Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vorbit cu nenea dealer-ul astazi. Cica sunt sanse mici sa ridicam masina in data de 10. Realist vorbind: 17 este cea mai sigura data.
    Traiasca statul roman!!! Il iubim!!! Fara lubrifiant.

    Comment


    • Si eu tot asa am comandat prestige fara media nav (la fel masina ma asteapta sa o ridic de la dealer, dar RABLA se lasa asteptata...), se gasesc destule media nav-uri si mai ieftine decat din fabrica si e usor de montat..

      Comment


      • Au scos si puntea cu tamburi mari de pe prestige. Si de aici nitic economie pentru a putea pune navigatia. Ma gandesc ce s-a mai scos si nu am aflat, inca!
        sigpic

        Comment


        • copy paste de pe grup
          "După Logan, modelele Logan MCV și Sandero beneficiază de acum de propriile versiuni Prestige.

          Lansată la sfârșitul anului 2015, versiunea de top a modelului Logan s-a afirmat în scurt timp drept un succes indiscutabil al gamei Dacia. Un succes datorat atât designului modern şi atrăgător, cât şi echipării deosebit de generoase.

          Această formulă câștigătoare se regăsește de acum şi pe modelele Logan MCV și Sandero, care beneficiază, începând din luna iunie, de propriile versiuni Prestige.

          Astfel, echipamente precum sistemul de climatizare cu reglare automată, planșa de bord specifică sau comanda geamurilor electrice integrată în portiere devin disponibile pentru trei din cele mai solicitate modele Dacia.

          Nu lipsesc nici elementele de design atât de apreciate, precum proiectoarele dublu optice, jantele din aliaj de 15 inch, de culoare „Dark Metal” sau semnalizatoarele integrate în oglinzile retrovizoare exterioare.


          Versiunile Prestige sunt disponibile cu o gamă completă de motorizări, atât pe benzină, cât şi diesel.

          Amatorii propulsoarelor pe benzină pot astfel alege între motorul 1.2 16V, de 73 CP, apreciat pentru consumul redus şi blocul TCe de 90 CP. Oferta diesel este alcătuită din motorul 1.5 dCI, în cele două variante de putere, de 75 CP şi 90 CP.

          Preţurile variază între 9 500 Euro (TVA inclus) pentru modelul Logan Prestige echipat cu motorul 1.2 16V de 73 CP și 13 600 Euro (TVA inclus) pentru modelul Sandero Prestige, echipat cu motorul TCe 90 CP şi cutie Easy-R."
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Salutari . Azi am fost contactat de catre dealer sa-mi dea niste vesti bune : Luni incepe programul rabla, iar azi am fost sa fac storno la factura pt a o face din nou incluzând si programul rabla.
            In schimb am vesti proaste pt cei care nu au dat precomanda la masini înaintea programului : termenul de livrare este undeva prin august - septembrie.

            Comment


            • Hello! Eu am comandat Dacia Logan Plus saptamana asta luni, si termenul de livrare era 20 iulie + pana ajunge din fabrica pana Oradea. Din cat am inteles Eu, toata fabrica Dacia nu lucreaza (concediu ? ) toata luna August, asa ca daca nu este gata masina pana sfirsitul lunii Julie, mai trebuie asteptat inca o luna. :/

              Comment


              • Asa am inteles si eu, de regula doua saptamani in luna august este inchisa fabrica
                Eu cica luni ma duc sa semnez iar si sa predau contul pt stornare. Cica totusi sunt sanse sa ridic masina pana vineri

                Comment


                • Originally posted by bolovan View Post
                  de regula doua saptamani in luna august este inchisa fabrica
                  Uzina este inchisa toata luna august.

                  Comment


                  • Salutare!
                    Din moment ce aven internetul la indemana, propun sa facem un lucru: stiu ca cei de la Dacia mai ofera o reducere pe langa valoarea tichetului.
                    Deci: masina mea deja ma asteapta la reprezentanta. Este o Dacia Sandero Acces. Initial mi s-a promis o reducere suplimentara de 500 de euro, asta insemnand ca pot cumpara masina cu aprox 5000 euro.
                    Daca reprezentantele Dacia din alte orase (cumpar masina din Baia Mare) ofera reduceri mai mari sau alte servicii suplimentare, va rog sa scrieti si astfel sa putem beneficia toti.

                    Comment


                    • Reducerea de 500e a fost si e la Prestige. La Laureate de 300e.

                      Voi ce intelegeti din asta: http://www.afm.ro/main/programe/psip...03_06_2016.pdf

                      Cei care ati comandat diesel, asa cum sunt si eu, va incadrati la "Rabla Plus".

                      Am mai analizat ce a zis D`na Ministru si se pare ca la "Rabla Plus" intra doar electricele.
                      Last edited by MihaiiahiM; 4 June 2016, 10:58. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • Deci...asta inseamna ca o sa luam masina undeva pe 24.

