Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MihaiiahiM View Post
    Performanta unui motor înseamnă ca randamentul și fiabilitatea sa fie cât mai aproape de 100%. Aia cu 0-100km/h e de adormit copiii!
    Si eu am zis...
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by MihaiiahiM View Post
      Si eu am zis...
      "atat fiabilitatea cat si consumul si mai ales cum trage fac o masina performanta si comoda"

      Fa diferenta intre motor, care performanta e strict 0-100 si masina care sunt multe alte variabile care se iau in calcul gen fiabilitate, consum etc.

      O termin aici ca si asa poluam topicul.
      Last edited by vitriol; 15 July 2016, 07:24.

      Comment


      • Ar trebui sa platiti taxa de poluare... ah, aia cu taxa e in alt topic. Ati transformat si topicul asta in x versus y.
        Ce se mai aude cu noile comenzi, reinceperea sau continuarea programului "rabla"?

        via Tapatalk

        Comment


        • Am plătit timbrul de mediu : 208 lei la logan 0.9 tce E6

          MihaiiahiM, am citit pe aici ca faci 50000 de km pe an. Dacă tot faci asa de multi kilometri, cum de ai atâta timp sa stai toată ziua pe forumuri? Era o întrebare retorică, nu vreau răspuns.
          Last edited by Ady F; 15 July 2016, 11:28. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Nu eu fac 50.000km pe an. Mașină îi face!
            sigpic

            Comment


            • Sintem mai multi aici care inchiriem masini cu ora/ziua

              Comment


              • Inmatriculare 0,9 TCE GPL

                Am o intrebare: a înmatriculat cineva logan 0,9 TCE GPL (din fabrică)?
                Mă intereseaza cum s-a calculat taxa: la emisiile pe benzină sau cele pe gaz?
                Va multumesc

                Comment


                • Originally posted by CLAUDIU BALEA View Post
                  Am o intrebare: a înmatriculat cineva logan 0,9 TCE GPL (din fabrică)?
                  Mă intereseaza cum s-a calculat taxa: la emisiile pe benzină sau cele pe gaz?
                  Va multumesc
                  Vezi pe cartea masinii cat e CO2. De acolo se calculeaza.

                  208 RON la 0.9TCe, atat mi-a iesit si mie la calculator, o sa platesc saptamana viitoare.

                  Comment


                  • Originally posted by darksun View Post
                    Vezi pe cartea masinii cat e CO2. De acolo se calculeaza.

                    208 RON la 0.9TCe, atat mi-a iesit si mie la calculator, o sa platesc saptamana viitoare.
                    Pe gpl CO2 este de 101g/km

                    Comment


                    • Guys, cam la cat timp dupa cerere v-au returnat cei 5% dati inainte de rabla ? Eu am 2 sapt de cand astept dupa renault, asa zice dealerul. Am platit si a 2-a oara 5% cu rabla.

                      Comment


                      • Masina mea a venit cu 3 cauciucuri cu dot 2316 si unul cu dot 2216[emoji3]. Inainte s-o iau, asteptand sa fie pregatita de livrare, am intrebat cam cat dureaza. Un nenic de acolo mi-a zis ca cel putin vreo juma' de ora ca trebuie sa... alea-alea, printre care si presiunea rotilor ca, avand senzorii aia sa nu dea eroare. A mea n-are senzori, citirea presiunii se face de abs (asa am inteles). Ma gandeam daca nu cumva baiatu' ala de a pregatit-o, a dat doar din buton, sa restabileasca valorile. Am fost la un peco si am verificat presiunea (a mai scris cineva pe aici ca trebuie facuta). Presiunea era buna, adica la fel pe toate rotile (inclusiv rezerva) si anume 3,3 [emoji3] . Am adus-o in limite normale, conform recomandarilor scrise pe usa. Asa ca va recomand si eu sa nu va luati dupa ce zice cel care va da masina in primire si sa verificati presiunea cu prima ocazie dupa ce iesiti pe poarta. Cine n-a verificat pana acum, sa verifice macar de curiozitate.

                        Comment


                        • Si a mea a avut presiune 3 in pneuri, am mers cu ele 2 saptamani in toamna si apoi am trecut la iarna. Primavara in martie am verificat presiunea si intr-adevar era peste limita admisa.

                          Comment


                          • Stie cineva daca la o masina cu numere rosii trebuie platita taxa de pod la Fetesti ? Din cate am citit pe CNADNR nu trebuie dar voiam sa double check.

                            Comment


                            • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                              Capacele sunt în portbagaj. Aveți grija sa verificați presiunea din roti. Pe trailer vin cu presiune 3-3,2. Uneori dealerii reglează presiunea în pneuri, alteori nu (mai ales acum când sunt aglomerati).
                              Am spus asta acum doua saptamani. E bine ca ai verificat si acum. Daca mergeai cu presiune 3 in roti, in 15.000km trebuia sa cumperi cauciucuri noi.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                ...(a mai scris cineva pe aici ca trebuie facuta).... recomand si eu....
                                Nu mai stiam ca tu ai zis. Eram hotarat sa-i fac presiunea dar am amanat vreo doua zile. Se simte la mers diferenta. La niste hopuri aveam un troncanit in portbagaj care a disparut. Nu numai caucioacele se tocesc, se mai uzeaza suplimentar si alte alea (pe la directie, suspensii etc).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google