Filtre Gaz La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    plamanul se schimba???
    caut si 2 filtre gazos si lichid. de unde sa le cumpar mai ieftin(un site ceva ) multumesc???

    Comment


    • #47
      Uitate cateva posturi mai sus si vei vedea (ca), colegul lucian a pus un site cu cei ai tu nevoie. Nu se schimba nici un plaman.

      Comment


      • #48
        aia de acolo din linkul de mai sus nu vand direct / sunt distribuitor si vand doar la reselleri. altii daca aveti pentru Landi Renzo as vrea si eu
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • #49
          Unde mi-am facut eu revizia m-a costat 150lei cu tot cu filtrele si montajul lor. Se numeste eugen si fiul si este exclusiv pt cei cu instalatii landi renzo. firma e in zona de nord a bucurestiului. daca vrei mai multe amanunte despre adresa iti pot da.
          Ps din cate stiu vindeau si filtrele parca pe la 100lei amandoua.

          Comment


          • #50
            Tutorial schimb filtre pe faza lichida si gazoasa

            Salutare prieteni.A venit timpul sa fac schimbul filtrelor la instalatia GPL si am decis sa o fac personal.Am achizitionat cele doua filtre de faza lichida si gazoasa si acum va cer ajutorul celor ce ati facut operatiunea si stiti bine pasii care trebuiesc parcursi.Haideti sa facem un tutorial pentru mine si pentru alti colegi ce vor dori in viitor sa faca aceasta operatiune singuri.
            MULTUMESC

            Comment


            • #51
              Vand filtre gpl faza lichida 30 ron,faza gazoasa 45 ron. Pentru instalatiile BRC 130 ron setul. Cine doreste id-ul meu este leo21_br.

              Comment


              • #52
                Bună ziua. Am văzut că filtrele astea de origine au un preţ de-ţi sare basca, ceea ce denotă că vânzătorii acestor filtre sunt mari hoţi. Cel pentru faza lichidă costă în jur de 30 de lei (mai scump decât un filtru de ulei care are în el pe lângă hârtia micronică şi supapă by-pass plus carcasa de tablă cu garnitura) cel de fază gazoasa era în magazin 260 de lei adică 65 de euro!!! Măi nene, ce face consumabilul acesta de atâţia bani? De aceea am decis să pun în locul lor variante mai bune şi mai ieftine. Problema a fost că pe cel de fază lichidă nu aveam cum să-l înlocuiesc deoarece se găseşte în electrovalva de admisie a gazului, a rămas varianta înlocuirii celui pt fază gazoasă care dealtfel e cel mai scump. Aşa că, m-am descurcat de un filtru pentru aer de policarbonat care ţine la 1MPa (cam 10 atm) cu cartuş filtrant de bumbac de 25 um şi cu racorduri de 1/2 ţoli şi am rezolvat problema merge perfect, ba chiar filtrează gazul muuult mai bine decât cel original care filtra la 80 de um. Plus că pe acesta îl schimb poate la 50000 de km şi cartuşul costă 5 lei.

                Comment


                • #53
                  De unde pot cumpara filtre GPL pentru Landi Renzo si la ce preturi.
                  My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                  Comment


                  • #54
                    Poate cineva sa ma ajute si pe mine :unde vine filtru mic montat(eu am o instalatie Tomasetto)?

                    Comment


                    • #55
                      Filtrul mic este situat pe regulatorul [vaporizator] de gaz chiar langa conducta de cupru care intra in el.E prins in 3 suruburi.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by bleumineral View Post
                        Bună ziua. Am văzut că filtrele astea de origine au un preţ de-ţi sare basca, ceea ce denotă că vânzătorii acestor filtre sunt mari hoţi. Cel pentru faza lichidă costă în jur de 30 de lei (mai scump decât un filtru de ulei care are în el pe lângă hârtia micronică şi supapă by-pass plus carcasa de tablă cu garnitura) cel de fază gazoasa era în magazin 260 de lei adică 65 de euro!!! Măi nene, ce face consumabilul acesta de atâţia bani? De aceea am decis să pun în locul lor variante mai bune şi mai ieftine. Problema a fost că pe cel de fază lichidă nu aveam cum să-l înlocuiesc deoarece se găseşte în electrovalva de admisie a gazului, a rămas varianta înlocuirii celui pt fază gazoasă care dealtfel e cel mai scump. Aşa că, m-am descurcat de un filtru pentru aer de policarbonat care ţine la 1MPa (cam 10 atm) cu cartuş filtrant de bumbac de 25 um şi cu racorduri de 1/2 ţoli şi am rezolvat problema merge perfect, ba chiar filtrează gazul muuult mai bine decât cel original care filtra la 80 de um. Plus că pe acesta îl schimb poate la 50000 de km şi cartuşul costă 5 lei.
                        unde gasim acest tip de filtru de care vorbesti ? Se gaseste in magazinele de piese auto?
                        "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                        Comment


                        • #57
                          Da se gasesc si in magazinele de piese si costa undeva la 25 lei.

                          Comment


                          • #58
                            Prietenul nostru "stolniceanulucian" nu a vrut sa ne lamureasca unde anume a gasit filtrele de gas asa ieftine.....la care din service-urile din acea lista?
                            Suntem mai multi pe forum care vrem filtre...ajutane prietene !
                            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                            Comment


                            • #59
                              internetu-i frate cu romanul (sau dusman )

                              Originally posted by stolniceanulucian View Post
                              Intrebati aici de filtre GPL ptr instalatie Landi Renzo.



                              Eu am gasit filtru faza lichida la 25 de RON si filtru faza gazoasa la 35 de RON.
                              Salutare colegi,

                              Link ul de mai sus afiseaza o pagina de internet cu o harta si cu o lista (derulati pagina in jos) a partenerilor pro eco gas romania.

                              Mai repet odata link ul poate nu a fost clar din prima



                              In acea lista eu am cautat reprezentantul din Botosani si am gasit

                              BT BOTOŞANI GAZ AUTO INTERNAŢIONAL STR PACEA NR. 45 0740983946 www.gazautointernational.ro

                              Am sunat la acel numar de telefon si am intrebat daca au filtre. Au zis ca au si am mers la ei si le-am cumparat la pretul la care am scris mai sus.

                              Cautati reprezentantul din judetul vostru si 'voila' aveti filtre la un pret mai bun decat la Dacia.

                              Prietenul nostru "stolniceanulucian" nu a vrut sa ne lamureasca unde anume a gasit filtrele de gas asa ieftine.....la care din service-urile din acea lista?
                              Suntem mai multi pe forum care vrem filtre...ajutane prietene !
                              Am crezut ca este destul de clar site ul celor de la proeco gas.
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • #60
                                multumesc lucian...am vb cu baieti...mi-le trimit prin fancurier....
                                "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google