Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din București, dintre dealeri care se mișcă repede cu comenzile sunt cei de la Autocablacescu și Meridian, fiind cei mai mari, probabil au prioritate comenzile lor. În 2013 am contactat 3 dealeri pentru sandero, fiind septembrie, era intervalul scurt de fabricare pana la expirare programului rabla, am sunat la Dacoserv și Adras și mi-au zis ca nu pot sa-mi aducă sandero. Apoi am fost la Meridian și în 40 zile au livrat masina.

    Comment


    • Mi-a gasit tichet dealerul din Cluj.
      Pentru cei care aveti masinile de ceva timp....cam in cat timp vine cartea masinii? Si inca o intrebare: plata taxei de inmatriculare unde se face?

      Comment


      • Plata se face la ANAF. Eu am luat mașină pe 24 iunie și cartea nu mi-a venit nici acum.
        sigpic

        Comment


        • In cel mai rau caz se mai poate scoate un rand de numere rosii daca nu vine cartea la timp pt inmatriculare ?

          Comment


          • maxim 3 randuri de numere rosii se pot scoate.

            Comment


            • Cat timp am numere rosii cum procedez cu rovigneta? Trebuie sa fac sau sunt scutit?

              Comment


              • Esti scutit!
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Originally posted by ady_dragan View Post
                  Mi-a gasit tichet dealerul din Cluj.
                  Pentru cei care aveti masinile de ceva timp....cam in cat timp vine cartea masinii? Si inca o intrebare: plata taxei de inmatriculare unde se face?
                  Salut,
                  Eu am comandat masina saptamana trecuta Joi, si ajunge in Iasi marti pe 12. Pentru ca ma grabesc cu inmatricularea am vorbit ca vreau actele inaintea masinii si surpriza azi m-au sunat sa merg sa ridic cartea si factura de la ei, urmand ca marti-miercuri sa ridic si masina. deci fa presiuni asupra dealer-ului ca se poate sa trimita cartea repede.

                  Comment


                  • Si de rovigneta si de taxa pod in cazul in care vii spre mare...

                    Comment


                    • Pana la urma platesti 120 de lei pt numerele rosii, e de asteptat sa nu mai platesti si alte taxe o luna.

                      Comment


                      • [QUOTE=ady_dragan;1720957]Mi-a gasit tichet dealerul din Cluj.
                        Pentru cei care aveti masinile de ceva timp....cam in cat timp vine cartea masinii? Si inca o intrebare: plata taxei de inmatriculare unde se face?
                        Eu am vorbit cu dealarul si am zis ca ma grabesc si a adus cartea in 3 zile.

                        Comment


                        • la mine cartea a venit in fix o saptamana iar taxele se platesc la administratia financiara din cate am inteles. inca nu am platit ca dureaza 3 zile nenorocite sa-mi calculete cat e taxa de mediu pt ca vreau sa le platesc pe toate o data dn moment ce se platesc in acelasi loc.Cel putin asa e la mine in oras.

                          Comment


                          • Cei care ati luat avansul inapoi, in cat timp a venit de cand ati facut formalitatile la dealer?

                            via Tapatalk

                            Comment


                            • Nu am urmarit exact contul dar dupa 5-6 zile lucratoare aveam banii pe cont

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Cei care ati luat avansul inapoi, in cat timp a venit de cand ati facut formalitatile la dealer?

                                via Tapatalk
                                In 3 zile.
                                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google