Din 2009, Cutie Automata Pe Logan,Sandero Si Logan MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ce??? Motor de 1.2 pe logan? Abia trage asta de 1.4. Si daca e 1.2 16 V, are puterea unui motor de 1.4 8V sau mai mare?
    sigpic

    Comment


    • #17
      1.2 16V de 75 cp...Nu stiu daca si pe logan insa pe Sandero sigur.

      Comment


      • #18
        1.2 16 v lesinati? Nu cred ca asta e solutia..... Faci setu la 50.000 km ce naiba.. Apesi pe acceleratie si hop ca zici ce frina am pus !

        astia la dacia nu au si ei decit glumitze din astea pt noi ?


        PS. Cel mai bun Logan PH2: 1.2 16 v+ cutie automata ! Plingi linga ea ca ai luat*o

        Comment


        • #19
          Singurul motiv pentru care as conduce o masina hidramata ar fi sa nu imi *** cotul drept din cauza volanelor pe dreapta...
          dar niciodata niciodata nu o sa renunt la cutia de viteze manuala, pai cum? Sa nu mai simt oboseala la glezne cand ajung acasa? Si daca vreau sa trag o liniuta ce naiba fac? Unde mai e farmecul?
          si sunt de acord cu joker, cutia automata merge pe masinile enumerate de el , mai ales la jipane unde te mai joci si cu cruise control ( sa apas pe butoanele sus jos ca la nfs sa accelerez sau sa incetinesc hahaha )

          Comment


          • #20
            Asa ziceam si eu cand aveam carnetul proaspat. Dar dupa km astia parcursi pana acum, m-am cam plictisit de "mestecat" "batul" ala care intra in cutia de viteze
            sigpic

            Comment


            • #21
              Cu hidramata masina e "stapana" nu tu
              Nu o mai fortezi tu face ce vrea ea
              sigpic
              !

              Comment


              • #22
                hm... Mama are carnet de 30 de ani si gandeste la fel ca mine. E vb de pasiune. Si da sunt la inceput. Si sunt convinsa ca o sa raman cu aceeasi mentalitate. Multumesc

                Comment


                • #23
                  Asta e un lucru bun. Eu sunt unul dintre cei care prefera cutia automata.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #24
                    Ar fi frumos daca Loganu ar avea vreo 200 cai,atunci ar merge cutia automata
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • #25
                      Au luat-o razna astia....
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Voi nu stiti ce fain e sa faci serpentine cu manuala, retrogradari sus in ture si blana pana la limitare...Unde dracu e mai e placerea sa simti cum trage motorul? Am mers cu automata pe munte si-n afara de hiiii...Huuuu....Hiiiii...Huuu nu stia sa mearga. Cred ca-i trebuiau jumatati de viteze ca sa nu-i dea cu virgula treapta in care sa cupleze. A, era cutie hidramata...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #27
                          Poate ai ocazia sa mergi cu DSG. O sa-ti schimbi parerea. Dar cu siguranta pe Dacia se va pune o cutie automata cum avea si Cielo, adica o cutie care nu stia ce sa faca...
                          Last edited by vitriol; 31 October 2008, 17:36.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #28
                            Am mers cu secventiala. Bmw z4...6 trepte...Volan pe dreapta...Aia a fost cam nasol, in rest...Observi ca am zis secventiala si nu automata. N-as suporta sa-mi schimbe masina vitezele. Vreau eu sa comand, ca de-aia is sofer, altfel as merge cu autobuzul
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #29
                              Cutia de viteze automata sigur va avea 4 trepte si pe Logan din cate stiu, va fi disponibila doar pentru 1,6 16v, pe Sandero si pe 1,2 16v.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by darksid3 View Post
                                A 1a=100 km/h?????...Dar ce motor are Murano ca eu la masina cu 600 Nw/m cuplu si 437 de cai ii dau 100 cu a 1a si am 6 trepte de viteza...Manual!
                                3.5 L v6 = 240 cp

                                cand bag piciorul in ea, turometrul ramane blocat la 6200 ture si numai schimba nici o treapta pana la 220.

                                this video has been taken in Dubai (U.A.E) on 25Dec2007.the car is: Nissan Murano 2005 model.It takes 70 seconds to reach speed 220km.28 sec. to 18019 sec. t...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google