Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am luat lista de dotari pe 22 mai. Daca au schimbat-o de atunci... Esti sigur ca te'ai suit in LOGAN PLUS sau AMBIANCE?
    sigpic

    Comment


    • da
      un sandero negru 1.2, non laureat era ambiance, nu versiunea plus (in showroom nu aveau nimic logan plus , doar prestige, laureat si ambiance si un duster si sandero asta)

      pe de alta parte am ramas un pic dezamagit când am intrebat-o pe tipa de la asigurari ce aduce dacia in toamna la salon, eu fiind ferm convins ca o sa vina cu versiunile facelift pt toata gama actuala logan-sandero (ca ar fi cam timpul). mi-a zis ca nu vin cu nimic, ca nu au de ce, se vand foarte bine si ca singura chestie noua e ca vor introduce versiunea prestige mainstream, si la sandero, si la duster. atat, in rest nimic.

      ceea ce mi se pare cam nasol, tipic iar dacia, tre sa stai sa astepti 4-5 ani pana lanseaza si ei un facelift, la altii 4-5 ani e durata de viata a unei intregi generatii )
      Last edited by cristi....; 14 May 2016, 21:09.

      Comment


      • Originally posted by MihaiiahiM View Post
        Am luat lista de dotari pe 22 mai. Daca au schimbat-o de atunci... Esti sigur ca te'ai suit in LOGAN PLUS sau AMBIANCE?
        Sigur pe 22 mai?
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • 22 aprilie

          Originally posted by cristi.... View Post
          eu am vazut ca ARE, doar l-am..
          Are sau nu are? Citeste pe dacia.ro si spune-ne si noua. Hai sa lamurim asta si apoi mai vorbim si de noutati.
          Last edited by MihaiiahiM; 14 May 2016, 21:15. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • conform sitului dacia nu are

            masina in care eu m-am urcat, sandero negru ambiance, avea. Punct. o sa-i fac o poza sa vedeti si voi când o sa mai am drum pe acolo.

            in plus, nu inteleg cum ar fi trebuit sa arate daca nu ar fi avut? afisajul ala mic, dreptunghiular , ingust, monocrom?

            in sadero era pe negativ, mare, functii pe maneta stergatorului

            asa si eu tin minte, in 2009 când am luat masina, in catalog sau pe site nu scria nimic ca cb e pe negativ asta nu inseamna ca nu exista real

            discrepante sunt si la fiat de ex. pe situl fiat, punto e cotat cu 7 airbaguri standard, modelul pe care eu l-am vazut in showroom avea doar 2. deci?
            Last edited by cristi....; 14 May 2016, 21:24.

            Comment


            • Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

              Prietene tu te-ai urcat intr-un laureate nu vrei sa intelegi si punct.....

              Comment


              • Here is our video of a 2015 Dacia Sandero 1.2 16v (75bhp) Ambiance we have in stock at Hylton Renault Cheltenham. It features radio/CD/MP3 player, tinted gla...


                deci, stimabililor, cum e?

                1:28

                are sau nu are?

                da, ca asta nu avea manere la portierele fata ca la loganu laureat dar era laureat carevasazica

                o fi scos manerele si o fi bagat cb zic ) hai , ce naiba, zici ca nu stiu cu se se papa daciile. de 7 ani tot pedalez una si am mai urcat in alte cateva zeci de loganuri/sandero-uri taxi, macar de o echipare stiu sa fac diferenta. dar nu asta e subiectu discutiei

                acu va puteti lega ca sandero u asta e pt GB. daca nu ma credeti, faceti voi un drum la reprezentanta si va lamuriti singuri
                Last edited by cristi....; 14 May 2016, 21:34.

                Comment


                • Sau Ambiance cu CB activat , tocmai pentru clienți ideali (neinformați)

                  Chiar dacă are display mare și indicator de carburant pe verticală nu înseamnă că are și funcții activate din fabrică, că ulterior se poate e altceva dar standard nu are.

                  LE: nu are nici aia
                  Last edited by t0rquemada; 14 May 2016, 21:33.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Mai devreme s-a suit intr-un logan, acum era sandero negru... Pai!!!
                    sigpic

                    Comment


                    • E mai simplu să pun elemente de Laureate(aeratoare, inele cromate TdB) pe Ambiance și le chelesc din soft = reduceri de costuri

                      Fă rost de VIN-ul mașinii respective și îți zic dacă are CB din fabrică 99,9(9)% nu are CB.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • daca te uiti si pe maneta, are acele 3 puncte pt cb

                        mno, din fata arata identic, platforma e aceiasi, sandero e un logan fara portbagaj.

                        da, recunosc, am facut o confuzie initiala m-am urcat in toate, si in sandero care era ambiance, ca sa vad exact cum e si loganu plus care nu-l aveau expus multumit?

                        deci are cb v-am demonstrat. vad ca tot nu e bine, ca acu e pt clientii pretentiosi. oki , asa sa fie

                        Comment


                        • Originally posted by cristi.... View Post
                          https://www.youtube.com/watch?v=JIWB5X97Hjk

                          deci, stimabililor, cum e?

                          1:28

                          are sau nu are?

                          da, ca asta nu avea manere la portierele fata ca la loganu laureat dar era laureat carevasazica

                          o fi scos manerele si o fi bagat cb zic ) hai , ce naiba, zici ca nu stiu cu se se papa daciile. de 7 ani tot pedalez una si am mai urcat in alte cateva zeci de loganuri/sandero-uri taxi, macar de o echipare stiu sa fac diferenta. dar nu asta e subiectu discutiei

                          acu va puteti lega ca sandero u asta e pt GB. daca nu ma credeti, faceti voi un drum la reprezentanta si va lamuriti singuri
                          acum vad ca esti din bv unde ai fost?la ce dealer?

                          Comment


                          • Originally posted by cristi.... View Post
                            https://www.youtube.com/watch?v=JIWB5X97Hjk

                            deci, stimabililor, cum e?

                            1:28

                            are sau nu are?
                            Are, are si volan pe dreapta! Scuza-ne, dar noi am crezut ca locuiesti in Romania si ca ai fost la o reprezentanta din Romania.
                            sigpic

                            Comment


                            • Doamne mare e grădina... punctele de pe butonul ăla sunt și la Sandero Acces, pentru că din butonul derulezi informațiile de pe tabloul de bord: odometru, jurnalier, ceas și set tp(tpms) la Acces/Ambiance și restul funcțiilor L/100, km de la resetare, benzină de la resetare, jurnalier2, consum instant, viteză medie, temperatură exterioară, contor revizie(TCe și dCi) la Laureate și Prestige.

                              Ai demonstrat că are display mare și nimic mai mult.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • la locatie pot sa scriu ce vreau, nu inseamna ca sunt din bv, pot fi din judetul bv de ex

                                vizita a fost la dacia emilian, sb

                                si când omu va confrunta cu doavada tot nu credeti. acu va legati ca e din marea britanie, si acolo, trageti voi concluzia, ca dacia a schimbat echiparile. daca imi platiti voi benzina o sa mai fac un drum special pt a fotografia maretu cb de pe sandero ambiance

                                eu stiu ca am vazut si consumu mediu...acu daca e cb sau altceva care seamana cu cb nu stiu )
                                Last edited by cristi....; 14 May 2016, 21:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google