Filtre Gaz La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Salut.
    La ce bani?Asta asa ca o referinta
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #62
      am uitat sa zic pretul 100 lei ambele....faza lichida si gazoasa ....
      "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

      Comment


      • #63
        Salut.
        Ok,multumesc.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #64
          Vand filtre direct de la producator!!!
          Ex: filtru stare lichida pt Tomasetto - 12lei. Stare gazoasa, pe furtun - 25lei.
          Landi Renzo - stare lichida - 15 lei.
          Expediez prin curier sau posta in toata tara. Mai multe detalii, scrieti la filtregpl@yahoo.com sau gplcluj@yahoo.com
          In Cluj pot face si montajul.

          Comment


          • #65
            filte pentru stare gazoasa nu ai?
            My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

            Comment


            • #66
              Originally posted by braileanu View Post
              filte pentru stare gazoasa nu ai?
              Ba da. Cel pe furtun e 25 lei. Cit de curind voi face un site unde le puteti si vedea. Pot aduce si element filtrant -cartus - pt modelele care se pot desface. Doar sa stiu modelul exact.

              Imi spuneti careva, instalatiile Logan din fabrica sunt Landi Renzo si dimensiunile filtrului mic (stare lichida) sunt cele din imagine?

              Filtrul mare (stare gazoasa) e capsulat sau cu posibilitatea de schimbare cartus filtrant? (se poate demonta)? eventual dimensiunile furtunului?
              Multumesc!

              Vand filtre GPL - puteti vedea citeva detalii pe site:
              Last edited by ftitus; 18 February 2012, 10:17. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #67
                pt tomassetto faza lichida este cel cu 12lei (acum l-am desfacut special sa-l masor)
                celalat de faza gazoasa sunt in general identice avand in vedere ca se pune pe futunul spre rampa.
                o sa fac o comanda in curand.
                spor

                ,,DE_TOATE,,

                Comment


                • #68
                  la instalatiile landi renzo din fabrica, filtrul de stare gazoasa e capsulat nu se poate desface
                  My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by braileanu View Post
                    la instalatiile landi renzo din fabrica, filtrul de stare gazoasa e capsulat nu se poate desface
                    Si acest filtru se pune tot pe furtun dar are ceva cleme mai aparte? intreb pt. ca am vazut o poza si pe stutzuri avea ceva piesa de plastic...nu stiu pt. ce. Un filtru clasic, pe care sa il stringi pe furtun cu coliere se poate pune?

                    Comment


                    • #70
                      Prietene "ftitus" iti doresc succes in afaceri ! Cu siguranta vei reusi daca calitatea filtrelor gpl va fi egala sau apropiata de calitatea filtrelor originale ...evidenta k si ....pretul va fi un criteriu important !

                      In principiu filtrul de faza lichida/gazoasa se poate monta -indiferent de forma sa ,patrat,oval,rotund- daca dimensiunea de intrare si iesire respecta dimensiunea furtunului unde se monteaza la inst.gpl de pe masina....
                      Last edited by adonis33; 18 February 2012, 23:30. Reason: Automerged Doublepost
                      "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by braileanu View Post
                        la instalatiile landi renzo din fabrica, filtrul de stare gazoasa e capsulat nu se poate desface
                        la tomasetto se poate desface si se poate inlocui doar elementul filtrant.
                        negasind ,,scrum,, in filtru pt faza lichida (pt prima data in 6 luni-5000km de la ultima vizita la filtru - NU AM GASIT NIMIC) nu am mai desfacut pe cel de faza gazoasa ca sa va pot da dimensiunile exacte , ramane pe alta data.
                        spor

                        ,,DE_TOATE,,

                        Comment


                        • #72
                          la mine pe masina (Tomasetto) cel in faza gazoasa e capsulat, pe furtun. Deci se arunca si se pune altul nou. Asa ceva am la 25 lei.

                          Comment


                          • #73
                            Vind toate tipurile de filtre pentru sisteme GPL. Expediez prin curier sau posta. Preturi de la 10 lei. Marca Filgaz - poloneze. Tel: 0746.199.427 www.filtregpl.webs.com

                            Comment


                            • #74
                              Pentru a schimba filtru de stare lichida la tomasetto,trebuie oprit gazul de la butelie?
                              Last edited by pleni; 28 February 2012, 23:43.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by pleni View Post
                                Pentru a schimba filtru de stare lichida la tomasetto,trebuie oprit gazul de la butelie?
                                Nu! desfaci pur si simplu cele 3 inbusuri, va fisii ceva gaz, dar doar cit e pe conducta. Si gata! Grija la cele 2 garnituri, sa nu le pierzi!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google