Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La noul prestige apare ca și standard navigația și roata de rezerva, însă dispar mânerele de interior cromate, planșă centrala a bordului nu mai e neagra, puntea spate nu mai e cu tamburi mari, jantele nu mai sunt pe 16, ...
    sigpic

    Comment


    • Stiti cumva daca la loganul cu jante pe 16 intra in locasul rezervei tot o janta de 16?

      Comment


      • La Logan Plus nu se mai lasa nimic din pret, fiind o pre-configuratie speciala la pret deja foarte atractiv. Daca pui optionalele pe un Ambiance ca sa ajungi la ce are Plus pe el, vei ajunge mult mai scump de oferta de Plus.
        Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

        Comment


        • Am fost la dealer azi masina a fost pregatita am luat nr.rosii -90 lei,asigurare 6 luni 280lei,casco 195 euro in patru rate,dar cand sa preiau masina m-am uitat atent la tavan si avea cateva mici indoituri de la gheata asa ca am lasat masina acolo pt remediere si maine dimineata ma duc sa o iau.

          Comment


          • Eu o refuzam.
            sigpic

            Comment


            • Trebuia sa mai aștepte încă 2 luni. Ai fi putut cere o reducere suplimentară la mașină.

              Comment


              • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                Eu o refuzam.
                Sunt 4 sau 5 indoituri aproape insesizabile doar la soare din anumit unghi se vede ,aproape ca puteam sa o ridic si asa dar a spus dealerul ca pana maine o sa fie facuta perfect .

                Ce acte trebuie sa primesti la livrare in afara de asigurare si autorizatia provizorie de circulatie? Eu deocamdata am primit doar carnetul de service urmand ca atunci cand vine cartea sa primesc si factura.Asa este normal?
                Last edited by Peterpan; 23 June 2016, 18:21. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by Peterpan View Post
                  Am fost la dealer azi masina a fost pregatita am luat nr.rosii -90 lei,asigurare 6 luni 280lei,casco 195 euro in patru rate,dar cand sa preiau masina m-am uitat atent la tavan si avea cateva mici indoituri de la gheata asa ca am lasat masina acolo pt remediere si maine dimineata ma duc sa o iau.
                  Si eu o refuzam.

                  Nicio vopseaua aplicata in cel mai bun sevice nu se compara cu ce se face in uzina.

                  Pe de alta parte puteau sa o reparare inainte sa observi si totul era ok pentru oricine.

                  Comment


                  • Aia se trage...nici nu se observa. Mai ales ca nu erau vizible decat la soare. Era grav daca erau vizibile bine...asa...eu zic ca nu merita sa o refuzi. Am avut si eu asa prin 2008...si nici in ziua de astazi n-au facut probleme...
                    Apropos...astazi am casat si eu masina veche. Maine merg sa duc actele.

                    Comment


                    • Originally posted by abc View Post

                      Pe de alta parte puteau sa o reparare inainte sa observi si totul era ok pentru oricine.
                      Sunt unii care nu vad bine. Ce s-or fi gandit cei din reprezentanta: "las ca nu vede viitorul posesor acele indoituri". Probabil nici ei nu le-au vazut. Bine ca a observat Peterpan.

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        Despre ce reducere zici aici? Eu cand m-am interesat despre Logan Plus mi s-a zis ca pretul asta este special pentru persoane fizice, prin rabla. Adica este deja oferta speciala, la care nu se mai adauga alte reduceri si are 4 ani garantie in loc de 3. Pentru persoane juridice au alte preturi, mai mari.
                        Logan Plus = Logan Ambiance + AC + Proiectoare

                        Logan Ambiance + AC + Proiectoare = 8605 euro, conform configurator

                        Logan Plus = 6300 euro, conform configurator

                        diferenta 8605 - 6300 = 2305 euro

                        tichet rabla = 1450 euro

                        2305 - 1450 = 845 euro, aceasta este reducerea comerciala

                        cred (nu sunt sigur) ca Plus are display-ul de la Laureate, deci este putin peste Ambiance

                        Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Sunt unii care nu vad bine. Ce s-or fi gandit cei din reprezentanta: "las ca nu vede viitorul posesor acele indoituri". Probabil nici ei nu le-au vazut. Bine ca a observat Peterpan.
                        Cel care vinde trebuie sa se asigure ca produsul este bun! E vorba de prestigiu, de un dealer Dacia-Renault. Nu suntem in Vitan. Cel care cumpara poate chiar nu are vederea buna sau poate de nerabdare nici nu se uita sau chiar accepta anumite imperfectiuni. Problema e ca mai tarziu vad altii care poate nu stiu ca clientul a fost de acord sa o cumpere asa, si zic uite ce masini fac/vand astia.
                        Last edited by abc; 23 June 2016, 18:45. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Aha. Asa am inteles si eu despre display.

                          via Tapatalk

                          Comment


                          • Salut,
                            Am facut comanda pentru Sandero Plus, 0,9TCe, gris comete.
                            Avansul achitat in 02-06, termen de livrare nespecificat. Pe bonul de comanda este scris ca acest termen imi va fi comunicat in maxim 20 de zile de la data intrarii primei plati in contul Renault.
                            Evident ca nu s-a obosit nimeni sa-mi comunice nimic, abia dealer-ul (SERUS Ploiesti) mi-a comunicat un termen "previzionat de livrare sfarsitul lunii iulie".
                            Tinand cont de celebra vacanta a daciotilor, ma astept la o livrare prin septembrie :-(.
                            Solicitarile la Vocea CLIENTULUI au ramas fara raspuns (deocmdata).

                            Asa ca va inteleg pe cei care aveti masinile prin curtile reprezentantelor...

                            Comment


                            • Mdea...si eu cand ma gandesc ca sunt un caz fericit...ca la mine masina doar de aproape doua luni. Erau unii pe forum care o aveau din martie.

                              Comment


                              • Are și a mea aproape o luna de când așteaptă la dealer.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google