                        P.S. AStia sunt tampiti? Nu mai bine sareau peste rabla 2016 si treceau direct la rabla 2150? Ca poate asa ajungeau sa o valideze la timp. Poate...

                        P.S.2 Poate se refera doar la masiniile electrice/hibride? Ca daca nu...posibil sa iasa cu scandal mare (cica dacia are in jur de 1200 masini pe stoc care asteapta sa fie livrate...presupunand ca sunt cele mai ieftine...asta inseamna un minim de 6 mil euro blocati doar la dacia)
                        Last edited by bolovan; 4 June 2016, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Din punctul meu de vedere programul rabla nu-si mai are rostul. Trebuie inchis. A fost foarte util in perioada in care vanzarile au scazut mult, pentru a salva economia, locurile de munca, etc. Acum este doar un fel de ajutor financiar pentru cei care doresc sa-si cumpere o masina noua. Cel mult poate sa fie pastrat dar numai pentru anumite masini: electrice, hybrid, clasice dar cu emisii foarte mici (sa zicem sub 100) si eventual doar pe benzina. Practic numarul rablelor in circulatie este in crestere indiferent de existenta sau nu a acestui program. Daca chiar se doreste reducerea poluarii sa se mareasca foarte mult impozitul pentru masinile vechi sau/si cu motoare mari, sa se faca testul ITP extrem de riguros si sa se interzica circulatia masinilor poluante in marile orase (cum au facut francezii in Paris).

                          Mai cumpara cineva prin programul rabla alta varianta de echipare sau toti sau aproape toti se indreapta spre Logan Plus?
                          Last edited by abc; 4 June 2016, 11:21. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Eu de exemplu, am cumparat un logan laureate mai dotat oleaca. Sincer...daca nu era rabla...preferam sa-mi repar masina si sa mai trag de ea 1-2 ani

                            Comment


                            • Originally posted by abc View Post
                              Din punctul meu de vedere programul rabla nu-si mai are rostul. Trebuie inchis. (...) Acum este doar un fel de ajutor financiar pentru cei care doresc sa-si cumpere o masina noua.(...) Practic numarul rablelor in circulatie este in crestere indiferent de existenta sau nu a acestui program. Daca chiar se doreste reducerea poluarii sa se mareasca foarte mult impozitul pentru masinile vechi sau/si cu motoare mari(...) sa se interzica circulatia masinilor poluante in marile orase (cum au facut francezii in Paris).
                              (...)
                              Prin ajutorul financiar la care te referi, mai multi oameni isi pot cumpara o masina noua (mai putin poluanta) decat fara.
                              Nr. rablelor e in crestere atat timp cat nu-ti permiti sa-ti schimbi masina la 5 ani si (din cauza taxelor aberante - taxa de mediu, sau cum se mai cheama) esti practic obligat sa tii o masina 10 ani (sau mai mult). Prin programul asta se diminueaza nr. de rable mai mult decat fara, indiferent ce alta masina noua ti-ai lua.
                              Daca se mareste impozitul pentru masinile de care zici este ca si cum incalci dreptul la libera circulatie, pentru ca nu-si vor permite prea multi, prin urmare ii obligi sa lase masinile acasa.
                              Interzicerea circulatiei "ca la Paris", sa se faca atunci cand transportul public va fi "ca la Paris".
                              Daca tu n-ai masina "poluanta" iti e usor sa dai cu pietre, exact ca aia care spun ca nu le pasa lor de scumpirea benzinei, ca ei n-au masina.
                              Daca stai sa judeci limmpede, o sa constati cu uimire ca nu sunt solutiile corespunzatoare.
                              P.S. De ce trebuie sa luam exemplu de la franceji sau de la nemti? Comparam nivelurile de trai ale lor cu ale noastre? Noi avem preturi europene la salarii africane. Ne putem compara?
                              Hai sa luam exemple si de la rusi, chinezi, cubanezi sau daca nu ne place, sa luam de la americani.

                              Sunt foarte multi cei care nici asa nu-si pot schimba masina si trag de cele pe care le au inca ceva ani.
                              Last edited by Fanez; 4 June 2016, 12:00. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • @Fanez gresesti putin. Nu nivelul de trai trebuie comparat. Ci mentalitatea. Noi avem mentalitatea inca de babuin proaspat coborat din copac. Si pana nu se schimba asta...nu o sa se schimbe nimic. Nici autostrazi, nici justitie nimic.
                                Noi avem pretentii de civilizati/costuri de botzuana la mentalitati de paleolitic

                                Am vazut foarte multa lume care prefera sa-si cumpere masina SH de 8-9.000 euro. CU 150.000 km de la ultima resetare...pe care sa o intretina cu barosul in fata blocului. Din cate am inteles, cam 80% din ele sunt un pericol pe sosele. Dar au sigla de masina medie/premium prin urmare si functioneaza ca atare (datorita siglei)...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google