Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Numerele rosii raman la purtator - nu pe masina- ca amintire a vremurilor bune.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Fanica,nu.ti mai niciun ban pe table!Am intrebat in aprilie la DPRCIV. Eu le.am donat pe cele rosii unui carutas.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Le pastrez sa le pun pe peretele din garaj. La coada la inmatriculari povestea un nene ca a venit politia sa-l intrebe cine a condus masina cu nr., in data de... ca fusese folosita la un furt. Masina era pe firma. Asta la ceva timp dupa ce luase nr. definitive.

        Comment


        • Sa ma astept si eu ca nenea ala? Eu le-am aruncat la gunoi )

          Comment


          • Ce documente sunt necesare pentru calcularea timbrului de mediu?


            Sent from mobile
            Keep walking...

            Comment


            • Eu stiu asa: Civ-ul, factura si certificatul de autenticititate a masinii.

              Comment


              • Mie nu mi-au cerut certificat de autenticitate

                Comment


                • Civ original si copie, buletin original si copie, cere tip luata de la ei, factura original si copie.

                  Comment


                  • Multam. Incep demersurile pt inmatricularea saretei.


                    Sent from mobile
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Intrebare.... La 12 ma duc sa iau numerele noi... Intrbarea mea este cat mai pot circula cu numerele rosii daca iau numerele definitive? Sau nu mai pot deloc?

                      Comment


                      • Nu mai poti circula cu cele rosii daca vei ridica pe cele definitive.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • I-am vazut pe unii ca mai fac urmatoarea combinatie: iau numerele negre dar le tin in continuare pe cele rosii puse pe masina, daca pleaca din localitate (la cele rosii nu se plateste rovinieta). Dar, daca te prinde militia, e caz penal, circulatia cu numere false de inmatriculare.

                          Asa ca... nu prea stiu daca merita.

                          Comment


                          • Ok, multumesc mult. Ma gandeam ca mai pot fenta rovignetta pana ajung in Bucuresti ca e inclusa in plata numerelor rosii dar asta e ma duc sa-mi iau o vignetta pe un an :P

                            Originally posted by claudius_log View Post
                            I-am vazut pe unii ca mai fac urmatoarea combinatie: iau numerele negre dar le tin in continuare pe cele rosii puse pe masina, daca pleaca din localitate (la cele rosii nu se plateste rovinieta). Dar, daca te prinde militia, e caz penal, circulatia cu numere false de inmatriculare.

                            Asa ca... nu prea stiu daca merita.
                            Clar nu se merita, decat amenda si penal, mai bine vignetta pe un an
                            Last edited by eliadib; 11 August 2016, 09:49. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by micutzu666 View Post
                              Nu mai poti circula cu cele rosii daca vei ridica pe cele definitive.
                              E bine de stiut, eu am mai circulat cu ele 2 zile pentru ca mi-a fost lene sa le pun pe alea definitive. Am zis ca sunt in valabilitate. Esti sigur ca se anuleaza ?

                              Comment


                              • Ehh..nu se intampla mare lucru daca te prindea..un dosar penal.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google