Filtre Gaz La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e recomandat sa puneti filtre de slaba calitate la instalatiile Landi Renzo de fabrica sau nu...si nu numai , acelasi lucru si la BRC, Milano, Lovato...un filtru bun de stare gazoasa ajunge la min 10 euro...
    Singurele care nu sint pretentioase sint Tomasetto...
    Economia facuta o sa va iasa pe nas cind o sa ajungeti sa schimbati injectoarele
    Last edited by moog; 4 April 2012, 23:05.
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Dupa Paste voi avea kit reparatie electrovalva Landi Renzo: Filtru Landi Renzo si garnitura in set original (OEM). Pretul 30 lei. Pun poze deseara

      Imagini cu kitul de reparatie Landi Renzo OEM

      image upload


      image hosting
      Last edited by ftitus; 9 April 2012, 22:33. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Gplshop.ro este noul site unde puteti gasi filtre, piese, accesorii pentru GPL.
        http://www.gplshop.ro

        Comment


        • salut, aveti idee cat costa un set garnituri plaman gpl landi renzo?

          Comment


          • Asta am gasit acum 2 zile intr-un Logan!!!! Minunati-va!!!

            Comment


            • Acel logan precis a bagat gpl de la lukoil.Am patit acelasi lucru in urma cu o luna jumate.De atunci nu mai bag gaz de la ei.Mai trist a fost ca mie mi s-a infundat si conducta de gaz care intra in filtru cam 10 cm.Explicatia e destul de simpla:cand s-a umplut filtrul acel grafit n-a mai avut unde sa se duca si s-a depus pe conducta pana a infundat-o.Cred ca lukoil si-a pierdut multi clienti cu boacana care au facut-o.

              Comment


              • Salut.
                Azi am schimbat si eu filtrele la instalatia landi renzo.pot spune ca filtrele sunt foarte curate.
                Filtrul cel mare[cel schimbat] e marca certools polonia iar cel mic nu stiu ce marca e.
                Cele noi nu sunt la fel,m-am uitat la el sa vad daca sunt identice dar nu sunt.
                Acum ramane sa fac rost de un cleste de scos siguranta sa vad ce o fi inauntru la filtru.Dar nu a picat nimic din el.
                Am alientat doar de la partener rompetrol.[de 2 sau 3 ori de la altii]
                Numai bine.
                ps:costul reviziei a fost de 50 lei[restul a fost pe puncte,deoarece am alimentat doar de la ei.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • Mai ai filtre landi renzo?

                  Comment


                  • Originally posted by lungu Dan View Post
                    Mai ai filtre landi renzo?
                    Da! va astept pe gplshop.ro

                    Comment


                    • Filtre Landi Renzo marca Certools va pot oferi si eu



                      In curand o sa aducem si filtre cu element filtrant inlocuibil din poliester cu plasa de sarma sau fibra de sticla.

                      Comment


                      • Salut.
                        [In curand o sa aducem si filtre cu element filtrant inlocuibil din poliester cu plasa de sarma sau fibra de sticla.]
                        Si la ce pret va fi?[doar partea care se inlocuieste?-filtrul?]
                        Numai bine.
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • Buna seara. Deocamdata nu pot sa va comunic un pret. Voi reveni in scurt timp cu un raspuns.

                          Comment


                          • De azi incepand, pina in 30 iunie, SUPER OFERTA de pina la 50% la anumite produse pe www.gplshop.ro

                            Comment


                            • Inainte de a face economie la filtre interesati-va cit va costa o rampa de injectoare...
                              Si ma refer in special la BRC, Landi Renzo, etc mai ales cei care ati prins montaj cu injectoare de calitate....
                              La Valtek, IG1, Apache si altele asemanatoare merge si ieftineli...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • Pt. BRC am filtre OEM, iar pt. celelalte voi aduce filtre aftermarket si mai bune decat am acum in oferta. (adica nu doar din hartie-cum folosesc mai toate service-urile de la noi).
                                Last edited by tiptil; 6 June 2012, 09:04.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google