Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by N.Grigore View Post
    Salutare la toata lumea!

    Azi am fost sunat si eu sa duc rabla. La remat + mers la politie si din nou la reprezentanta... a durat maxim 3 ore cu totul. Mentionez ca eu am primit de la remat doua exemplare cu certificatul de distrugere(plus o copie pentru fisc), tocmai ca sa nu mai fac o copie legalizata. Urmeaza ca pana la sfarsitul saptamanii sa o platesc integral si sa o si ridic.

    Modelul ales este Prestige 1.2 (7300 euro)




    Nu trebuie facuta programare. Daca ai un singur exemplar, trebuie sa faci o copie legalizata pe care o predai la dealer(pentru ca iti opreste politia originalul) si inca o copie nelegalizata iti mai trebuie la fisc, atunci cand vei casa masina.Pentru radiere NU iti trebuie fisa de inmatriculare...pe langa actele masinii in original, mai ai nevoie sa completezi o cerere si 3 exemplare de Certificat de radiere, pe care le poti gasi la un xerox.
    si eu am primit doua exemplare de la centrul de casare...grigore, cererile le gasesc la xeroxul de peste drum de la politie?

    Originally posted by cata43 View Post
    CrsDam,la ce reprezentanta ai fost?si cand ai bagat actele?ca si eu astept semnal de la dealer.
    La reprezentanta de pe bratianu..actele le.am dus de vreo 3 saptamani.astazi am sunat eu ca sa intreb ce se intampla si cat mai dureaza si mi.a comunicat doamna respectiva ca m.ar fi sunat in cursul zilei de azi...fii pregatit ca te suna de pe o zi pe alta...am dus caruta la un centru de pe varianta ovidiu si oamenii erau diaperati ca nu mai fac fata...
    Last edited by CrsDam; 21 June 2016, 18:51. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • eu acum 2 saptamani am demarat treaba la reprezentanta da la carrefour plus am dat avansul.de vineri fierb .

      Comment


      • Cum sa demarezi acum doua săptămâni când programul a început abia vineri.
        sigpic

        Comment


        • ma refer la o parte din acte plus avans de 5 %, facut nota de comanda

          Comment


          • Originally posted by CrsDam View Post
            si eu am primit doua exemplare de la centrul de casare...grigore, cererile le gasesc la xeroxul de peste drum de la politie?



            La reprezentanta de pe bratianu..actele le.am dus de vreo 3 saptamani.astazi am sunat eu ca sa intreb ce se intampla si cat mai dureaza si mi.a comunicat doamna respectiva ca m.ar fi sunat in cursul zilei de azi...fii pregatit ca te suna de pe o zi pe alta...am dus caruta la un centru de pe varianta ovidiu si oamenii erau diaperati ca nu mai fac fata...
            CrsDam... eu am completat de acasa cererea, iar de la xerox-ul de peste drum am luat Certificatul de radiere. Daca ai cum sa le listezi (ti-am atasat si cererea si certificatul) le poti duce gata completate la politie si mai salvezi timp! Multa bafta!
            Attached Files

            Comment


            • Mie dealer-ul mi-a spus ca programul nu recunoaste rabla mea ca fiind existenta/valida/etc (sau ceva de genul). A zis ca maine cel tarziu se remediaza, ca sa poata sa scoata nota de inscriere...sper ca asa o sa si fie.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by N.Grigore View Post
                CrsDam... eu am completat de acasa cererea, iar de la xerox-ul de peste drum am luat Certificatul de radiere. Daca ai cum sa le listezi (ti-am atasat si cererea si certificatul) le poti duce gata completate la politie si mai salvezi timp! Multa bafta!
                Mersi pentru ajutor.chiar imi sunt de folos.1.2 prestige ai luat?

                Comment


                • Mai este cineva care nu a fost sunat? Sau am ramas singurul?

                  Comment


                  • Dute peste ei, sau poate ti-a fost avariata masina de la grindina din week-end.

                    Comment


                    • Nici eu nu am fost sunat, dar poate e din cauza ca eu am cumparat voucher, cu toate ca aseara am vb cu tipa de la meridian si a zis ca ieri a bagat datele "rablei" si asteapta sa primieasca confirmarea in cursul zilei de azi.

                      Comment


                      • nici eu nu am fost sunat...

                        Comment


                        • eu am vb cu dealerul azi dimineata si mi-a spus ca asteapta confirmare de la AFM.cum primeste confirmarea ma suna.cred ca toata PROBLEMA e de la AFM.

                          Comment


                          • Eu am fost sunat....am achitat avansul. Maine dimineata cu masina la casat.
                            Din cate mi-au spus, dealer-ul se ocupa el (contra sumei de 50 lei) si de radierea masinii vechi. Practic, dupa ce duc actele. urmatoarea vizita o sa fie cand ridic masina Sper ca pe marti/miercuri sa o rodic.

                            P.S. A rdiciat cineva masina pana acum?

                            Comment


                            • 50 lei - o pizza foarte buna sau 5 beri bune sau...sau...

                              In sfarsit lucrurile merg pe fagasul normal. Au facut panze de paianjeni de la atata stat.

                              Comment


                              • Cred ca atunci cand faceti receptia, o sa fiti cu ochii cat cepele. Dupa atata grindina, sa iei o masina noua ciur......cum ai iesit 2m pe poarta, adio reclamatie. Ar trebui facut un set de recomandari ce anume sa verificati la receptie. Poate il face un cunascator.
                                Last edited by Oti; 22 June 2016, 14:23.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google