Logan Va Avea 133 CP De La Anul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-o sa sara de 12000-12500 (atata timp cat 1.6 16V full e pe la 10000 parca).

    Comment


    • Eu cred ca va sari de 15000. Nu prea are cum sa o faca de 12500-13000, mai ales la ce politica duce Renault.

      Comment


      • Daca e tot pe Logan pus, n-are cum sa ajunga la 15000 Euro, pt 28 cp in plus si ceva suspensii intarite, n-ai cum sa platesti 5000 Euro mai mult.

        Comment


        • pai motorul e mai scump,sistem de franare ceva mai bun,suspensii mai bune, trebe si un esp, mai trebe sa fie si ceva modificari pe la caroserie.nu cred ca dacia o sa-ti dea tie moca ceva .si elia e tot pe logan facut si ce scor are?
          Last edited by margelatu; 12 March 2009, 09:29.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • Pai Elia chiar n-are nici o legatura cu viitorul Logan 133 cp (daca va fi).
            Vom vedea, cert e ca ar trebui sa schimbe masina cu totul ca sa afiseze un pret 15000 Euro.

            PS: Un Clio de 200 cp costa vreo 19000 Euro, cuma naiba sa ceara 15000 sau chiar mai mult pe un Logan de 133 cp??
            Sau luam Laguna nou benzinar 140 cp , tot pe la 19-20000 Euro costa, o sa fie Loganu 133 cp 15-16000 Euro...right.
            Last edited by Octavian; 12 March 2009, 09:43.

            Comment


            • Chiar si Loganul de la Elia a fost evaluat la 20.000 de euro si nu era masina de serie(cand se fabrica in serie costurile unitare scad destul de mult) plus ca avea si chestii de fite gen scaune imbracate in piele. Apropo din cate stiu scaunele imbracate in piele ajung pe la 1000+ de euro daca-i piele de calitate. Eu evaluez asa ca amator ca ar ajunge cam 14000-maxim 15000 daca se modifica substantial si sistemele de siguranta(frane, introducerea ESp-ului,etc).
              Last edited by Cristi_LCD; 12 March 2009, 09:56.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Ei oricum au niste adaos-uri pe preturile actuale . Deci daca vor vrea il vor scoate si la 9000 daca tin mortish ... dar mai mult ca sigur nu vor vrea sa-si scada ei INCOME
                1.6 MPi Icy White

                Comment


                • daca e 15000euro, o sa arate atate bine in showroom ! nu o sa cumpere nimeni...la banii astia iti iei ceva cu 150-160 cai diesel ...

                  deja loganu a inceput sa nu mai fie lowcost si daca ar mai vrea sa vanda ceva dacia, ar trebuii sa faca niste oferte prea bune...poate nu neaparat la pret, o cotiera sau niste presuri gratis la cumpararea masinii...ceva nene !

                  Comment


                  • Deaja vad ca faceti previziuni pentru pretul acestui model, eu unul ma gandesc peste cati ani vom vedea minunea.
                    Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                    Comment


                    • Eu zic ca mai bine asteptam "minunea" , prea ne hazardam cu previziuni mafaldice cu privire la pret si succesul masinii!
                      Sunt sigur ca daca Renault decide sa scoata Dacia Logan "RS" la peste 15.000E, atunci o face dupa studii de piata care arata ca se va vinde! Daca romanii o vor scuipa pentru ca prea scumpa, restul europei va aprecia probabil mai bine raportul performante/pret.
                      All in all, eu as da 15.000E pe un Logan/Sandero sport! Gimme, gimme!
                      sigpic
                      ^Logan turbat (WIP)^

                      Comment


                      • MARE MIRARE "LOGAN DE 133hp" AR FI CEVA CEVA!

                        Comment


                        • ar fi un logan mai sportivl, nicidecum logan rs, cum cred eu ca degeaba spera unii...
                          dar mai stii? twingo rs are exact motorul 1.6_16v vvt de 133CP
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • da ce-i asa mare chestie...133 cai ! parca ar fi vreo 250 si 6 ponei...
                            o sa iasa pt ca, din 10 logane, 1 are toba, cip, filtru...etc...
                            de ce sa primeasca banii dacia pt tuningul care l-ai vrea...sau l-ai face !

                            oare cat ar consuma ?!

                            Comment


                            • aia 133 cp devin interesanti pentru ca loganul e o masina destul de usoara..

                              Comment


                              • sa vedem in ce distanta v.a opri loganu asta de 133 cp(daca o sa fie scos).
                                tomu..eu zic ca la o asa putere...cam lasi in urma si 1.9 si alte motorizari dupa audi,vw...etc,stiind ca ai o masina made by dacia.oricum uzina nu se muta nicaieri..vom vedea.numai bine
                                TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google