i860 View Post
                                Am schimbat filtrele gpl la slk si ce diferenta... am sa le schimb la 5k mile de acum.
                                Asa de murdar este gazul la tine...eu l-am schimbat decat pe cel de stare lichida si nu s-a simtit nimic..merge la fel de bine...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google