Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Care se dau cu 3000 de lei, daca ai norocul sa gasesti.

    via Tapatalk

    Comment


    • Daa.. eu am avut noroc ca mi-a gasit cu 1500 lei si deja e bagat in sistem, astept radierea rablei si apoi masina.. abia astept!!

      Comment


      • Salut am si eu o intrebare.
        Am tot vazut pe forum ca dupa ce platesti avansul ti-l returneaza si dupa il platesti din nou. Eu am platit avansul miercurea trecuta tot atunci am platit si un tichet rabla(2000 lei) iar joi (30.06) am platit restul de bani pentru valoarea totala a masinii(fara sa-mi fi returnat avans-ul si sa-l platesc din nou) a mai platit cineva in acest fel? Dealer-ul a promis ca saptamana asta ajunge masina, dar in contract scrie data livrarii 14.07.2016 si acum cand i-am spus o da din colt in colt ca sunt aglomerati cei din fabrica, masina e fabricata, dar e problema cu transportatorul ca sunt 600 de masini de livrat etc. A durat la cineva mai mult de 2 saptamani livrarea? Modelul e Logan Mcv 1.5 prestige.
        Multumesc.

        Comment


        • Nu va grabiti sa dati banii! Eu am gasit pe cineva cu 1200 lei, dar l-am refuzat ulterior dupa ce mi-a gasit dealerul la acelasi pret si erau actele verificate in sistem. Orice tichet peste 1500 lei e bataie de joc. Sa mearga sa vanda rabla in targ cu 3000 lei.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Care se dau cu 3000 de lei, daca ai norocul sa gasesti.

            via Tapatalk
            spectaculoasa stirea ta dar neconforma cu realitatea. pretul e 1500. dar se mai poate negocia.
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • Originally posted by day2dudu View Post
              Salut am si eu o intrebare.
              Am tot vazut pe forum ca dupa ce platesti avansul ti-l returneaza si dupa il platesti din nou. Eu am platit avansul miercurea trecuta tot atunci am platit si un tichet rabla(2000 lei) iar joi (30.06) am platit restul de bani pentru valoarea totala a masinii(fara sa-mi fi returnat avans-ul si sa-l platesc din nou) a mai platit cineva in acest fel? Dealer-ul a promis ca saptamana asta ajunge masina, dar in contract scrie data livrarii 14.07.2016 si acum cand i-am spus o da din colt in colt ca sunt aglomerati cei din fabrica, masina e fabricata, dar e problema cu transportatorul ca sunt 600 de masini de livrat etc. A durat la cineva mai mult de 2 saptamani livrarea? Modelul e Logan Mcv 1.5 prestige.
              Multumesc.
              Avansul se returna doar daca il plateai inainte de inceperea programului rabla.

              Comment


              • Da si mie mi se pare penibil sa ceri pe o masina care pretul ei real e de max 500 de lei, sa ceri 3000... De bun simt maxim 1500...
                Last edited by danutz89; 6 July 2016, 15:18.

                Comment


                • Cica au ramas fonduri de doar ~600 de tichete. Cine nu apuca mai poate spera pe la sfarsitul lunii, cand probabil se vor realoca fondurile blocate, dar neutilizate (din ecobonus care nu se da la toata lumea, dar se blocheaza la fiecare tichet in sistem).
                  Eu astept solutionarea dosarului zilele astea, iar masina vine abia in septembrie.
                  Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

                  Comment


                  • Originally posted by danutz89 View Post
                    Daa.. eu am avut noroc ca mi-a gasit cu 1500 lei si deja e bagat in sistem, astept radierea rablei si apoi masina.. abia astept!!
                    Asa si eu. Azi mi-a zis dealerul ca maine primeste radierea si-mi face factura finala.
                    Originally posted by day2dudu View Post
                    ... Dealer-ul a promis ca saptamana asta ajunge masina, dar in contract scrie data livrarii 14.07.2016 si acum cand i-am spus o da din colt in colt ca sunt aglomerati cei din fabrica, masina e fabricata....
                    Eu am data livrarii pe 01.07.2016, masina e pe stoc, abia maine aflu (sper) cand pot s-o iau.
                    Originally posted by TopCat View Post
                    spectaculoasa stirea ta dar neconforma cu realitatea. pretul e 1500. dar se mai poate negocia.
                    Azi mi-a zis dilerache asta la care am fost ca nu prea mai sunt si se dau cu 3000. Oricum nu-l mai cred. Alt coleg de pe aici a dat 450 de euro.
                    Originally posted by ady_dragan View Post
                    Nu va grabiti sa dati banii! Eu am gasit pe cineva cu 1200 lei, dar l-am refuzat ulterior dupa ce mi-a gasit dealerul la acelasi pret si erau actele verificate in sistem....
                    Inseamna ca esti tu mai norocos.
                    Last edited by Fanez; 6 July 2016, 15:28.

                    Comment


                    • Mare nebunie legata de Certificatul de atestare fiscala al donatorului... s-a obținut procura notariala, rabla a fost introdusa ieri în programul de la AFM, azi am luat nota de înscriere de la dealer... după ce MihaiiahiM a zis sa le fac o vizita mi-a dat un model de procura/declarație și nota de înscriere. Acum trebuie sa merg la REMAT sa casez mașina și soacra mea sa o scoată din evidentele de la taxe și impozite apoi la politie sa o radieze.
                      De acum nu cred ca ma mai poate încurca ceva. Am dreptate?

                      Comment


                      • Spor la treaba@
                        sigpic

                        Comment


                        • Astazi am ridicat masina de la reprezentanta.nota 10

                          Comment


                          • Felicitări! Drumuri bune și fără evenimente neplăcute!
                            sigpic

                            Comment


                            • La ce reprezentanta CrsDam, ca MihaiiahiM nu vrea sa ne spuna, o tine doar pentru el?!

                              via Tapatalk

                              Daca maine imi zice dilerache sa vin vineri, ii cer banii inapoi si anulez comanda.

                              via Tapatalk

                              Originally posted by ady_dragan View Post
                              Nu va grabiti sa dati banii! Eu am gasit pe cineva cu 1200 lei ...mi-a gasit dealerul la acelasi pret si erau actele verificate in sistem...
                              Despre care dealer vorbesti?


                              via Tapatalk
                              Last edited by Fanez; 6 July 2016, 23:20. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Multumesc.la reprezentanta din constanta-bdul i.c.bratianu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google