Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • urmatorul logan l-as lua cel de 1,6 16v

    sigpic

    Comment


    • Eu abia astept sa vad Dusterul la fata, ca taaare mult ma incanta ideea de 4x4

      Comment


      • Trebuie sa ai noroc. 50% conteaza norocul si restul tine doar de producator
        Ba iei o masina care te tine o viata, ba nu.
        In '73 bunicul meu a stat 5 luni la rand la dacia pana cand i s-a onorat comanda. Nu o avut posibilitatea de a alege, a primit un dacia 1300 bluemarin (iubirea vietii mele) care si pana in ziua de azi funcioneaza
        Are motor renault 12 si cutie de viteza renault, restul e dacie si e OK
        Tata l-a mostenit, eu l-am mostenit la 18 ani si voi face tot posibilul ca si urmasul meu sa-l aiba disponibil. Acuma zace intr-un service, putin neglijat, fiindca nu am bani sa-l renovez. Am intentia sa-i inscriu in clubul de oldtimeri, fiindca v-a fi scutit de toate taxele, Va prima oara in istoria masini cand va primi piese noi
        Din cate am inteles, pana acum de 4 ori i s-a resetat ceasul (mergea pana la 99999)
        Deci, e dezamagitor daca ti se strica masina, dar i se poate intampla si la un rolls royce
        P. S sper ca al meu sa nu aibe probleme majore

        Comment


        • Al meu are 118.000 de km si in afara de consumabile am schimbat doar capetele de bara. In afara de un zornait care se aude doar cand se incalzeste motorul, dar nu simt sa afecteze cumva performantele, nu am si nu am avut nici o problema cu el. E un 1.4 MPI
          Nu mi-as mai lua logan din doua motive: nu imi place ph2-ul si comparand a mea din 2005 cu una din 2007 mi se pare ca e o diferenta. parca merg altfel. nu am stat sa imi dau seama exact ce nu se simte ok dar nu imi place.
          In schimb mi-as lua o Honda, nu am argumente, pur si simplu ma atrage. Si nu diesel. Toate ca toate dar sa te trezesti ca tre sa schimbi injectoare si pompe iar de la masina sa nu ai in plus decat ceva cuplu la turatii joase si un consum mai mic, parca nu merita.
          Don't touch! Never ever steal
          Unless you're in for the kill

          Comment


          • Eu astept Duster-ul. As da 15.000 de euro pe unul full cu 4x4, DCI de 105 CP si ce o mai avea el.
            Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

            Comment


            • salutare all! nu mi-as mai lua diesel dintr-un singur motiv: economia nu este nici una
              ce castigi la consum dai la revizii in plus! se stie ca o revizie diesel e mai scumpa decat la una pe benzina, cat despre faptul ca se fac la 10 mii si nu la 15 mii ca la benzina nu mai vb-im!!

              Comment


              • salut

                pai am ajuns si eu la aceeasi concluzie ca si tine, avand diesel, eu mi-as lua facelift ori Prestige de 85cp sau Prestige 1,6 16v sau daca o sa fie ok modelul sport de la Dacia, la capitolul fiabilitate a fost votata pe locul 2 deci tot Dacia mi-as lua

                Comment


                • De unde model sport la Dacia??? ...poate doar la modul sa mergi mai mult pe jos...

                  Comment


                  • @pitarucea: daca nu faci multi km, nu se renteaza dizal. dar ia vezi la un rulaj de 50000km/an, cati bani arzi in benzina. sa schimbi 2 pompe si 3 seturi de injectoare, mai mare dragu'. si cica tot n-ar fi economie
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Originally posted by pitarucea View Post
                      salutare all! nu mi-as mai lua diesel dintr-un singur motiv: economia nu este nici una
                      ce castigi la consum dai la revizii in plus! se stie ca o revizie diesel e mai scumpa decat la una pe benzina, cat despre faptul ca se fac la 10 mii si nu la 15 mii ca la benzina nu mai vb-im!!
                      mai nou, la modelele diesel mai noi, revizia se face la 15 mii
                      sigpic

                      Comment


                      • ...si la benzina la 20000, asa am eu in carnetul de intretinere, masina luata in decembrie 2008

                        Comment


                        • Reviziile hai sa zicem, ca's mai dese, ca's mai rare tot trebuie facute. dar treaba cu injectoarele si pompele chiar nu mi se pare buna. atunci chiar nu vad de unde e dieselu mai economic
                          Don't touch! Never ever steal
                          Unless you're in for the kill

                          Comment


                          • Condu tu un diesel macar un an de zile si dupa aia vino si posteaza din nou.Sa-mi spui dupa aia cita motorina ai alimentat comparativ cu polizorul tau.Cit despre pompe si injectoare astea-s povesti.Baga tu motorina din groapa si asteapta sa nu-ti pice injectoarele?

                            Comment


                            • Raspunsul ala e pentru mine? Mi se pare mie sau mi-ai cam sarit la gat? )
                              Don't touch! Never ever steal
                              Unless you're in for the kill

                              Comment


                              • Ce bine ca nu au avut DCI la Test Drive au avut decat un 1,6 16v de care m-am indragostit deci tot logan as lua

                                Motorina romaneasca e piatra de mormant pentru masinile diesel

                                Ex: Opel Vectra GTS nu o tureaza scoate fum se aprinde EGR ii zic hai ma o liniuta si ii e frica cu 140 cp ca il fac de ras cu loganu de 105 cp

                                Concluzie ai masina dai in goarna ca daia are turometru limitat la 6000 sau 4500 nu am auzi la nimeni i-am dat in goarna si daia sa stricat,numai am avut grija de ea i-am dat ce vroia ea si uite ce imi face o dau...
                                Dai fara mila din cand in cand sa ii arati cine e sefu si vezi daca mai ai probleme atunci
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google