Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alinn28 View Post
    Asa este, arata super numai sa si ramana la locul lor pt mult timp
    Iti ia un pic sa le desfaci. Mie mi se par bine prinse
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by alinn28 View Post
      Asa este, arata super numai sa si ramana la locul lor pt mult timp
      Am dat 20lei pe antifurturi.
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Unde gasim asemenea minunatii

        Comment


        • Eu am luat de la un magazin de piese auto. Se găsesc ușor.
          sigpic

          Comment


          • P.S. Pe data de 1.07. Trebuia onorata comanda CEL TARZIU, cum a zis si dealerul.

            via Tapatalk

            via Tapatalk

            Revin cu explicatii pentru postul anterior. Am scris ceva, am editat si si imi aparea postat d doua ori. Am reeditat si a iesit doar P.S. Asta pentru ca Tapatalk+nervii mei de la ora aia.
            Intrebasem daca pot sa ma duc la alta reprezentanta cu avansul si comanda facuta la astia, fara sa fiu nevoit sa iau inapoi avansul si sa-l platesc iar. Sa anulez comanda facuta aici si sa fac alta la alt "dealer". Stie cineva daca se poate?
            Last edited by Fanez; 4 July 2016, 21:41. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Vineri am primit si certificatul de inmatriculare asa ca am terminat cu toate.Deja am facut cu masina 2900 km(400km in romania +un drum in anglia)si pot spune ca masina merge superb.

              Comment


              • Originally posted by Rake View Post
                ... Dealerul nu-mi da sa replatesc avansul... I-am dat banii acum 2 saptamani. Este conditionata replatirea avansului de catre gasirea voucherului rabla? Nu e cam mult 14 zile pentru gasirea unui voucher? Ceva nu e in regula.
                Mie mi-a dat sa platesc avansul dar nu mi-a dat de platit diferenta de plata care e conditionata de tichet. Pe 17.06 i-am dat banii si am platit avansul, termenul de livrare fiind 01.07. Mi-a promis ca maine se rezolva. Mai bine ma duceam in alta parte. L-am crezut om serios.


                via Tapatalk

                Comment


                • Pistoneaza-l. Viziteaza-l zilnic. Interesul este al tău.
                  sigpic

                  Comment


                  • Pai ce am facut de pe 17 pana ieri? M-am plimbat pe acolo sa ma amane pe maine, poimaine... Stau sa bat drumul aiurea, pe banii mei si pe timpul meu? Daca era in fata blocului, ma postam acolo la ora deschiderii si plecam la ora inchiderii, se satura si el.

                    Comment


                    • Totusi eu nu va inteleg dc ati dat avans cu nu stiu cate zile/luni inainte de inceperea rabla.Eu am dat avans lunea trecuta, marti am dat rabla la remat si miercuri am avut masina, simplu si eficient fara alte batai de cap, cu avans mult inainte, restituire bani, iar plata avans si tot asa.

                      Comment


                      • Pe 17 iunie am platit avansul si am cumparat voucherul. Abia maine a zis "dealarul" sa ma duc dupa factura pentru diferenta de plata. Pe contractul pe care-l am scrie ca termenul de livrare a masinii este 01.07.2016. Cel mai prost sistem de "rabla" e in Romania.

                        Comment


                        • Nu e vinovat sistemul. Dealerii au luat avansuri pentru a avea o garanție, iar în baza garanției (avansului) uzina a fabricat mașini. Acum ca dealerul tău a luat mai multe avansuri și nu a avut vauchere pentru toate avansurile, ăsta e partea a II-a. Eu am replatit avansul pe 22iunie și pe 24 am ridicat mașină (vaucherul l-am luat tot de la dealer).

                          Originally posted by alinn28 View Post
                          Totusi eu nu va inteleg dc ati dat avans cu nu stiu cate zile/luni inainte de inceperea rabla.Eu am dat avans lunea trecuta, marti am dat rabla la remat si miercuri am avut masina, simplu si eficient fara alte batai de cap, cu avans mult inainte, restituire bani, iar plata avans si tot asa.
                          Ce dotări are mașină și ce obtionale ai pus pe ea? Dacă vrei cu abtionale durează nițel.
                          Last edited by MihaiiahiM; 5 July 2016, 12:46. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • [QUOTE=Ce dotări are mașină și ce obtionale ai pus pe ea? Dacă vrei cu abtionale durează nițel.[/QUOTE]

                            Masina e un Prestige si ca optional, nu i-am pus nimic, consider ca nu am nevoie de pilot automat, etc.

                            Comment


                            • De-aia ti-au livrat mașină repede. Opționale durează. Tu ai avut norocul sa fie mașină pe stoc.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                                Nu e vinovat sistemul. Dealerii au luat avansuri pentru a avea o garanie, iar în baza garaniei (avansului) uzina a fabricat maini. Acum ca dealerul tu a luat mai multe avansuri i nu a avut vauchere pentru toate avansurile, sta e partea a II-a. Eu am replatit avansul pe 22iunie i pe 24 am ridicat main (vaucherul l-am luat tot de la dealer).
                                Masina mea era pe stoc cand am facut comanda pe 17.06., tocmai ca sa nu astept mult. A zis ca dureaza cel mult 7-8 zile de la plata avansului dar n-ar avea de ce sa dureze asa mult si ca normal ar fi 2-3 zile, ca vor sa scape de masinile pe care le au deja, sa poata aduce altele conform comenzilor, asa ca aveau tot interesul sa dea cat mai repede masinile din stoc. Eu cred ca dilaru' asta n-a avut tichet si a balbait-o pana a facut rost sau a luat spaga sa livreze alte comenzi "peste rand". Sa vad maine ca zice.


                                via Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google