Modificari Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modificari Logan

    Salut sunt un "proaspat" posesor de logan alb din 2007 si as dori sa ii aduc urmatoarele modificari: bara spate de ph2, suspensie mai joasa, proiectoare de ceata, bara fata mcv si oglinzi de mcv. Aceste piese se pot pune fara modificari sau trebuie modificate suporturi si asa? Si la suspensie ce ati putea sa imi recomandati?

    pun si 2-3 poze cu masina in starea actuala
    PS: nu ma prea pricep la loganuri numai la dacii vechi (1300, sporturi)
    Attached Files

  • #2
    Sa ai noroc de ea. Apuca-te soi rasfoieste tot forumul.

    Comment


    • #3
      Pentru ce ai enumerat mai sus,nu e nevoie de nici o modificare. Demontezi,si montezi la loc. Sunt curios sa vad cum v.a arata pe alb tot ce ti.ai propus. Bafta!

      Sent from my MB525 using Forum Runner
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #4
        Andrei.TMT, nu mai vorbi din auzite! Pentru a putea monta bara spate de PH2 ai ceva de lucru si trebuie modificata prinderea lui.

        Comment


        • #5
          se potrivesc acest model de aeratoare pe logan fara modificari?
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Da, se pot monta fara modificari.
            MY CLA

            Comment


            • #7
              Am vazut la alte Logan ca pe banda din material plastic de la geam, baza acestuia, au aplicata o banda cromata.

              De unde pot achizitiona si eu? Stie cineva?

              Comment


              • #8
                lasa cromu ca arata ca naiba mai ales la geamuri
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • #9
                  bine ai venit printre noi cu autohtona ta ! ! ! Cam tot ce ai enumerat mai sus se potrivesc bolt on ! ! ! La bara spate de ph2 s-ar putea sa iti atinga putin portbagajul in colturii. trebuie facute probe si asezata corespunzator ca sa nu atinga. respect ! ! !
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • #10
                    multumesc de sfaturi! prima modificare vor fi clar niste jante pe 15 ca nu vreau sa am treaba cu politia

                    Comment


                    • #11
                      merg puse aeratoare si de peugeot
                      kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan

                      Comment


                      • #12
                        ce modificari va avea vor fi cat de simple: jante aerisitoare eleron luneta poate bara spate chestii din acestea. eventual poate mai ziceti si voi niste chestii ca imi mai scapa

                        si as dori sa scap de suportul de la placutele de inmatriculare. cu ce leas putea prinde? am auzit ca merge cu banda dublu adeziva da mi frica sa nu zboare ca ii masina de zi cu zi...
                        Last edited by Dacia Sport; 18 December 2013, 20:23. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #13
                          parerea mea primul lucru cu care sa incepi este suspensia...arcuri si amortizoare...dupa altele
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • #14
                            as vrea eu dar cam in ce bani s-ar gasi? si totusi e masina de zi cu zi si mai vreau sa urc borduri

                            Comment


                            • #15
                              incearca in felul urmator :
                              niste amortizoare si arcuri mai sanatoase( vezi pe daciashop.ro ) dar sa ai in minte faptul ca masina devine mai rigida si uneori nu e chiar placut si daca tot vrei sa te dai la ea incearca sa pui discuri ventilate. problema la loganul benzina este ca nu prea poti sa ii faci ceva la motor fara sa ii scurtezi viata si sa ii cresti consumul ( care e deja mare ).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google