Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc.

    via Tapatalk

    S-o stapanesti sanatos eliadib.

    via Tapatalk
    Last edited by Fanez; 22 July 2016, 23:07. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Multumesc Fane!

      Comment


      • Originally posted by eliadib View Post
        Poze cu noua "sareta/caruta" :P
        Superba! Parca o vad pe a mea

        Sa o stapanesti (conduci) sanatos si fara evenimente neplacute.
        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

        Comment


        • Mulțumesc mult old_driver. Int-adevăr e superba.

          Comment


          • Sa le stapaniti sanatosi!! Drumuri bune!!
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Pentru cine mai are de luat si inmatriculat masini:
              Se poate recupera si rovinieta.
              L.E. Nu pot sa atasez pdf.

              Comment


              • Si cum o recuperam Fane?
                Si eu o aveam pe 11 luni cand am vandut troaca.


                Sent from mobile
                Keep walking...

                Comment


                • Scuze. Am inteles eu gresit. E vorba doar in cazul schimbarii numarului de inmatriculare.
                  12. Am vandut vehiculul, iar rovinieta achizitionata inca mai este in perioada de valabilitate. Imi poate fi calculata si restituita suma aferenta perioadei de neutilizare, de la data vanzarii vehiculului pana la data expirarii valabilitatii rovinietei?
                  - NU
                  - restituirea sumei, corespunzatoare perioadei de neutilizare, se face numai la solicitarea utilizatorului, in situatia radierii din circulatie a vehiculului ca urmare a:
                  - dezmembrarii, casarii sau predarii vehiculului unei unitati specializate, in vederea dezmembrarii;
                  - scoaterii definitive din România a vehiculului;
                  - declararii furtului vehiculului.
                  Doar cine a avut "rabla" cu rovinieta platita inainte sa fie data la remat mai poate recupera ceva.
                  Last edited by Fanez; 25 July 2016, 21:42.

                  Comment


                  • Cel mai important, se poate "porta" clasa de bonus-malus de la masina veche la cea noua!
                    Conditia esentiala e ca masina veche sa fie vanduta/casata/instrainata inainte de cumpararea celei noi.

                    La mine a fost invers, diferenta de doua saptamani si vreo 500 de lei/an...
                    Adica, la masina noua am plecat de la B0 si la cea veche aveam B7 insa, cum ziceam, am vandut-o pe cea veche la doua saptamani dupa achizitionarea celei noi si n-am mai putut beneficia de reducere.

                    Comment


                    • Maine ma duc sa-mi fac asigurarea cu bonusul vechi. Diferenta intre B0 si B6 este de 200 si ceva de lei. 735 lei/an B0, 512 lei/an B6 (cam asa).
                      Pot sa recuperez ceva banuti si de la asigurarea veche inca valabila.

                      Comment


                      • Da, si eu eu imi transfer clasa bonus (B10 sau 11...nu mai stiu)
                        Ies in jur de 400 lei/an la RCA


                        Sent from mobile
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Am si eu o nelamurire si doar cei care si-au radiat masina de curand ma pot ajuta. Pt a pastra numerele vechi se plateste o taxa de 30 lei , pana aici e totul clar si limpede, insa nu stiu unde sa platesc aceasta taxa. Tin sa mentionez ca am fost la trezoreria sectorului 6 si acolo nu se mai plateste nimic. SI inca o nelamurie: din moment ce eu platesc aceasta taxa , mai trebuie sa platesc si taxa de 40 lei pentru numere noi ? sau se considera din start ca cei de la DRPCIV imi scot numerele pastrate din nou ? (in sensul ca numele pastrate sunt indoite si prezinta urma de uzura)

                          Comment


                          • Taxa de 30 lei se plateste la politie, la inmatriculari. Eu nu am mai platit si taxa de numere noi, am pastrat placutele vechi.

                            Comment


                            • Taxa o platesti in Pipera si e daor pentru rezervare. Legat daca mai dai cei 40 de lei, nu stiu.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google