Logan Va Avea 133 CP De La Anul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce se mai aude de acest proiect stie cineva, ca eu unul am auzit ca-i abandonat deocamdata.
    Multa lume, putini oameni...

    Comment


    • O sa puna acest motor pe Dacia de la anul, nu s-a specificat si de la care an. ))
      Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

      Comment


      • Originally posted by Seba View Post
        ca alea e zuper doitse folxvagan, 13000 euro cu reducere la golf 1.4 80cp. hai sariti si cumparati-va, ca doar sunt masini nemtesti de ultima generatie

        apropo, daca tot suntem off-topic, am vazut ieri noul megane...frate, la 11000 de oiro 1.6_16v 110CP, nu vad de ce si-ar mai lua lumea logan (ma rog, aia care isi permit sa-si ia acum un prestige de exemplu). megane3 nu e 2 clase peste, e vreo 3 facultati peste ligheanul nostru. 9300 prestige-ul full si 10300 megane-ul de baza cu dotari peste prestige-ul full. al dracu' daca nu as lua un megane3 in dauna unui logan de 133 de cai...
        de-abia astept drive test-ul...
        referitor la pretul declarat de tine pentru megane, eu zic ca nu costa doar 11000 euro, sa te mai uiti putin, eu vad ca pe site costa 12900 cel mai ieftin.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Valentin_N View Post
          Vi se pare mult 133cp din 1.6, ce ziceti de masina asta?
          Honda Civic Type-R (EK9):
          Motor: 1.6, 16v VTEC
          Putere: 185cp!!!

          Aici chiar sunt trasi de par caii: cuplu mic, ture cat cuprinde. O masina pentru pasionatii de motoare de ture!
          Revenind la Loganul nostru, nu e deloc tras de par 133cp din K4M de 1.6. E doar peste media pietei.
          Hai, sa va aud in cor: "Logan o sa aiba un motor de ultima generatie peste media pietei!"
          ala e motorul de integra , si e JDM deci europa n-o vazut asa ceva ... si daca o vazut are volan pe dreapta . motorul e stock ...si dezvolta atatia cp .
          mai des intalnit e civic vti sau honda del sol 1.6 16v 160 cp ...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • 11000 fara tva, 13300 cu tva. prestige e 10050 cu tva daca nu ma insel si la optionale poti sa-i mai pui juma'te de megane si tot nu se apropie. ideea e ca meganul ala e de luat in dauna loganului de 133 de cai. parerea mea...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Foarte tare .. ce tre sa fac sa m i-l schimb pe asta cu unu de 133 cp .. hhhhhmmm

              Comment


              • Salut.Baga mcv-ul la vinzare si.....strange bani.
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • intre timp plimba-te cu trotineta si daca nu apare loganul de 133 de cai la anul, impusca-l pe ag23yng, ca te-a indus in eroare
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Mai plimba-te ceva Dacia s-a axat foarte tare pe export in momentele actuale , nu-i mai intereseaza nimic de noi , momentan , apoi mai vedem ...
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • ...vreo scumpire la logan si ceva dotari scoase de pe masina...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • da bre..da iti pune motor tare ...si mai reduce din greutate RoDM rullz
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • nu ar fi rau sa scoata loganu 1.6 turbo de 133cp
                          gen cum a scos skoda modelul tour sport 1.8T 150cp...un motor de exceptie pe o suma modeste[15mii euro f tva cu toate optionalele]
                          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                          Comment


                          • numa' ca motoru ala de 1.6 e aspirat si scoate 133 de cai, nu e turbo
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • @VanDiesel: Vor scoate Loganul cu K4M 133 CP, doar ca la anul. Lansarea nu va fi amanata, chiar in conditiile crizei. Probabil se va lansa inantea versiunii de teren.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • ptr moment am uitat ca vorbim de dacia unde nici macar o amarata de clima nu au reusit sa puna ca optionala
                                "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google