Logan Va Avea 133 CP De La Anul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Va Avea 133 CP De La Anul

    "Dacia Logan promite mai multă sportivitate de la anul, când va primi un motor de 1.6 litri şi 133 de cai, plus câteva modificări de design care să evidenţieze noile valenţe ale sedanului de la Mioveni.

    Dacia Logan poate fi caracterizată prin spaţioasă, practică, polivalentă, dar nu prea sprintenă. Constructorul argeşean doreşte însă să îi mulţumească şi pe cei care şi-ar dori motoare mai puternice şi tuşe sport pe modelul naţional. Conform directorului de produs la nivel mondial Sophie Albertus., citat de MEDIAFAX, Dacia Logan va primi motorul de 1.6 litri, ce dezvoltă 133 CP, de pe modelul Renault Twingo Sport. Îmbunătăţirile dinamice vor veni împreună cu unele de ordin estetic, caracterul sportiv urmând să se reflecte şi la exterior şi interior.

    Acest model va deveni vârful de gamă al familistei Logan, urmând ca statutul să se reflecte şi în preţ. Cea mai scumpă versiune sedan, Logan Prestige 1.5 dci, costă în prezent 10.950 de euro, deci ne aşteptăm ca modelul sport să treacă de bariera celor 11.000 de euro.

    Potrivit lui Sophie Albertus, Dacia-Renault ia în considerare montarea acestui motor şi pe automobilul Renault Sandero comercializat în Brazilia şi Argentina, ulterior motorizarea urmând să fie introdusă şi pe modelul Sandero vândut sub marca Dacia." susra ***********

    asteptam pareri pro si contra despre acest articol

  • #2
    Misto !!!!
    http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

    Comment


    • #3
      Eu cred ca astia de la Dacia ne citesc forumul!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        Asta va fi odata cu lansarea Logan II...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Este foarte misto 133cp cu toate ca nu inteleg cum ii vor scoate 133cp dar in fine e mai bine asha nu mai stai sa tragi de ea in panta
          http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

          Comment


          • #6
            WAW!!!! Va trebui sa ne schimbam masinile!!!
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • #7
              Aha....Sa vezi de acum accidente cu Logan-ul......
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #8
                intradevar si asa cu 75 de cp sunt accidente si morti si raniti si alte alea dar asta e !
                http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

                Comment


                • #9
                  Chipuit 150 cp.Belea. Vtm scrie pe el
                  sigpic........restul e NoSpeedLimit

                  Comment


                  • #10
                    133CP din 1.6 se scot relativ usor (bmw a scos 175CP si chiar 210CP din motoare de 1.6), problema e cum vor reusi sa-i descarce in asfalt pe actuala caroserie si cum s-au gandit sa-i opreasca in siguranta...Or sa infiinteze cei de la dacia si cursuri de pilotaj, cand toti pustanii cu masina cadou de la tata si carnet de 2 saptamani ii vor da "blana" la noul logan?
                    iar despre pretul prognozat de peste 11000 de euro, eu zic ca va fi chiar peste 13000 de euro.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      De acord cu tine!!!!!
                      Eu cred ca putea sa fie mai mare motorul de 1.6!!!
                      Vom vedea insa cum se va comporta!!!!!

                      Comment


                      • #12
                        De ce gandestia asa Seba. Pustanii cu permis luat pe bani(ca e la moda) si cu masini puternice sunt si vor fi indiferent ce motor pun pe Lighean. Si as mai avea multe de spus pe tema asta dar nu e locul aici doar ca Fiat 500 are 100 de CP si este cat un Matiz asta inseamna ca si Fiat trebuie sa infiinteze scoli de pilotaj?
                        Si eu vreau motor mai puternic dar nu pentru viteza maxima. Eu vreau pentru sprint, pentru a putea tasni in depasiri nu sa dorm pe langa cel pe care-l depasesc.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #13
                          Cristi, Seba s-a referit la faptul ca puterea nu este nimic fara control!Logan-ul asa cum este el acum devine nesigur cu un motor mai puternic!Masinile puternice au multe sisteme gandite pentru control si siguranta in timp ce Logan-ul este deficitar la capitolul asta!Cum spunea un mare pilot : In Formula 1 nu conteaza in cat timp accelerezi ci cat de repede poti frana
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #14
                            Darkside got the ideea
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              Interesant!!!!!!!!


                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google