Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa mi s-a spus si mie. Incepand cu 13 iun incepe depunerea dosarelor clientilor.

    Originally posted by Fanez View Post
    Depinde de dealer. Cand am luat eu masina aveam prima revizie gratuita, iar V.C. nu stia nimic de treaba asta.

    Reducerile suntde doua tipuri. Una e facuta de producator si e substantiala (mai mult sau mai putin-eu am primit 500e reducere) si alta reducere e facuta de dealer (am primit 100e in bonuri de carburant). De regula dealerul face reduceri de maxim 100euro.
    Last edited by MihaiiahiM; 6 June 2016, 19:21. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • 13 este ultima zi pt contestatii. Din ce am vazut in anii trecuti...perioada de contestatii/rezolvari/reconstestari etc este de aprox 20 zile. Deci sanse sa inceapa in 13 inscrieriile...sunt 0

      Comment


      • Originally posted by bolovan View Post
        13 este ultima zi pt contestatii. Din ce am vazut in anii trecuti...perioada de contestatii/rezolvari/reconstestari etc este de aprox 20 zile. Deci sanse sa inceapa in 13 inscrieriile...sunt 0
        Anul trecut contestatiile au fost depuse intre 20-25 aprilie iar pe 27 aprilie au putut fi depuse primele dosare...

        Asa a fost anul trecut:
        Originally posted by nelu_71 View Post
        Nu depinde numai de dealar cu programu asta PSIPAN....aici eu cred ca o sa pierdem cel putin 2 sau 3 zile.O singura zi dureaza stornare avansului si comanda pe noua promotie....si emitera facturi (aici nu stiu daca poate sa emita factura in ziua comenzi pe noua promotie).
        Uite ce a aparut pe saitu afm:
        ANUNŢ
        Contestaţiile se pot depune în termen de 5 zile lucrătoare începând cu data de 20.04.2015, până în data de 25.04.2015, inclusiv. Contestaţiile pot fi transmise prin orice modalitate care asigură confirmarea recepţionării acestora în interiorul perioadei de contestaţii, iar în cazul în care sunt transmise pe e-mail, adresa este secretariat@afm.ro.
        http://www.afm.ro/rabla_autovehicule_producatori.php
        Si pe 27 apprilie a inceput depunerea dosarelor..
        Last edited by Peterpan; 6 June 2016, 20:23. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Daca intri pe afm o sa vezi ca aia a fost ultima tura de contestatii.


          Daca te duci jost de tot, o sa vezi prima tura de contestatii

          ANUNŢ
          Contestaţiile se pot depune în termen de 5 zile lucrătoare începând cu data de 10.04.2015, până în data de 20.04.2015, inclusiv (precizăm că zilele 13 si 14 aprilie sunt zile nelucrătoare la nivelul AFM conform Contractului Colectiv de Muncă). De asemenea, contestaţiile pot fi transmise prin orice modalitate care asigură confirmarea recepţionării acestora în interiorul perioadei de contestaţii, iar în cazul în care sunt transmise pe e-mail, adresa este secretariat@afm.ro.

          Deci practic a durat 15 zile pt contestatii....inca un 2-3 zile pt semnarea contractelor...adica inca 17 zile. Dar eu sper sa nu fie asa

          Comment


          • Ce incurcatura si brambureala si "complicatenie"... Dupa asta au pretentii la vanzari...

            via Tapatalk

            Comment


            • Ne mai mint astia mult? Vor sa inceapa in iarna?

              Comment


              • danutzu89 nu se mai pune problema...sigur o sa inceapa in vara...inca nu se stie anul...

                Comment


                • Pai sa stii ca nici ei nu stiu anul... Ar trebui Dacia si toti dealerii sa faca ceva in privinta asta, pt ca ei au cel mai mult de pierdut, stau cu masinile pe stoc... Nu mai au loc sa tina masinile...
                  Last edited by danutz89; 6 June 2016, 22:14.

                  Comment


                  • Poate cineva care a urmarit anul trecut mersul programului rabla sa ne spuna de ce au fost atatea sesiuni de inscriere?

                    Comment


                    • Anul trecut a inceput in aprilie, iar spre sfarsitul lunii deja se ridicau masinile...

                      Comment


                      • Daca incepe in iarna e nasol, ne trebuie cauciucuri de iarna )))

                        Comment


                        • Da, ar trebui sa vina si cu anvelope de iarna ))

                          Comment


                          • In ziarul "ring" (www.ziarulring.ro) de azi, scrie ca programul incepe saptamana asta si ca min. Mediului vrea sa mai fie inca 5 ani programul asta.

                            via Tapatalk

                            Comment


                            • Bine, si saptamana trecuta au scris o groaza de ziare ca programul a inceput...si ca politicenii sunt cinstiti...

                              Comment


                              • Bine ar fi sa inceapa si saptamana viitoare sa ridicam masinile.... Dar slabe sanse din pacate... asta e realitatea...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google