Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by eliadib View Post
    I-am dat OP-ul imediat în ziua în care am făcut plata - cash la ghișeul BRD. Făcând plata cash și nu prin transfer intre bănci, plata trebuia sa se vadă în aceiași zi...
    Ai platit cash sute de milioane? E ciudat, dealerul meu a facut tot posibilul sa-mi dea cat mai repede masina ca "sa scape", la mine toata treaba de la prima vizita la el si pana am luat masina a durat 3 zile aici incluzand si drumurile necesare pt predare rabla radiere, etc

    Comment


    • Am inteles azi de la dealer ca s-ar fi epuizat si cele 4000 de tichete puse la bataie luni.
      E fara precedent imbulzeala asta la carutze noi!


      Sent from mobile
      Keep walking...

      Comment


      • Originally posted by alinn28 View Post
        Ai platit cash sute de milioane? E ciudat, dealerul meu a facut tot posibilul sa-mi dea cat mai repede masina ca "sa scape", la mine toata treaba de la prima vizita la el si pana am luat masina a durat 3 zile aici incluzand si drumurile necesare pt predare rabla radiere, etc
        Si mie mi se pare la fel de ciudat, maine dimineata is la Meridian si fac ca toti dracii... asa imi zice si nevastamea... dupa ce ca am platit cu banul jos... isi bat joc de mine... gata.. maine is calare pe ei

        Comment


        • Intreaba-l pe "flacaul" ala daca are vreun interes sa te amane. Eu l-am intrebat pe "asta al meu" daca are ceva personal cu mine si s-a comportat mai altfel cu mine dupa aia. Pacat ca nu l-am intrebat cu vreo doua saptamani mai devreme.

          Comment


          • Originally posted by eliadib View Post
            Si mie mi se pare la fel de ciudat, maine dimineata is la Meridian si fac ca toti dracii... asa imi zice si nevastamea... dupa ce ca am platit cu banul jos... isi bat joc de mine... gata.. maine is calare pe ei
            Meridian, Bacau?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • București, care dintre ei? Sud, vest sau nord?
              @johnnie, multi au ajuns cu mașinile la o vechime de 10 ani la vechile loganuri și a venit vremea sa le inlocuiasca.

              Comment


              • Originally posted by IancuMIC View Post
                Meridian, Bacau?
                Nu, București. Sunt mutat de ceva vreme în București, dar de înscris pe asta nouă tot la Bacău o inscriu. Chiar, mai trebuie sa merg cu ea la RAR pt autentificare?

                Originally posted by aris86 View Post
                București, care dintre ei? Sud, vest sau nord?
                Meridian vest, pe Iuliu Maniu, la ieșirea spre Pitești

                Originally posted by Fanez View Post
                Intreaba-l pe "flacaul" ala daca are vreun interes sa te amane. Eu l-am intrebat pe "asta al meu" daca are ceva personal cu mine si s-a comportat mai altfel cu mine dupa aia. Pacat ca nu l-am intrebat cu vreo doua saptamani mai devreme.
                O sa-l întreb si de-l doare capul.... mooorrr de draci.
                Aseară când am sunat pe la 5:30 nici nu a vrut sa îmi mai răspundă...
                Last edited by eliadib; 22 July 2016, 07:52. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by eliadib View Post
                  Chiar, mai trebuie sa merg cu ea la RAR pt autentificare?
                  E masina noua. Nu necesita autentificare. Trebuie sa mergi la RAR ca sa puna folie de securizare pe cartea de identitate a masinii (nu costa nimic acest lucru).

                  Comment


                  • Nu trebuie sa mergi nici pt folie daca dealerul e dragut si se ocupa el , asa cum a fost cazul la mine

                    Comment


                    • Originally posted by eliadib View Post
                      dupa ce ca am platit cu banul jos...
                      sa stii ca faptul ca ai platit cash nu-ti asigura niciun fel de prioritate sau avantaj! Dacia iti livreaza masina abia dupa ce are toti banii in cont, nu conteaza cum ajung acolo, cash, cu OP...

                      dar chiar, se mai accepta plata "cu caramida" la banca? parca era un plafon maxim la platile cash, tu cum ai reusit, n-au obiectat aia?

                      Comment


                      • Se refera la faptul ca platile cash se proceseaza mai repede.

                        Comment


                        • Originally posted by Socrate70 View Post
                          Teoretic 3-4 ore, practic, o zi lucratoare.
                          Intrebare: trebuie sa mai pierd timp in Pipera la alte cozi, in conditiile in care dosarul e pregatit si toate taxele platite?
                          Inteleg coada pt. depunere acte si apoi ridicare talon si CIV; sunt separate cozile pentru cei care achita diverse acolo?
                          Multumesc!

                          Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk
                          Mai intai depui dosarul la unul intre ghisee(de la 21 pana la 31) apoi te anunta ei cand poti ridica actele si numarul.Eu am depus dosarul Marti si Joi am ridicat numerele,CIV si talonul.Am stat la coada la ghiseul 45 vreo 10 minute.
                          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                          Comment


                          • Problema e ca nu-s functionari la toate ghiseele.Sunt maxim 2,rar 3 si asa uneori se sta mai mult la coada.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Da,e adevarat.Dar cand am fost Marti 19-06-2016 "mergeau la foc continuu" 10 ghisee.Dar atentie!! Ei scriu ca au program pana la 18:30 Marti si 16:30 in celelalte zile,dar unii functionari pleaca si inchid ghiseul la 14:30 pe motiv ca ei au venit mai devreme decat ceilalti colegi.Si lasa o coada intreaga cu gura cascata.

                              Originally posted by Old Driver View Post
                              Da,e adevarat.Dar cand am fost Marti 19-06-2016 "mergeau la foc continuu" 10 ghisee.Dar atentie!! Ei scriu ca au program pana la 18:30 Marti si 16:30 in celelalte zile,dar unii functionari pleaca si inchid ghiseul la 14:30 pe motiv ca ei au venit mai devreme decat ceilalti colegi.Si lasa o coada intreaga cu gura cascata.
                              Rectific:

                              Marti 19-07-2016

                              Imi cer scuze.
                              Last edited by Old Driver; 22 July 2016, 10:42. Reason: Automerged Doublepost
                              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                              Comment


                              • Am reusit sa depun actele pt numere cu mult noroc si putina indemanare.Am ajuns la 7:30 la pipera si coada era deja infecta (vreo 200 de persoane). Am intrat ultimul pe usa dupa gloata si spre norocul meu s-a deschid un ghiseu exact cand treceam eu. Am sarit inainte multor la ghiseu asa ca am prins doar 5 oameni in fata, dar tot am asteptat 1 ora.

                                Daca prinzi in spate fara 5 ore nu scapi de acolo merge foarte greu.

                                Numere marti sapt viitoare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google